Cilt sağlığının önemi birkaç farklı başlıkta incelenebilir. Bunlar genelde cildin mevcut durumu, cilt tipi ve cildin ihtiyacı olan bakım olarak değişir. Kolay cilt bakımı uygulamaları 2020 yılında çok daha fazla artmış, tek kullanımlık ürünlerin sayıca artış göstermesinden dolayı daha kolay hale gelmiştir.

İnsanlar cilt bakımı uygulamaları için bundan birkaç yıl öncesine kadar güzellik merkezlerine giderken, bugün ise artık evde her gün güzellik merkezlerinde yapılandan farksız – bazen daha bile iyisi – olabilecek şekilde cilt bakımlarını rutin olarak yapabilmekteler.

Daha güzel, parlak bir cilt için öneriler.

Cildinizi her temizleyin

Daha İyi Bir Cilt İçin Öneriler

Her gün sabah kalktığınızda yüzünüzü en az 1 kez ılık suyla yıkayın. Kendi cildinize özel olarak – cilt yapınıza göre – karma, yağlı veya kuru ciltlere özel fiyatı uygun olan markası bilindik bir temizleme jeli veya köpüğü ile yüzünüzü yıkayın. Su ile yüzünüzü yıkadığınızda kirler arınmayabilir, temizleyiciler ise cildinizi hem daha temiz yapar, hem de daha pürüzsüz bir görünüm oluşturur.

Tonik kullanın

Daha İyi Bir Cilt İçin Öneriler

İyi bir cilt bakımı için tonik olmazsa olmaz değildir. Ancak temiz bir yüz için tonik kullanılması önerilir. Eğer cildiniz aşırı yağlıysa, gün içerisinde çok terliyorsanız veya sürekli toz ve pislik içerisinde çalışıyorsanız tonik cildiniz için en iyi dost olabilir.

Cildinizi tipine göre nemlendirin!

Erkek Cilt Yüz Bakımı Önerileri

Cildinizi her gün olmasa bile belirli aralıklarla, örneğin haftada bir veya birkaç kez nemlendirin. Nemlendirici kremi cilt tipinize göre seçebilirsiniz veya normal bir nemlendirici krem alabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise (elinizi yüzünüze götürdüğünüzde yağlı hissediyorsanız) nemlendirici kullanmayın.

Erkeklerin bir bölümü ciltlerini gereksiz yere nemlendirirken, bir bölümü ise hiç nemlendirici kullanmıyor. Aşırı nemlendirici kullanmak cildin daha fazla yağlanmasına, tıkanıklıklara bağlı olarak sivilce oluşumlarına sebep olabilir.

Aşırı kremden kaçının

Erkek Cilt Yüz Bakımı Önerileri

Aşırı kremler veya kalitesiz çok ucuza satılan markası bilinmeyen kremler cildinizi daha kötü hale getirebilir. Bunları engellemek için ne kadar iyi marka olursa olsun ve ne kadar yüksek fiyatlı olursa olsun çok aşırı krem kullanmaktan kaçının. Gündelik olarak 1 kremden daha fazlasını kullanamamaya özen gösterin.

Erkek sivilceli cilt için bakım önerileri de bu yöntemler uygulandığında eğer sorun çok büyük değilse kısa süre içerisinde düzelecektir. En iyi sivilce kremi olarak Clindoxly kremi kullanabilirsiniz. Bu kremi kullanırken kıyafetlerinizin ve yatağınızın beyaz-pembe olabileceği ihtimaline karşı mutlaka eski kıyafetler giyip yatak ve koltuklarda koruyucu örtü kullanın.

Krem 2 ay içerisinde sorunları geçirmiyor ise yenisini almayın ve en yakın zamanda bir cilt doktoruna başvuruda bulunun. Sivilceli ciltler için en iyi kremler arasında Clindoxly dışında birçok krem yer alıyor olsa bile bu krem en iyisidir ve tropikaldir.