Anime oyunları, ilgi alanına giren herkes tarafından yoğun şekilde oynanmaktadır. Anime, Japonlara özgü ve onlara has çizimlerle canlandırılan animasyonlardır. Her ne kadar Japonlara özgü bir çizim olsa da dünyada da oldukça yaygın ve popüler bir şekilde bu animeler dizi, film veya oyun olarak yaratılmakta ve kişiler bu türleri severek takip etmekte veya oynamaktadır. Anime oyunları da bu bağlamda genellikle Japonların çizgi romanları olan manga eserlerinden ve kahramanlarından uyarlanan ancak manga dışı kaynakların da çok sık kullanıldığı Japon çizim oyunlarıdır.

En İyi Anime Oyunları

Anime oyunları, anime ve mangaya meraklı kişiler tarafından çok sık oynanmakta ve yalnızca Japon menşeili değil artık dünyada da çeşitli anime oyunlar piyasaya çıkmaktadır. Özellikle anime severlerin bu türde en çok beğendiği ve akılda kalan pek çok oyun mevcuttur. Geçmişten günümüze kadar özellikle oyun severlerin ve anime severlerin beğenisini kazanan ve eleştirmenlerden tam not alan en iyi anime oyunları ise şunlardır;

5. One Piece Pirate Warriors 4

4. Dragon Ball FighterZ

3. Onmyoji

2. Naruto Ultimate Ninja Storm 4

1. Pokemon GO

5. One Piece Pirate Warriors 4

Çok sevilen One Piece serisinin içerisindeki en beğenilen ve en iyi anime oyunlarından biri olarak gösterilen One Piece Pirate Warriors 4, Japonya’nın en meşhur çizgi romanı ve aynı zamanda anime dizilerinden olan One Piece’nin en etkileyici oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin diziden ve çizgi romandan çok güzel detayları da oyunda bulabileceği bu oyun, kişilerin bu harika ve çok sevilen animeyi bir de oyun olarak deneyimlemeleri adına oldukça başarılı bir yapımdır.

En iyi anime oyunları PC klasmanında bu oyun türünün en önemli oyunlarından biri olarak, kişilerin oynarken hikayeye dalıp kendisini kaybedeceği ve o harika anime grafikleri ve kahramanları ile keyifli bir deneyim yaşayacağı One Piece Pirate Warriors 4, Omega Force tarafından 2020 yılında yayınlanmış olan yeni sayılabilecek bir yapımdır. Ancak buna rağmen eleştirmenler ve oyuncular tarafından oldukça olumlu eleştiriler ve geri dönüşler almıştır.

One Piece Pirate Warriors 4

One Piece Pirate Warriors 4

4. Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ oyunu, yalnızca anime türünü sevenler için değil, anime ile ilgisi olmayan oldukça fazla oyuncunun da severek oynadığı ve onlarda iz bırakan efsanevi oyunlardan biridir. En iyi anime oyunları içerisinde pek çok kişi için türünün en iyisi olduğu düşünülen bu oyun, temelde 2D bir dövüş oyunudur.

Özellikle içerisinde barındırdığı oldukça geniş manga kadrosu ile kişilere oldukça fazla dövüşçü seçeneği sunan Dragon Ball FghterZ, aynı zamanda her karakterin farklı bir dövüş stili ve kombosu bulunması sayesinde akıcı ve çeşitli bir oynanış sunması sebebiyle de oldukça sevilen  bir oyundur.

Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ

3. Onmyoji

Hem bilgisayar hem de mobil platformlarda oynanabilen bir oyun olan Onmyoji, 2016 yılında oyun piyasasına giriş yapmıştır.  MMORPG, aksiyon ve strateji türünde yer alan bir oyun olarak, oldukça fazla oyuncu sayısına sahiptir. Özellikle en iyi anime oyunları mobil listesinde sahip olduğu etkileyici oynanış ve grafiklerinin hoşluğu ile dikkat çeken bu oyun, kişilerin oldukça geniş bir RPG dünyasında kendi karakterini geliştirerek ve özelleştirerek güçlenmeye çalıştığı ve bunu yaparken çeşitli canavar ve ırklarla savaştığı bir oyundur.

Onmyoji

Onmyoji

2. Naruto Ultimate Ninja Storm 4

Naruto, anime türünde ilgili olsun ya da olmasın  en çok bilinen anime dizisi ve çizgi romanı olmanın yanı sıra aynı zamanda en çok sevilen ve adeta ezbere  bilinen bir anime serisi olarak bu sefer de kişilerin karşısına önemli bir oyun olan Naruto Ultimate Ninja Storm 4 ile çıkmıştır.

Naruto Ultimate Ninja Storm 4, piyasadaki yalnızca anime türünde değil diğer tüm arena dövüş oyunlarının da içerisinde en iyi arena dövüş oyunlarından biri olarak kabul edilen ve oldukça popüler bir şekilde isminin de vermiş olduğu artı getiri ile oynan bir oyundur. , 100 den farklı kişilerin seçebileceği karaktere ve her bir karaktere özgü bir oynanışa sahip olması sebebiyle keyif verirken, aynı zamanda kişilerin çok sevdiği bu animeden oyunda da büyük parçalar bulabileceği ve sevgisini kabartabileceği bir oyundur.

Naruto Ultimate Ninja Storm 4

Naruto Ultimate Ninja Storm 4

1. Pokemon GO

Mobil oyun dünyasına getirdiği yenilik ile damga vuran ve tüm dünya tarafından bilinen ve sevilen Pokemon serisinin son oyunu Pokemon GO, Android ve iOS’lar için sunulan ve anime oyunları mobil listesinde en önemli oyun olmanın yanı sıra tamı tamına 1 milyarın üzerinde indirilme sayısına sahiptir.

Kişilerin akıllı cihazlarının GPS’leri ile diğer pokemon serilerinde olduğu gibi en güçlü pokemonları toplamak ve mücadeleleri kazanmak amacıyla bu sefer gerçek hayatta ve gerçek bir haritada bulundukları şehirde veya ilçenin çeşitli yerlerinde bulunan pokemonları o yere gidip toplayarak gerçekleştiren Pokemon GO, 2016 yılında çıkmıştır. Çıktığı gibi de anime seven veya sevmeyen milyonlarca insan tarafından büyük bir keyifle oynanmıştır.

Pokemon GO

Pokemon GO

Anime türüne ait olan ve tüm dünyada en çok ses getiren Pokemon oyunları, bu anime türünün yalnızca Asya’da barınmayıp dünyaya açılmasında en etkili olan unsurlardır desek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle en iyi anime oyunları içerisinde dünyada en çok oynanan oyun olma başarısını da gösteren Pokemon Go, anime dizisini severek izleyen ve tüm pokemonları ezbere bilecek kadar çok seven kişilerin ve diğer severlerin oldukça mutlu olduğu ve keyif aldığı bir oyundur.

En İyi Anime – Anime Severler İçin 11 Anime Tavsiyesi başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.