Evde Bitcoin üretimi için gerekli donanımları ya da araçları ön plana çıkarmak için, güçlü bir teknik alt yapıya ihtiyacınız var. Ya da bu işi yapan özel ASIC adı verilen bitcoin makinesine ulaşmanız gerekiyor. Bu şartları sağladığınız zaman her şekilde, her yerde bitcoin üretebilirsiniz (sisteminiz çalıştığı sürece).

Peki ama nasıl bir sistem ve yapı gerekiyor?

Gelin evde bitcoin üretmek için gerekli şartlara bakalım ve bu şartları 5 madde ile sizlere anlatalım (en sade şekilde). Hazırsanız başlıyoruz;

İçeriğe geçmeden önce BTC satın almak isterseniz, En Güvenilir Bitcoin Siteleri içeriğimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Evde Bitcoin madenciliği ya da Bitcoin üretimi için hazır mısınız?

  • Bu soru önemli bir soru. Çünkü kendiniz için hazır olup olmadığınızı ya da uğraşıp uğraşamayacağınızı, zaman ayırabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Diğer türlü hem emeğinize, hem zamanınıza, hem de düşüncenize haksızlık etmiş olacaksınız, boşa gitmiş olacak zira. Daha fazla bitcoin kazanmak istemeniz için böyle bir yola girişiyor iseniz şayet, belirli bir yatırımı yapmanız gerekecek. Çünkü doğru ve gerekli alt yapıyı kurmak için doğru ürünleri satın almak için gerekli donanımlarınız ve maddi birikiminiz ya da bütçeniz yok ise, sizin için pek de karlı bir iş olacağını söyleyemeyiz. Eğer bitcoin ihtiyacınız var ise, satın almanızı öneriyoruz. Lakin, baştan yatırım yapıp, sonrasından kazanmayı düşünüyor iseniz evet, bu iş tam da size göre bir iş!

 

  •  Madencilik için gerekli donanımı satın almanız gerekiyor. Çünkü günümüzde bitcoin üretmek için bir seviye düşünür isek, bu seviye şu an zor bir seviye. Bu yüzden güçlü cihazlara ve alt yapıya ihtiyacımız var. Mesela son 6 ay içerisinde üretilmiş olan donanımlar, eski bir donanım oluyor. Bunu göze almanızda fayda var.

 

  • Bitcoin üretimini tek başınıza yapamazsınız değerli arkadaşlar. Bu yüzden bir havuz sistemine ihtiyacınız var. Yani şöyle söyleyelim, çok kaliteli ve çok üst düzey bir cihaz aldınız diyelim, yine de tek başınıza olmaz. Çünkü işlem kapasitesi yeterli olmaz. Bu yüzden havuzlara dahil olursunuz. Bir organizasyonun parçası olmak gibi düşünün.

 

  • Bilgisayarınız için bir madencilik programı edinmeniz gerekiyor. Bu konuda güçlü yazılımlar var. Kullandığınız donanım ile uyumlu bir program kullanmanız gerekiyor. Bunu zaten mining donanımı olarak bulabileceğiniz için, yazılımı da rahatlıkla edinebilirsiniz. Aldığınız mining donanımına uygun yazılım illa ki yanında olacaktır ya da sitesi üzerinden indirebileceksinizdir. Ama yine de önerimiz BFGMiner ve 50Miner programı olacaktır. Mac kullananlar da MacMiner yazılımını kullanabilir (aynı şirketlerin farklı alternatifleri gibi düşünün).

 

  • Son adımda, artık madenciliğe hazırsınız. Bu aşamaya kadar pek çok işlemi hallettiniz ve yoğun bir süreçten geçtiniz. Bu aşamadan sonra da tek yapmanız gereken sistemi pirize takmanız olacaktır. ASIC isimli cihazı alınca, usb ile bilgisayarınıza bağlamanız yeterli olacaktır. Yapacağınız ilk işlem, havuzunuza girmek ve buradan panel bilgilerinizle giriş yapmanız olacaktır. Bu aşamadan sonra artık siz de bir bitcoin madencisi olarak evde bitcoin üretmeye başlamış oluyorsunuz. Ardından sırası ile havuzdaki sistemler blog kuracak ve sonrasında elde edilen bitcoinden payınıza düşeni alacaksınız. Bu yüzden doğru bitcoin adresleri çok önemli. Bu konuları zaten yazılımın içerisinde detaylı olarak göreceğiniz için, aklınıza fazla karıştıracak bir durumun olmadığını söyleyelim. Rahatlıkla söz konusu işlemleri halledebileceksiniz bu sayede.

Evinizde elektrik konusuyla, donanım konusuyla ve diğer detaylar ile uğraşmak istemiyorsanız, bu konu için bir alternatifiniz daha var. O da bulut madencilik (online madencilik) olarak çıkıyor karşımıza.

Bu konuyu bir başka yazımızda detaylı olarak anlatacağız değerli arkadaşlar.

 

EVDE BITCOIN ÜRETİMİ NASIL YAPILIR – VIDEO

 

https://www.youtube.com/watch?v=xT7r_X1uTp4

Kategori: