Nazende Ne Demek?

Nazende kelimesini duyduğunuz zaman nazlı, naz edici ve hoş edalı olan anlamlarına çıktığını söyleyebiliriz. Nazende ne demek? bilmeyenler bu kavramı hoş olan, nazlı anlamlarını ifade etmek amacıyla günlük yaşamlarında kullanabilir. Bir kişiye nazlı ya da naz eden tarzında anlamlar kullanılma durumunda nazende kelimesiyle ifade edebiliriz.

Nazende Ne Anlama Gelir?

Azeri Türkçesinde yer alan kavramlardan biri olarak Nazende karşımıza çıkmaktadır. Nazende ne anlama gelir diye merak eden kişiler için nazlı, naz eden bir kişi anlamlarına çıkar. Sadece nazlı olarak kullanılmadığı gibi aynı zamanda da hoş, edalı olan biri anlamlarında da kullanıldığını söyleyebiliriz.  Naz edici, hoş, edalı bir kimse anlamlarına gelmektedir. Nazende kelimesini cümle içerisinde kullandığınız zaman ise hoş, nazlı olan şekilde anlamına çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Nazende Sevgilim Ne Demek?

Sevgilinize ya da eşinize Nazende sevgilim cümlesini kullanmak isterseniz anlamının kişinin tatlılığını ifade edeceğini söylemeliyiz. Eğer ki bir kişinin tatlı ve hoş yanlarını olduğunu belirtmek istiyorsanız o zaman hitap olarak Nazende sevgilim olarak kullanabilirsiniz. Nazende sevgilimin ise her geçen gün dilimizde daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz. Hatta son dönemde şarkılarda bile Nazende kelimesini artık sık bir şekilde duymaya başladığımız bir gerçektir.

Nazende Kelimesi Nedir?

Nazende kelimesi, tatlılık, hoş, naz anlamlarında kullanılıyor. Öyle ki bu kavramın toplumumuzda birine güzel bir yakıştırma yapmaya başlayacağımız zaman kullanıldığını söylemeliyiz. Ayrıca Türk Dil Kurumunda da bu kelimenin geçtiğini söylemeliyiz. Nazende kelimesi ne anlama gelir incelemesini yaptığımız zaman ise hoş eden, naz eden, nazlı, tatlı olan gibi bazı anlamlara çıktığını belirtmeliyiz.

Nazende Ne Demek

Nazende Ne Demek?

Nazende Ne Demek Ekşi?

Nazende kelimesi Azeri Türkçesinde kullanılırken, dilimizde de yer bulmaya başlamıştır. Hatta toplumda güzel bir hitap kullanmak istemenin yanı sıra şarkılarda bile Nazende kelimesinin geçirilmiş olduğunu fark ediyoruz. Azeri Türkçesinde naz anlamına gelen Nazende ülkemizde de kullanılan bir kavram olarak bilinir.

Nazende Şarkısı Kime Ait?

Nazende şarkısı müzik severlerin sevdiği parçalardan biri olarak öne çıkıyor. Azeri Türkülerinin bu denli dünyaca bilinmesinde pay sahibi olan dünyaca ünlü isimlerden biri Behbudov tarafından kullanılan bir dil olarak karşımıza çıkar.  Nazende Sevgilim türküsü dillere dolanırken hemen herkes tarafından da sevilerek dinlenen bir türkü olmayı başarmıştır.

Nazen Ne Demek?

Nazen ile Nazende karıştırılabiliyor. Fakat her ikisinin birbirinden farklı anlamları olduğunu söylemeliyiz. Bu anlamların ne olduğunu merak edenler için ise Nazen Farsça kökenli olurken Nazende Azeri Türkçesidir. Aynı zamanda Nazen kelimesinin Fransızca da kadın anlamına çıktığını söylemeliyiz. Ayrıca Nazende kelimesinin manasının ne olduğunu sorgulamaya başladığımız zaman ise yine bir kadına güzel cümleler kurmak için kullanıldığını söyleyebiliriz. Nazende dendiği zaman hoş ve tatlı, edalı, nazlı olan anlamına gelir.

 

Nazende Ne Demek 1

Nazende Ne Demek?

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Kategori:

Etiketler:

, , ,