Özel Okul Fiyatları

Özel okullar, çocukların daha iyi şartlarda eğitim alması için tercih edilmektedir. Devlet okullarındaki fazla sınıf mevcutları, çocukların sağlıklı bir eğitim hayatı yaşamasını engelleyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Kalabalık bir sınıfta eğitim veren eğitimciler, maalesef her öğreniciye tam olarak zaman ayırıp, ilgilenememektedir. Aileler bu nedenlerden dolayı daha az sınıf mevcudu ile eğitim verilen özel okulları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra, evlere yakın devlet okullarının olmaması ve özel okulların çocukların farklı aktiviteler ile ilgilenmesine imkan sunması da ailelerin özel okulları tercih etme nedenleri arasında yer almaktadır. Özel okulların sağlamış olduğu avantajların yanı sıra, fiyatları da aileler için oldukça önemlidir. En çok tercih edilen özel okullar ve özel okul fiyatları şu şekilde sıralanabilir;

8. Ata Koleji

ozel-okul-fiyatlari

Ata Koleji – Özel Okul Fiyatları

Ata Koleji, Demirören Şirketler Grubu’na ait ve 1980 yılından beri eğitim alanında hizmet veren bir kurumdur. Ana okulundan başlayarak, lise eğitimi de veren Ata Koleji, her sınıfta son teknolojilerin kullanımı ile eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra, öğrencilerine sunduğu farklı branşlardaki aktiviteler ile aileler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Ata Kolejinin fiyat aralığı ise, 28 bin TL ile 35 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

7. Koç Okulları

ozel-okul-fiyatlari

Koç Okulları – Özel Okul Fiyatları

Koç Holding bünyesine ait olan Koç Okulları, farklı seviyelerde eğitim veren okullara sahiptir. Ana okulu, ilk okul, orta okul ve lise segmentlerinde eğitim veren okullara sahip olan Koç Okulları, birçok aile tarafından tercih edilmektedir. Son teknoloji ile donatılmış sınıfların yanı sıra, yabancı dil eğitimi ve öğrencilerin birçok farklı aktiviteyi gerçekleştirmesine imkan sunan Koç Okulları, uluslararası eğitim standartlarında bir eğitim anlayışına sahiptir. Koç okullarının fiyatları ise, 49 bin TL ile 108 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu değişikliği belirleyen etmenler arasında eğitim alınacak okulun derecesi ve yatılı eğitimin tercih edilmesi büyük rol oynamaktadır.

6. Bilfen Koleji

ozel-okul-fiyatlari

Bilfen Koleji – Özel Okul Fiyatları

Bilfen Koleji, ülkemizde toplam 24 okul ile hizmet vermektedir. Ana okulu derecesinden, lise derecesine kadar geniş bir eğitim tecrübesine ve hizmetine sahip olan bu okul, bulunduğu bölgeye göre fiyat değişikliği uygulamaktadır. Öğrencilerin sağlıklı bir eğitim almasının yanı sıra, sosyal aktivite seçenekleri ile çok yönlü bir eğitim almalarına imkan sunmaktadır. Bilfen Koleji fiyatları, 35 bin TL ile 85 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

5. Bahçeşehir Koleji

ozel-okul-fiyatlari

Bahçeşehir Koleji – Özel Okul Fiyatları

Aileler ve öğrenciler tarafından oldukça sık tercih edilen Bahçeşehir Koleji, 1994 yılından beri eğitim alanında hizmet vermektedir. Ülkemizde birçok ilde şubesi bulunan Bahçeşehir Koleji, yüksek tecrübe ve kaliteli eğitim anlayışına sahiptir. Bahçeşehir Koleji, şubelerinin bulunduğu bölgelere göre fiyatlarında değişiklik yapmaktadır. Ortalama olarak Bahçeşehir Koleji’nin ana okulu ve lise fiyatları, 20 bin TL ile 63 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu ücretin yanı sıra, öğrencilerin yıllık yemek ücretleri de velilerden talep edilmektedir.

4. İstek Okulları

ozel-okul-fiyatlari

İstek Okulları – Özel Okul Fiyatları

İstek Okulları, 1985 yılından beri eğitim veren oldukça köklü ve tecrübeli bir kuruluştur. İstanbul’da dört kampüse sahip olan İstek Okulları, çeşitli büyük illerde de şubelere sahiptir. İstek Okulları, öğrencilerin başarılı bir eğitim hayatının olmasının yanı sıra, sosyal aktiviteler ile de kişisel gelişimlerinin olumlu şekilde gelişmesine katkı sağlamaktadır. Ana okulu, ilk okul, orta okul, fen ve anadolu lisesi alanlarında eğitim veren İstek Okulları’nın ortalama fiyat aralığı, 20 bin TL ile 74 bin TL arasında değişkenlik göstermekte olup, özel okul fiyatları arasında ortalama bir yere sahiptir.

3. Doğa Koleji

ozel-okul-fiyatlari

Doğa Koleji – Özel Okul Fiyatları

Doğa Koleji, uygun fiyat ile kaliteli eğitim sunan eğitim kuruluşları arasında yer almaktadır. Türkiye genelinde doksandan fazla şubeye sahip olan Doğa Koleji, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlarken aynı zamanda, öğrencilere sunduğu sosyal haklar ile de sıklıkla tercih edilmektedir. Doğa Koleji ayrıca, öğrencilerin burslu bir şekilde eğitim görmesi için belirli dönemlerde sınavlar düzenlemektedir. Bunun yanı sıra, kardeşlerin aynı okula verilmesi ile de farklı indirimleri ailelere sağlamaktadır. Doğa Koleji’nin fiyat aralığı ise, 22 bin TL ile 55 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

2. TED Koleji

ozel-okul-fiyatlari

TED Rönesans Koleji – Özel Okul Fiyatları

TED Koleji, uzun yıllardır ülkemizin pek çok ilinde eğitim veren bir kuruluştur. TED Koleji bünyesinde görev alan eğitimciler, alanlarında oldukça profesyoneldir. Öğrencilerin sadece eğitim hayatının gelişmesini değil, kişisel olarak da olumlu yönde gelişme gösterebilmeleri için çaba sarfetmektedir. Ağırlıklı olarak İngilizce eğitim veren TED Koleji, kaliteli eğitim anlayışına sahip olması nedeni ile en çok tercih edilen özel okullar arasında yer almaktadır. Ana okulu eğitiminden, lise eğitimine kadar hizmet veren TED Koleji’nin fiyat aralığı ise, 30 bin TL ile 72 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

1. Eyüboğlu Eğitim Kurumları

ozel-okul-fiyatlari

Eyüboğlu Eğitim Kurumları – Özel Okul Fiyatları

Eyüpoğlu Eğitim Kurumları, İstanbul sınırları içerisinde yer alan ve bulunduğu bölgelerde sıklıkla tercih edilen bir eğitim kurumudur. Deneyimli kadroları ile ana okulundan, liseye kadar eğitim veren Eyüboğlu Eğitim Kurumları, öğrencilere sunduğu sosyal aktivite seçenekleri ile kişisel gelişimlerinin olumlu yönde gelişmesini ve öğrencilerin sosyal bireyler olmalarını da sağlamaktadır. Özel okul fiyatları arasında ara seviyelerde yer alan Eyüpoğlu Eğitim Kurumları’nın fiyatları, 43 bin TL ile 80 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.