Sürekli olarak gelişen dünyada insanlar her şeyin daha hızlı, daha sorunsuz ve daha güzelini istemeye devam ediyor. Böyle olması gerektiği için üretim süreci sürekli olarak hızlandırılıyor ve sürekli geliştiriliyor. ABD ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünya insanların daha iyi bir gelecek elde etmesi için son sürat çalışıyor. 5G teknolojisinin yararlarından burada bahsetmiştik. Bugün ise 5G zararları konusundan bahseceğiz.

5G teknolojisinin zararları bu dönemde özellikle corona virüsüne sebep olup olmayacak olduğu konusunda olmuştu. 5G bir virüs üretme aracı değildir, herhangi bir şekilde bakteri, virüs ve mikroplara sebep olması asla mümkün değildir. Siz elinizi yıkmayarak, bir hayvana dokunarak virüs ve bakterileri etrafınıza yayabilirsiniz ancak 5G bu konuda sizden daha çok masumdur. Radyofrekans dalgaları hiçbir şekilde insanlar üzerine virüsü yaymada etkili araçlar değildir, yaymaları mümkün değildir. 5G’nin Zararları Neler?

5G zararları ve komplo teorileri son dönemde bu yönü ile çok fazla gündeme gelse bile uzmanların açıklamasına bile gerek kalmadan bunun gerçek olmayacağını çoğu aklı başında insan zaten biliyordu. 5G virüslere sebep olamayacağı gibi onları yayamaz. 

5G Hakkında Komplo Teorileri5G’nin Zararları Neler?

COVID-19’a Sebep Oldu Ve Yaydı

Bu konuyu biraz daha detaylı inceleyelim. 5G teknolojisi radyofrekans radyasyon üretir. Bu, bugün cep telefonlarımız gibi cihazların uzaktan iletişime açık oldukları, yani herhangi bir uçak modu durumu dışında olmadıkları ve içerisinde hat olduğu sürece arama, mesaj, internet verisini kullanabilecek olduğu her durumda bize zarar veren dalgalar üretir. Nasıl ki bazı ev eşyaları radyasyon içeriyor ise cep telefonlarımızda yanımızda sürekli bulundurduğumuz radyasyon yayan araçlardır.

Bu radyofrekans radyasyonun insanlar üzerinde etkisinin çok düşük olduğuna inanılmaktadır. 5G teknolojisi ile radyofrekans radyasyon boyutlarında nasıl değişimler olacağı bugünden bilinmezken, özellikle bir baz istasyonu, uydu ve radyofrekans dalgalarının corona virüsüne sebep olamayacağı, onu yayamayacak olduğu konusu %100 kesindir, aksi iddia dahi edilemez.

5G Kansere Sebep Olabilir Mi?

Hayır! 5G ve bugün kullandığımız 4G teknolojisi radyasyon yayılmasına sebep oluyor olsa bile bu düşük orandaki radyasyon ömür boyu isterse 10 kat alınsa bile insan vücudunda herhangi bir kanser ve benzer sorunlara sebep olabilecek düzeyde değildir. Bir BT çekildiğiniz zaman vücudunuza ömür boyu alacağınız radyofrekans radyasyondan çok daha fazlasını almış olursunuz. Yine herhangi bir röntgen çekildiğiniz zaman yüksek oranda radyasyon alırsınız ve özellikle bu sebeple cep telefonları gibi cihazlardan gelen radyofrekans radyasyon hastalıklara ve kansere sebep olmaz.

5G Baz İstasyonları Kuşların Ölüme Sebep Oldu Mu?5G’nin Zararları Neler?

Hayır! Lahey’de bir grup komplo teorisyeni böyle bir yalan ortaya attı. Ancak 5G baz istasyonları diğerlerinden pek de farklı değil ve herhangi bir hayvanın ölmesine yol açabilecek güçte değiller. Bunlar insan eli ile üretilen, uzaktan kontrol altında olan ve kameralar ile izlenen cihazlardır. Bu tür yalanların ortaya atılmasının sebepleri bilinmezken, 5G ve diğer hiçbir benzer teknolojinin kuşlar veya diğer hayvanları öldürebilmesi mümkün değildir.

Kuşlar 5G baz istasyonu kulelerine çarpmazlar. Öyle olsaydı rezidans binaların uzunlukları 1.000 metreleri aşarken tüm kuşların evlere ve evlerin çatılarında yer alan eşyalara çarparak ölmesi beklenirdi.

5G Havayı Kontrol Altında Tutabilir Mi?

Hayır! 5G teknolojisi ile hava durumunu sıcaklığını keşke kontrol altında tutabilseydik. Dünyada hiçbir teknolojinin hava durumuna müdahale etmemize izin vermediği bilinen bir gerçek. 5G teknolojisi ile hava durumuna müdahale edebilseydik bu Dünya’mız için son derece iyi bir avantaj olurdu.

Dünya’da hava sıcaklıklarını kontrol edebilsek hep ılık iklimler yaratabilir, küresel ısınma ve su ile gıda sorunlarına son verebilirdik. Ancak bugün için ne 5G, ne de farklı bir teknoloji maalesef hava durumunu asla kontrol etmeye yaramıyor. Birçok insanın 5G ile ilgili beklentileri bu tür şeylere gücü yetmesi yönünde olsa bile 5G ile hava durumunu kontrol edebilmek gibi bir durum asla mümkün değildir, benzer teknolojiler üzerinde de hava durumunu kontrol altında tutabilmek ne yazık ki günümüz yaşamında mümkün değildir.

5G Zihin Kontrolü İçin Kullanılabilir Mi?5G’nin Zararları Neler?

Hayır! 5G teknolojisi ile bir insanın zihnini kontrol edemezsiniz. İnsan zihnini kontrol altında tutabilecek tek güç psikolojik kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar bile insan zihnini kontrol altında tutmak konusunda son derece büyük yan etkiler ve her zaman doğru olmayan sonuçlar doğurmaktadır. Bunun sebeplerinden bir tanesi insanın düşünme, algılama gibi yetilerine dışarıdan yapılabilecek herhangi bir cerrahi kalıcı müdahale olmamasından dolayı ortaya çıkar.

İnsanların 5G teknolojisi ile zihinlerini kontrol edebilmek asla mümkün olmayacak olduğu gibi, herhangi bir doktor veya ilaç şirketinin de insan zihnini kontrol altında tutabilmesi mümkün değildir. Ancak psikolojik ilaçlar ile zihin kontrol altında tutulabilir. Örneğin kullanılacak kırmızı reçeteli yüksek dozda psikolojik ilaçlar ile kişi sürekli olarak kendisini mutlu ve olumlu hissedebilir, düşünceleri her zaman olumlu hale getirilebilir. Ancak bu durum sadece kimyasal doğru ilaçlar sayesinde olabilmektedir.

Nükleer Ve Termik Santraller, Altın Arama Çalışmaları 5G’den Binlerce Kat Daha Zararlı5G Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

5G teknolojisinin insanlar ve hayvanlar üzerinde herhangi bir görünür zararı günümüzde bulunmamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü gibi kurumlar sürekli olarak bu konularla ilgili araştırmalarına devam etmektedirler.

Ancak nükleer ve termik santraller yüksek oranlarda Dünya’ya zarar vermekte, aynı zamanda insanlar üzerinde ve doğa üzerinde kalıcı zararlar-tahribatlar yaratırlar. Örneğin bir nükleer santral her an ne kadar yüksek güvenlik önlemleri alınırsa alınsın patlamayacağının ve yüksek radyasyon yaymayacağının garantisini veremez. Nükleer santraller normal şartlarda çalışırken bile etraflarına daha fazla radyasyon yaymaktadırlar ve bu sebeple özellikle nükleer santrallerde çalışan insanlarda daha fazla kansere yakalanma hızında artış görülmüştür.

Araştırmacılar, 5G gibi teknolojilerin zararına odaklanmanın doğru olmadığını, bunun yerine binlerce kat daha fazla zararlı olan, virüslerden daha beter acı verici ölümler yaratan nükleer, termik santrallere odaklanılması gerektiğine değinmektedirler.

Özellikle siyanürle altın arama gibi işlemlerin 5G teknolojisinin bulunmayan zararlarına oranla binlerce kat daha fazla zararlı olduğu konusunda açıklamalar yapılmıştır.5G Teknolojisi Hayatımızda Neleri Değiştirecek?

Ancak günümüzde birçok insan sosyal medya sitelerinde kandırılmakta, yalan haberlere maruz kalmakta ve eğitim düzeyi iyi olmayan birçok insan ise bu tür haberlere inanarak bu yalan haberleri büyük bir sorumluluk alarak diğer insanlar ile paylaşmaktadır. Bu durumdan dolayı özellikle son dönemde sosyal medya ile ilgili uyarılar sürekli olarak artmakta, sosyal medya devleri ise sürekli olrak daha yeni adımlar atarak daha fazla insanın yalan haberlere maruz kalmasını engelleme girişimlerinde bulunmaktadır.

*Dünyanın birçok bölgesinde binlerce nükleer santral bulunuyor. Bu nükleer santrallerde üretilen enerji sayesinde evlerimizde enerjiyi daha ucuz ve daha kaliteli bir şekilde kullanabiliyoruz. Nükleer santraller olmazsa enerji üretiminde ortaya çıkacak açığın kısa vadede kapatılması mümkün olmadığı için tüm dünyada nükleer enerji oldukça fazla ilgi odağı olmaktadır. Zararları bile bile nükleer santral inşa edilmesinin maalesef bir zorunluluk kadar önemli bir konu olduğu bilinen bir gerçektir.