Müzik dinlemek hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. İşe giderken ve işten gelirken, rahatlamaya çalışırken veya sadece idollerimizin en yeni melodilerini takip etmek istediğinizde müzik dinliyoruz.

En sevdiğiniz müziklerinizi online ve ücretsiz olarak dinleyebileceğiniz 20 web sitesini sıraladık. Ayrıca, bu bedava müzik siteleri tarafından sunulan iOS veya Android müzik uygulamaları da mevcut. Premium servisleri olan bazı online müzik sitelerinin , ücretsiz sürümlerini kullanmayı seçerseniz, hizmetlerin ücretsiz olmasına yardımcı olan reklamlara maruz kalacağınızı unutmayın.

1. Hypem

Neredeyse bütün müzik türlerinde, internetteki birçok arşivi tarayarak önünüze getiren ve bunları kesintisiz, limitsiz kaliteli bir şekilde dinlemenize olanak veren, birçok şarkının çeşitli coverlarının da yer aldığı en iyi mp3 dinleme siteleri’nden biridir. Bizim favorilerimiz arasında başı çeker. Mutlaka göz atın deriz.

http://hypem.com/

2. Spotify

Spotify, çevrimiçi müzik dinlemek için kullanılan en popüler web sitelerinden biridir. Tarayıcınız, mobil cihazınız veya Spotify’den indirilebilen bir masaüstü yöneticisi aracılığıyla dinleyebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, şarkıları dinleyebilir, çalma listeleri oluşturabilir ve en sevdiğiniz müziklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

https://www.spotify.com/

3. Soundcloud

SoundCloud ücretsiz müzik dinleyebilmeniz için kullanıcıların müziklerini yükleyerek oluşturdukları çevrimiçi bir hizmettir. Sanatçıları, şarkıları, bantları, parçaları ve podcast’leri arayabilir ve müzikleri türlere göre keşfedebilir veya trendlerin neler olduğuna bakabilirsiniz. Benzer müzik tadı olan arkadaşlarınızı veya diğer kullanıcılarınızı izleyebilir veya kendi çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz.

https://soundcloud.com/stream

4. Last.fm

Last.fm, sevdiğiniz müzikleri ücretsiz olarak dinlemek ve indirmek için harika bir sitedir. Ayrıca, dinlediğiniz sanatçılara dayalı olarak, ilgilenebileceğinizsanatçıları önerecektir. Last.fm’deki müzik Spotify ve Youtube gibi hizmetlerden alınmıştır. İstediğiniz kaynağı seçebilirsiniz.

http://www.last.fm/

5. Pandora

Pandora, hem en sevdiğiniz müzikleri dinleyemeyeceğiniz, hem de seveceğiniz yeni müzikleri bulabileceğiniz ücretsiz bir online müzik dinleme sitesidir. Beğendiğiniz bir şarkıyı veya sanatçıyı girmeniz yeterlidir ve Pandora, hemen radyo benzeri bir istasyon oluşturarak beğeninize benzer yeni müzikler önerecektir.

http://www.pandora.com/

6. 8tracks

8tracks size sekiz farklı kategoride müzik erişimi sağlar. Romantik, üzgün veya diğer duygusal ruh hallerinden birini seçin, 8tracks size bu ruh halini yansıtan müzikleri ücretsiz olarak sunsun. Alternatif olarak, 8tracks tarafından oluşturulan çalma listelerinin keyfini çıkarabilir ve yeni şarkıları keşfedebilirsiniz.

http://8tracks.com/

7. DashRadio

DashRadio, zevkinize uyacak tonlarca istasyon ve farklı türlere sahip başka bir internet radyo web sitesidir. Türe göre herhangi bir istasyon bulun ve sıradaki şarkılar için profilinize ekleyin. Sosyal paylaşım ağlarında arkadaşlarınızla seçtiğiniz istasyonları paylaşabilirsiniz.

http://dashradio.com/

8. RadioTuna

RadioTuna, türe, sanatçıya veya şarkıya göre radyo istasyonlarını bulmak için harika bir yoldur. Farklı istasyonları arayabilir ve çevrimiçi olarak tarayıcı veya yüklü bir masaüstü oynatıcısı aracılığıyla dinleyebilirsiniz.

http://radiotuna.com/

9. TuneIn

TuneIn, ücretsiz bir online müzik dinleme sitesidir. TuneIn’de yerel ve global radyo istasyonları bulmak çok kolay. Radyo istasyonları şarkı, spor, haberler, konuşma türleriyle aranabilir ve rock, dini müzik ve iş dünyası haberlerine kadar değişen sonuçlar alırsınız.

http://tunein.com/

10. Deezer

Deezer, rakipleri olan Spotify ve Last.fm’ye çok benzemektedir. Burada 35 milyon şarkı dinleyebilirsiniz. 2 şarkı arasında kısa kısa reklamlara maruz kalsanızda Deezer kullanışlı bir ücretsiz müzik dinleme sitesidir. İstediğiniz sanatçıları seçmek için oturum açın ve beğenebileceğiniz türlerde listeler oluşturun. Diğer kullanıcıların oluşturduğu çalma listelerini de dinleyebilirsiniz.

http://www.deezer.com/

11. Musicovery

Musicovery, mevcut ruh halinize uygun müzikleri bulmanızı sağlayan canlı ve renkli bir web sitesidir. Bir ızgara şeklinde bir ruh hali şeması var. Bir ruh hali seçin ve sizin için önerilen müzikleri görün. Şarkıları karışık dinlemek ve beğenmediğiniz şarkıları yasaklamanız için kayıt yaptırmanız gerekir.

http://musicovery.com/

12. Thesixtyone

Thesixtyone, genel olarak ruh halinizi uyan bir müzik bulmak için kullanabileceğiniz bir müzik dinleme sitesidir. Popüler ve yeni olanlarla başlayabilir veya ruh haline göre bir müzik teması seçebilirsiniz. The sixtyone yeni sanatçıları ön plana çıkarmayı amaçlayan bir site. Bu nedenle yeni müzikler arıyorsanız bu site tam size göre.

Startseite

13. Slacker

Slacker, radyo stili bir web sitesidir, ancak örneğin Pandora’nın aksine, dinleyiciler yalnızca radyo istasyonlarını dinleyebilmekle sınırlı değildir. Slacker’de, uzmanları tarafından oluşturulan farklı çalma listelerini dinleyebilirsiniz. [Kanada’da ve ABD’de geçerlidir]

 

http://www.slacker.com/

14. Myspace

Myspace, bu listede garip görünebilir ancak kendilerini bir müzik ve video platformu olarak yeniden başlattılar. Orada muazzam bir müzik kütüphanesi bulacaksınız.

https://myspace.com

15. IHeartRadio

IHeartRadio inanılmaz bir müzik uygulaması ve ücretsiz müzik akışı web sitesi. Canlı radyo dinleyin, pod yayınlarını ve haberlerinizi yayınlayın ve zevkinize uyan kendi özel radyo istasyonlarınızı yaratın. Aynı zamanda, uyku zamanlayıcısı, müzikle rüyalar diyarına gitmek isteyen insanlar için mükemmel.

http://www.iheart.com/

16. Incus Tunes

Incus Tunes’e kayıt olduktan sonra, tonlarca müziğe anında ve ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Incus Tunes, hem Spotify hem de Napster’dan daha fazla müziğe sahip olduklarını iddia ediyor. Sanatçılara, şarkılara ve herkese açık oynatma listelerine göz atabilirsiniz.

https://www.incustunes.com/

17. Gaana

Gaana, ücretsiz ve lisanslı müzik sağlayan ticari müzik akışı hizmettir. 2011 yılında piyasaya sunulan web sitesi, seçilebilecek çok sayıda İngiliz ve Bollywood koleksiyonuna sahiptir.

http://gaana.com/

18. Di.fm

Di.fm, “Dijital Olarak İthal Edilenlerin” Kısaltmasıdır. Elektronik Müzik üzerine odaklanan çok kanallı bir internet radyo servisidir. Yakında yapılacak şovları ve radyo istasyonlarını bulmak için siteye göz atabilirsiniz.

http://www.di.fm/

19. Rhapsody

Rhapsody bedava müzik dinleme sitesidir ancak herkes için değildir. İyi haber, müzik arşivi oldukça geniş ve popülerdir. Kötü haber, 128kbps’de ses kalitesinde maksimum olarak hizmet vermeleri. Daha kaliltelisini isteyenlerin pek tercih edeceğini düşünmüyoruz.

http://www.rhapsody.com/

20. Bandcamp

Bandcamp, yeni sanatçıları keşfetmek ve desteklemek için mükemmel bir yer. Platform, dinleyicilere her gün yeni müzik dinlemelerine olanak tanır. Yeni sanatçılar şarkılarını dinleyicilerine tanıtmak için bir web sayfası oluşturabiliyorlar.

https://bandcamp.com/

Sizin Önerileriniz?

Listeye eklememiz için önerebileceğiniz online mp3 – müzik dinleme siteleri var ise hemen aşağıda yorum yazarak bize iletebilirsiniz!
Kategori: