Aşırı kilolara sahip olan erkeklerin fazla kilolarından kurtulabilmek için farkında olmadan yaptıkları hatalardan biri de kilo bir miktar kilo verdiklerinde yanında ayrıca bir miktar da kas da verebilmekte ve bunun sonucunda da yine farkında olmadan bazı hastalıklara zemin hazırlayarak bir müddet sonrasında ise hastalığa yakalanabilmektedir.

Genellikle egzersiz programları dışında uygulanan zayıflama yöntemleri sonucunda ortaya çıkabilen kas kayıpları ciddiye alınmalı ve bu konu hakkında uzman tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Egzersizler ile ve sağlıklı bir şekilde kilo verilmediği takdirde vücut yağ yerine malesef ki kas yakmakta bunu engelleme adına özellikle düzenli beslenilmelidir. Peki bunu yapabilmek için ne yapmalıyız? Bu sorunun cevabı oldukça kolaydır. Aşağıdaki uygulamaları uyguladığınızda karbonhidrat yakarak daha sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 

Sabahları

  • Sabahları özellikle lifli besinler tüketilmeli günlük spor yapıldığı zaman spor öncesi mutlaka lifli besinler, kilo aldırmayan karbonhidrat besinleri ve protein bakımından zengin olan besinler tüketilmelidir.
  • Spor sonrası ise vücut kan şekerinin düzene girmesi amacıyla 1 adet beyaz şeketin tüketilmeli ve yine kilo aldırmayan karbonhidrat besinleri ve protein bakımından zengin olan besinlerin tüketilmesi gerekmektedir.

Yukarıdaki uygulamaları uyguladığınızda daha kolay karbonhidrat yakarak aşırı kilolarınızdan daha sağlıklı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra sağlıklı zayıflamak adına ilk olarak doktorunuza başvurmalı ve doktorunuzun gözetiminde zayıflama programı hazırlamalısınız.

Bu sayede daha kolay ve risksiz zayıflayabilir ve genel sağlığınızı da riske atmış olmazsınız.Yukarıda 2 madde halinde sunulan karbonhidrat yakarak nasıl daha sağlıklı ve risksiz kilo verileceğini belirttik. Uygulanmasının son derece basit olduğu iki maddelik uygulamayı her yaştan erkekler güvenle uygulayabilir ve bu sayede aşırı kilolarından kısa sürede kurtulabileceklerdir.

Özellikle lifler bakımından besinlerin tüketilmesi gerektiğinin altını tekrar çizmekte fayda görmekteyiz. Bununla birlikte şunu da belirtme gereği duymaktayız.Yukarıda da belirttiğimiz gibi spor aktiviteleri sonrasında vücudun kan şekerinin önemli derecede düştüğü bilinmekte ve bu nedenle vücut kan şekerinin düzenlenebilmesi için sadece bir adet kesme şekerinin tüketilmesi gerektiğinin altını önemle çizmekteyiz. Kesinlikle 1 adetten fazlası tüketilmemelidir.

 
Kategori: