En iyi tansiyon aleti doğru tansiyon ölçümü yapabilmek için çok önemlidir. Tansiyon, atardamar içerisindeki kanın damara yaptığı basınçtır. Tansiyon ölçümü yapılırken sistolik ve diyastolik kan basınçları incelenir. Bir insan için ortalama olarak ideal tansiyon seviyesi sistolik ve diyastolik tansiyon için farklıdır. Normal bir insanda sistolik tansiyonun 120 – 130 aralığında ve diyastolik tansiyonun 70 – 90 aralığında olması gerekmektedir.

Tansiyonun doğru ölçülebilmesi için kaliteli tansiyon aleti kullanılmalıdır.

1. Medisana MTM 48670 Kol Tipi Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Medisana MTM 48670, koldan ölçüm yaparken kullanabileceğiniz bir tansiyon aletidir. Tansiyon aletinin kullanımı son derece basittir; cihaz üzerinde bulunan Start/Stop tuşuna basarak tansiyon ölçümü yapılabilmektedir. Cihazda, tansiyon seviyenizi kontrol edebilmeniz için özel olarak tasarlanmış geniş LED ekran bulunmaktadır. Tansiyon aletinin kompakt tasarımı olan manşon, kolunuzu tamamen saracak şekilde tasarlanmıştır.

MEdisana MTM 48670, diagnostik fonksiyonlu hassas ölçüm yapabilmektedir. Ayrıca düzensiz nabzı algılama özelliğine sahiptir ve 2 farklı kullanıcı için 90 hafıza kaydına olanak tanımaktadır. WHO değerlendirme sistemine göre renk skalası ile de ölçüm sınıflandırabilmektedir.

En iyi epilatör seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

2. AND UA-611 Kol Tipi Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

30 ölçüme kadar hafıza kaydı yapabilen AND UA-611, toplamda 1 kişinin kullanımı için uygundur. Cihaz tipi tam otomatik olan tansiyon aleti, üst koldan ölçüm yapabilmek için tasarlanmıştır. Ortalama hesaplama özelliğine sahip olan cihaz, düzensiz ritim uyarısı da verebilmektedir. Japonlar tarafından özel olarak tasarlanmış AND UA-611, WHO tansiyon sonuç sınıflandırması yapmaktadır ve yumuşak, rahat bir manşete sahiptir.

3. Mesilife HL868ZB Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

3 kullanıcı desteği bulunan Mesilife tansiyon aleti, her kullanıcı için 40 ölçüm kaydı yapabilmektedir. Toplamda 120 hafıza kaydı sağlayabilen cihaz, tam otomatik çalışmaktadır. 33 cm uzunluğunda kolluğa sahip olan tansiyon aleti, üst koldan ölçüm yapabilmek için tasarlanmıştır. Ortalama hesaplama ve düzensiz ritim uyarısı fonksiyonlarına sahip olan tansiyon aleti, piyasada uzun yıllardır kullanılan yapısında LCD ekran bulunduran bir cihazdır.

4. Omron M3 7134E Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Intellisense teknolojisi sayesinde hastanın tansiyonuna göre manşetteki hava basıncını otomatik ayarlayabilen Omron M3, toplamda 2 kullanıcının kullanımı için uygundur. Kolluk çevresi 42 cm olan tansiyon aleti, koldan ölçüm yapabilmek için geliştirilmiştir. Tam otomatik çalışan cihaz, düzensiz nabız atışı algılama ve her kullanıcı için 60 hafıza kaydı olanağına sahiptir. Omron M3, diğer tansiyon aletlerini aksine kolu 360 derce sararak hatasız bir ölçüm sağlamayı amaçlamaktadır. Dijital ekrandan tansiyon seviyesini gösteren Omron M3, manşetin hatalı şişirilmesinden kaynaklı ortaya çıkan yanlış tansiyon ölçümlerinin önüne geçmektedir.

5. Braun Exactfit 3 BUA6150 Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Çift manşetli, ön koldan ölçüm yapabilen Braun Exactfit, 22 – 32 cm ve 22 – 42 cm ölçülerinde manşetleri sayesinde hem zayıf hem de şişman kollarla uyumludur. 2019 yılında üretilen tansiyon aleti, otomatik kapanma özelliği bulundurmaktadır ve geniş tuşlu kolay okunabilir LCD ekrana sahiptir. 2 farklı kullanıcının tansiyon ölçümlerini yapabilen Braun Exactfit, her kullanıcı için 50 adet tarih ve saat ile birlikte ölçüm kaydı tutabilmektedir. Toplamda 100 ölçüm kaydı tutabilen dijital tansiyon aleti, Avrupa Hipertansiyon Birliği tarafından klinik onayı almayı da başarmıştır.

Daha rahat ölçüm yapabilmek için yumuşak ve sessiz şişirme özelliğine sahip olan cihaz, düşük pil göstergesi de bulundurmaktadır. Pil seviyesi yetersiz olduğunda sinyal vermektedir. En iyi tansiyon aleti listesinde yer almayı hak eden bir ürün.

En iyi oyun telefonuna yazımızdan bakabilirsiniz.

6. Wicron WD100 Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

En iyi tansiyon aleti listesinin 6. Modeli olan Wicron WD100, Türkçe konuşan ve bilekten ölçüm yapan bir tansiyon aletidir. Tam otomatik çalışan cihaz, 19,5 cm genişliğinde bilek çevresini kaplayabilmektedir. Cıvalı ölçüm yapan tansiyon aletinin ölçüm limiti 280 mmHg’dir. 6 V ile çalışan alet, LCD dijital kristal ekrana sahiptir ve kullanıcıya yapması gereken işlemleri Türkçe konuşarak açıklamaktadır. 1 kullanıcı için uygun olan tansiyon aleti, toplamda 99 adet hafıza kaydı tutabilmektedir.

7. Plusmed PM-596 Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Plusmed tarafından geliştirilen PM-596 model dijital tansiyon aleti, üst koldan tansiyon ölçümü yapabilmektedir. Toplamda 2 kullanıcı desteği bulunan cihazın kullanıcı başına tutabildiği hafıza kaydı sayısı 60 olup toplamda 120 adete kadar hafıza kaydı tutabilmektedir. 6 farklı dilde sesli yardımda bulunan tansiyon aleti, geniş LCD ekranı ile tansiyon seviyesini takip edebilmenizi sağlamaktadır. Hipertansiyon risk sınıflandırma göstergesine sahip olan Plusmed, düzensiz kalp atımını da gösterebilmektedir. Dijital tansiyon aleti, otomatik kapanma özelliği sayesinde kullanımı sona erdiğinde otomatik kapanarak pil tasarrufu sağlamaktadır.

Zayıf pil göstergesi bulunduran Plusmed tansiyon aleti, son 3 ölçümün ortalamasını almaktadır.

8. Microlife BP A100 Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Kaliteli dijital tansiyon aletlerinden bir tanesi olan Microlife, cıvalı ölçüm yapmaktadır. Tam otomatik çalışan cihazın ölçüm yeri üst koldur. Kolluk çevresi 42 cm olan cihazın üst ölçüm limiti 299 mmHg’dir. 1 adet kullanıcı desteği bulunduran tansiyon aletinin toplam hafıza kaydı sayısı maksimum 30’dur. Düzensiz ritim uyarısında bulunabilen tansiyon aleti, hata tanımlama ve otomatik kapanma özelliklerini de sahiptir. Kullanılmadığı taktirde bir süre sonra otomatik olarak kapanmaktadır.

Fuzzy Logic ölçüm teknolojisini kullanan Microlife’ın manşeti yıkanabilirdir ve özel olarak tasarlanmıştır. Cihaz, İngiliz Hipertansiyon Topluluğu ve Türk Kalp Vakfı tarafından onaylı bir üründür. Alman Tasarım Ödülü’nü de alan tansiyon aleti PAD aritmi teşhisi yapabilmektedir. Piyasada sağlık çalışanları tarafından sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

9. Microlife BP A200 AFIB Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Yine Microlife’ın bir diğer modeli olan BP A200, cıvalı ölçüm yapan bir tansiyon aletidir. Tek kullanıcı desteği bulunan tansiyon aletinin hafıza kaydı sayısı 200’dür. Üst koldan ölçüm yapabilen cihazın üst ölçüm limiti 299 mmHg’dir. Düzensiz ritim uyarısında bulunabilen cihaz, ortalama hesaplama ve hata tanımlama özelliklerine de sahiptir. İngiliz Hipertansiyon Topluluğu (BHS) tarafından test edilmiş olan cihaz, kullanımı kolay kompakt tasarıma sahiptir. Sarj edilebilir pil ile kullanabilen tansiyon aleti dijital bir ekran bulundurmaktadır. Dijital tansiyon aletinin kafı konik ve bükülmez yapıdadır, 22 – 42 cm genişliğindedir.

10. Omron M6 Comfort IT Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

2 kullanıcıya destek verebilen Omron M6, her kullanıcı için 100; toplamda 200 hafıza kaydı tutabilmektedir. Cıvalı ölçüm yapan cihaz, üst koldan ölçüm yapabilmekte ve tam otomatik çalışmaktadır. Kolluk çevresi 42 cm olan tansiyon aletinin ölçüm limiti 299 mmHg’dir.

Omron M6, düzensiz ritim uyarısında bulunabilen ve ortalama hesaplayabilen bir tansiyon aletidir. Kolluk tipi Intelli Wrap olan dijital tansiyon aleti, kullanımı kolay yüksek kan basıncını renkli gösteren bir göstergeye sahiptir. 360 derece hassasiyet özeliği ile kolun tamamını saran manşet, hatalı sarım uyarısı verebilmektedir.

En iyi navigasyon hakkında bilgiler yazımızdadır.

11. AND UA-767 Plus Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

Hatasız Tansiyon Ölçümü İçin En İyi 11 Tansiyon Aleti

Üst kol tipi dijital tansiyon aleti olan AND UA-767 Plus, tek tuş özelliğine sahiptir. İlgili klinikler tarafından onaylı olan cihazın düzensiz nabız gösterim özelliği de bulunmaktadır. Tansiyon sonuç sınıflandırması yapabilen alet, rahat okunabilir 3 satır genişliğinde ekrana sahiptir.

En iyi tansiyon aleti listesisin son modeli olan AND UA-767, hızlı ölçüm yapabilen ve kendinden kavrayabilen manşeti ile Japonlar tarafından üretilmiş fiyat/performans ürünü tansiyon aletlerinden bir tanesidir.

En iyi Tansiyon Aleti konusuyla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz.