En İyi Polisiye Diziler

Zeka gerektiren kurguları, işleyenin beynini gıdıklayan olay örgüleri ile en iyi polisiye diziler, yorgun bir günün ardından izleyenlere çözülecek problemler verir. Günlük koşuşturmadan sıkıldıysanız, kafanızı dağıtmak için polisiye dizilere başvurabilirsiniz. Özellikle karakter işleyişi açısından önemli olan bu diziler, suçların çözüldüğü ve karakterlerin günlük hayatlarındaki sorunları da yansıtan bir kurguya sahiptir. En güzel polisiye dizileri sizler için derledik.

Bu arada Türkiye’nin konusunda en detaylı içeriği olan, kategorilere ayrılmış FİLM ÖNERİLERİ içeriğimize de mutlaka göz atmalısınız.

Ayrıca en iyi motivasyon filmlerine bakabilirsiniz.

Limitless

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Limit Yok filminin devamı niteliğindeki dizi, NZT adlı bir ilacın kullanılması ile suçların çözümünü konu almaktadır. NZT, kullanıcılarına sınırsız bir zeka ve hafıza yeteneği katmaktadır. İlacın kullanılması durumunda kişinin beynindeki sınırlar tamamen ortadan kalkar. Ancak ilacın yan etkisi, kişiyi hızla ölüme sürüklemesidir. Filmde Brian Fich adlı karakterimiz, ilacı kullanarak suçları çözmektedir. Brian’in özelliği, ilacın yan etkilerini kendinde hissetmemesidir. Bu sayede polis merkezine sınırsız katkıda bulunabilmektedir. Bradley Cooper’in yer aldığı film, tek sezondur.  IMDB puanı 7.8 olan dizi, tüm dünyanın beğenisini kazanmıştır.

Sherlock

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Kült dedektifimiz Sherlock Holmes, 21. Yüzyılda yaşasaydı cinayetleri nasıl çözerdi? Sır Arthur Conan Doyle’un meşhur dedektif karakteri Sherlock Holmes, modern teknolojiye uyarlandı. 4 sezondan oluşan dizinin başrolünde Benedict Cumberbact bulunuyor. Martin Freeman’in Watson rolüyle parladığı dizi, çıkarım yapma bilimi ve verdiği bilgilerle izleyeni büyüleyen bir atmosfer oluşturmayı başarmış. 5. Sezon onayı alan, ancak senarist ve yapımcılar Steven Moffat ve Mark Gattes tarafından, daha iyi bir senaryo oluşturmak için bekletilen filmin IMDB puanı 8.0’dir. bir dönem CNBC-e kanalında yayınlanan dizi, büyük ilgi görmesi nedeniyle Netflix tarafından satın alınmıştır.

Dexter

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Küçük yaslardan itibaren içinde öldürme içgüdüsü olan Dexter, bu güdüyle insanlığını kaybetmeden savaşmaya çalışır. Babası, onun bu hislerini hayvanlar üzerinde tatmin etmesine zemin hazırlama da, Dexter zamanla kontrolden çıkar. Bu güdünün tatmin edilmemesi, onun insanlara zarar vermesine neden olacaktır. Bu yüzden babası, kanunlardan kaçmış suçluları avlaması için onu eğitir. 30 yaşına geldiğinde hem adli tıp uzmanı, hem iyi bir insan olan Dexter, geceleri suçluları polisten önce yakalayarak cezalarını vermeyi hedefler. Ancak üvey kardeşi Deborah da polistir ve Dexter, avcı kimliğini asla açık etmemelidir. Kusursuz olay örgüsüyle izlenmeye değer bu dizi, İMDB’den 8.0 puan almıştır.

NCIS

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Özellikle askeri suçlarla ilgilenen özel bir ekibin hayatını konu alan dizi, 16. Sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanıyor. ABD askeri teşkilatı içinde işlenen suçlarla özel olarak ilgilenen ekip, birbirinden zorlu ve planlanmış suçlarla mücadele etmek zorunda kalacaktır. 2003 yılında yayına başlayan bu dizi, 7.9 IMDB puanına sahiptir. Dizide öne çıkan psikolojik öğelerle seyiri keyifli bir hale gelmektedir.

Monk

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Obsesif kompulsif bozukluk sorunu yaşayan polis memuru Adrian Monk, işini yapamayacak duruma gelir. Bu nedenle polislik mesleğinden atılır. Ancak üstün zekası ve yetenekleri, polis departmanı ona muhtaç hale getirir. Bu nedenle özel danışman olarak polislere yardım etmeye başlayan Monk, aynı zamanda takıntıları ile başa çıkmayı öğrenmek zorundadır. Öyle ki, bir katille yaşanan kovalamaca anında bile ütünün fişini çekip çekmediğini düşünecek kadar güçlü bir psikolojik bozukluk yaşamaktadır. Birlikte görev aldığı polis memurları, psikiyatri kliniğindeki doktoru ve diğer insanlarla olan iletişimi çok güzel yansıtılmış bir karakterdir. Polisiye komedi tarzındaki dizi, İMDB’den 8.0 puan almıştır.

En iyi İran filmleri hakkında bilgiler yazımızdadır.

Lie To Me

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

 

Psikoloji ile polisiyenin en iyi karmaları arasında yer alan yapım, izleyene yalan ve insan psikolojisi hakkında bilgi vermektedir. Bir yalan uzmanı olan Dr. Lightman, suçluların sorgularında görev almaktadır. Sorduğu sorularla psikolojik çözümlemelerde bulunan Doktor, karşılaştığı kişinin yalan söyleyip söylemediğini bir bakışta anlamaktadır. İnsan psikolojisi, yalanlar ve beden dili hakkında bol miktarda bilgi sahibi olacağınız dizi, seyir keyfini bu bilgilerle ikiye katlamaktadır. Uzun soluklu diziler arasında yer alan bu yapım, 8.0 IMDB puanına sahiptir.

The Mentalist

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

PatrickJane, televizyonda medyumluk yaparak para kazanan bir adamdır. Ayrıntılara verdiği dikkati, keskin zekası ve yetenekleri ile bu gösterilerle insanları büyümektedir. Çıkarımlar yaparak gelecekteki olayları tahmin edebilen Patrick, bir gecede hayatının değişmesi ile her şeye yeniden başlayacaktır. Red Jon denen bir seri katil, karısını ve kızını öldürür. Bu yüzden Patrick, katili kendi yetenekleri ile bulmaya çalışacak ve bu konuda polise yardım edecektir. İlk sezondan sonra diğer vakarlarda da polis merkezine yardımda bulunan Patrick’in hikayesi, IMDB’den 8.1 puan almıştır.

Criminal Minds

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Suçları çözmek için sadece deliller yeterli midir? Suçlu, suçu hangi psikoloji altında işler? Suç işleyen beynin çalışma şekli nasıldır? Tüm bu sorulara yanıt veren dizi, 14. Sezonuyla ekrana gelmeye devam etmektedir. FBİ’ın davranış bilimleri ekibi, suçları delillerden yola çıkarak değil, katılın beyninden yola çıkarak çözmektedir. İzleyeni heyecanlı hikayelere sürükleyen yapım, 8.2 IMDB puanına sahiptir.

The Blacklist

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Çok aranan suçlular arasında yer alan Raymond Rennington, bir anda kendi isteğiyle FBI’ a teslim olur. Kimse buna anlam veremese de, Raymond’un teslim olması karşılığında bir isteği vardır. Elizabeth Keen ile konuşmak. Sıradan bir FBI polisi olan Elizabeth, bu isteği kabul eder ve olaylar başlar. Beklenmedik olay örgüsü ve dikkat çekici karakterleriyle dizi, 8.1 IMDB puanına sahiptir. En iyi polisiye diziler arasında yer alan bu eser, dünyada 24 farklı ülkede yayınlanmıştır.

Castle

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Birden ortaya çıkan bir seri cinayet vakasında, polisler tıkanmış durumdadır. Birden Richard Castle adlı bir yazarın kitaplarının cinayetlerle paralel olduğu fark edilir. Kitaplardaki olaylar, cinayetlerle yaşatılmaktadır. Polisler, yazarın diğer kitaplarını da okumanın faydası olacağını düşünür. Cinayetlerin çözümünde yazarın da faydası dokunacağını düşünen polisler, yazarı cinayetlere dahil eder. Dizinin IMDB puanı 8.2’dir.

White Collar

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Dizi, NealCofrey adlı suçlunun hapisten kaçması ile başlamaktadır. Gardiyan üniforması ile kaçan Neal, sadece onu hapiste gönderen polis Burke tarafından bulunabilir. Polis Burke, yakalayıp halise gönderdiği suçlunun ikinci kez izini sürecektir. Ancak onu yakaladığında, Neal tekrar hapse girmeyi reddeder. Bunun yerine polis Burke’ye suçluları yakalamasında yardım etmeyi teklif eder. İkili, bundan sonra birlikte ava çıkacaktır. Tek sezonluk dizinin IMDB puanı 8.3’tür.

Netflix korku dizileri listesini de inceleyebilirsiniz.

Veronica Mars

En İyi Polisiye Diziler – 2021 Güncel – Heyecanı Hiç Bitmeyen 12 Dizi

Dizi, Kaliforniya eyaletinde geçmektedir. Eyalette hayali bir kasabada geçen olaylar, ultra zengin ailelerin etrafında döner. Polisiye ve gençlik dizisinin karışımı olan yapım, genç kız Veronica’nın yaşadığı gizemli olayları barındırır. Zengin ailelerin oturduğu kasabada, zengin olmayan tek kişi Veronica ve ailesidir. Bir olay sonucu Veronica, arkadaşlarından ve sevgilisinden uzaklaşır. Dedektif olan babasıyla suçları çözmeye başlar. Her bölüm farklı bir olayın işlendiği dizi, sezon finallerine özel olarak bölümlere yayılan gizemleri de aydınlatır. Dizinin IMDB puanı 8.3’tür.

En İyi Polisiye Diziler ile Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Türk Polisiye Dizileri Nelerdir?

Türkiye’de öne çıkan polisiye diziler, Monk uyarlaması Galip Derviş, Arka Sokaklar, Gece- Gündüz dizileridir.

En Çok İzlenen Yabancı Polisiye Dizileri Nelerdir?

Tüm ülkelerden en iyi yabancı polisiye diziler, Bodyguard, Perfect Stranger ve Beverly Hills dizileridir.

Netflix'teki En İyi Polisiye Diziler Nelerdir?

Netflix, Sherlock’tan sonra satın aldığı polisiye dizilerle büyük sükse yapmıştır. Criminal, La Mante gibi pek çok dizi, en iyi polisiye diziler arasında yer alır.

Önerdiğiniz Polisiye Diziler varsa, yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz!