Bilgisayar başında çok fazla vakit geçiren kişilerin özellikle belli bir süreden sonra çeşitli bel, sırt ve boyun ağrıları yaşamaması adına ve özellikle oyun severlerin uzun süreler boyunca konforlu bir şekilde oyun oynayabilmesi için üretilen oyuncu koltukları, günümüzde kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Yalnızca konforu değil aynı zamanda çeşitli mekanizmalar sayesinde oyuncuların kendileri için en doğru pozisyonda oturabilmesi adına da önemli bir özelliğe sahiptir.

Gerek oyun severlerin, gerek iş gereği bilgisayar karşısında uzun süreler oturmak zorunda kalan kişilerin tercih ettiği bu koltuklar, profesyonel oyuncu koltuğu veya direkt kişilerin evlerinde oyun oynarken veya işlerini yürütürken kullanabileceği standart oyuncu koltukları olarak pek çok marka tarafından çok farklı özelliklerde modeller ile üretilebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen bazı markalar ve tercih edilen modelleri şöyledir;

4- xDrive 15’Li Profesyonel Oyuncu Koltuğu

3- Rampage KL-R40 Throne Serisi Oyuncu Koltuğu

2- Hawk Fab v4 Kumaş Oyuncu Koltuğu

1- xDrive Altay Profesyonel Oyuncu Koltuğu

4- xDrive 15’Li Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive 15’Lİ Profesyonel Oyuncu Koltuğu, özellikle oyuncu koltukları içerisinde fiyat performans ürünü arayan kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak, günümüzde hem fiyatı hem de fiyatına göre sahip olduğu önemli özellikler ile kişilerin en çok tercih ettiği modellerden biridir.

xDrive 15Li Profesyonel Oyuncu Koltugu

xDrive 15’Li Profesyonel Oyuncu Koltuğu

90 kilograma kadar ağırlık taşıma kapasitesi ve 1.80 santim boya kadar herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olarak, özellikle fiyatına göre metal iç aksam ve metal bağlantılara sahip olması sebebiyle fark yaratan modellerden biridir. 160 dereceye kadar ayarlanabilen sırt kısmı, 2D kolçak sistemi, 4 Class amortisör gibi özelliklere sahiptir. Metal ayaklar sayesinde dayanıklı bir ürün olan 15’li modeli, boyun ve bel desteğine de sahiptir.

3- Rampage KL-R40 Throne Serisi Oyuncu Koltuğu

Rampage oyuncu koltuğu konusunda en bilinen markalardan biri olarak, pek çok farklı seri ile kişilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun ürünler sunmaktadır. Bilindik bir marka olarak bilgisayar ekipmanları ve oyuncu koltuğu konusunda dünyada da en çok tercih edilen markalardan biridir. Rampage KL-R40 Throne Serisi Oyuncu Koltuğu modeli de özellikle konforuna fazlasıyla düşkün olan oyun severler için tercih edilen ürünlerden biridir.

Ergonomik tasarımı ile dikkat çeken bu ürün, özellikle sağlamlık ve dayanıklılık konusunda oldukça başarılıdır. Ancak bunun yanı sıra kişilerin bilgisayar karşısında rahat ve sorunsuz bir şekilde oturabilmeleri adına, kişilerin hem rahatını hem de sağlığını destekleyen özelliklere sahipken, bunun yanı sıra oyuncuların kendilerine en uygun pozisyonu bulabilmelerini sağlayacak pek çok teknoloji ve ayarı içerisinde barındırmaktadır. Rampage KL-R40 Throne Serisi Oyuncu Koltuğunun sahip olduğu özellikler şöyledir;

  • 3D Hareketli Kolçak Sistemi
  • Dökme Kalıp Sünger Malzeme
  • 135 Derece Yatırılabilir Sırt Mekanizması
  • Kafa, Boyun ve Bel Desteği
  • Süni Deri Kumaş
  • 3 Class Amortisör
  • Polyamid Ayaklar
  • 120 Kiloya Kadar Taşıyabilme Kapasitesi
  • Kelebek Mekanizma Sistemi
Rampage KL R40 Throne Serisi Oyuncu Koltugu

Rampage KL-R40 Throne Serisi Oyuncu Koltuğu

2- Hawk Fab v4 Kumaş Oyuncu Koltuğu

Hawk Fab v4 Kumaş Oyuncu Koltuğu, sahip olduğu özellikler sebebiyle bilgisayar başında fazla vakit geçiren oyuncuların en çok tercih ettiği marka ve modellerden biridir. Özel dokuma kumaştan üretilen yüzeyi sayesinde yumuşak bir dokuya sahip olan ve bu sayede kişilerin uzun süre boyunca ağrısız ve acısız bir şekilde oturabildiği kumaş oyuncu koltuğu modeli olan Fab v4, aynı zamanda nefes alabilen ve ısıyı koruyabilen bir yapıdadır.

Boyun ve bel desteği ile kişilerin özellikle uzun süreler boyunca oturduğunda en fazla zarar gören ve rahatsız hissettiren boyun ve bel bölgesinin konforu için destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra 60 DNS sertliğe sahip ve güçlendirilmiş akıllı süngerler, bu oyuncu koltuğunun uzun ömürlü ve dayanıklı olabilmesini sağlamaktadır.

Hawk Fab v4 Kumas Oyuncu Koltugu

Hawk Fab v4 Kumaş Oyuncu Koltuğu

Derinlik, açı ve yükseklik ayarı yapılabilen 3D kol desteğinin yanı sıra 4 Class amortisöre sahip olan bu Hawk oyuncu koltuğu modeli, aynı zamanda metal yıldız ayaklar ile sağlamlığı ve dayanıklılığı arttırılmış bir üründür.

1- xDrive Altay Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive, özellikle günümüzde oyuncu koltuğu arayanların ilk tercihlerinden biridir. Kişilerin istekleri, ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda pek çok farklı model barındıran bu marka, özellikle profesyonel oyuncu koltuklarının yanı sıra oyun severlerin uzun süre boyunca rahat bir şekilde bilgisayarının başında oturabileceği ve kendine en uygun oyun pozisyonunda oyun oynayabileceği bir oyuncu koltuğu üreticisidir.

xDrive Altay profesyonel oyuncu koltuğu ise, bir oyuncu koltuğunda bulunması gereken pek çok şeyi içerisinde barındıran tam donanımlı ürünlerden biri olarak, özellikle profesyonel E-sporcular için üretilmiş olsa da herkesin yararlanabileceği modellerden biridir.

xDrive Altay Profesyonel Oyuncu Koltugu

xDrive Altay Profesyonel Oyuncu Koltuğu

xDrive oyuncu koltuğu modelleri içerisinde kişilerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan Altay modeli, gelişmiş raylı başlık sistemine sahiptir ve hareket ettirebilmesi sayesinde kişilerin boyunlarına tam olarak oturmaktadır. Bunun yanı sıra entegre bel desteğine sahip olması sebebiyle duruş pozisyonunu kişilerin en iyi şekilde ayarlayabilmesini ve bu sayede konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

4D kolçak sistemi bir diğer önemli özelliği olarak karşımıza çıkarken, dört farklı yöne ayarlanabilen bu kolçaklar, kişilerin en doğru kol pozisyonunu bulabilmesini sağlamaktadır. 160 dereceye kadar açılabilen sırt mekanizması, kişilerin ara verdiği durumlarda yatar pozisyonda kendini dinlendirebilmesi adına önemli bir özelliktir. Sağlam metal ayaklara ve dayanıklı tekerlere sahip olan bu ürün, kaliteli kumaşlardan üretilmiştir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: En İyi Araba Markaları
Kategori: