Kripto Para Analistleri

Kripto para, gelişen teknoloji ile oldukça rağbet görmektedir. Son yıllarda yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen kripto para platformları; yatırım yapmak, alım satım yapmak ve farklı birçok avantajı kullanıcılarına sunmaktadır. Bu platformlarda işlem yapmak için kişilerin ilk etapta oldukça geniş bir araştırma yapması gerekmektedir. Özellikle ilk defa kripto para yatırımı yapacak kişilerin, hangi coinleri ve hangi platformları tercih etmesi gerektiğini araştırması gerekmektedir. Kripto para yatırımları oldukça risk taşıyabilen bir daldır. Doğru miktarlarda doğru yatırımların yapılması, kişilerin kısa ve uzun vadede kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Yatırımların yapılmasından önce mutlaka dikkate alınması gereken analiz raporları vardır. Bu analiz raporlarına farklı sosyal mecralardan ulaşmak mümkündür. Yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken dünyaca ünlü kripto para analistleri şu şekilde sıralanmaktadır;

12. Peter L. Brandt

kripto-para-analistleri

Peter L. Brandt – Kripto Para Analistleri

Peter L. Brandt, Forex ve geleneksel kripto para piyasalarına oldukça hakim olması ile bilinmektedir. Hakim olduğu piyasalara ilişkin bir kitabı da bulunan Peter L. Brandt, Twitter üzerinden kendi yatırımlarını da paylaşmaktadır. Bu sayede, takipçilerinin yatırım konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır.

11. Ben Armstrong

kripto-para-analistleri

Ben Armstrong – Kripto Para Analistleri

Ben Armstrong, BTC ve diğer kripto para birimleri ile yapmış olduğu analizler ile tanınmaktadır. Hemen hemen tüm sosyal mecralarda yer alan Ben Armstrong, yatırım ile ilgili bilgiler vermesinin yanı sıra, kripto para dünyasının yakından tanınması ile ilgilide oldukça açıklayıcı bilgiler paylaşmaktadır. İlk kez kripto yatırımı yapacak kişilerin, ilgili piyasayı yakından öğrenebilmesi için yazılarının mutlaka okunması gereken bir analisttir.

10. Ivan Lijieqvist

kripto-para-analistleri

Ivan Lijieqvist – Kripto Para Analistleri

Oldukça fazla takipçi sayısına sahip olan Ivan Lijieqvist, Ivan on Tech olarak da bilinmektedir. Genç yaşına rağmen oldukça isabetli tahminlere yapması ile tanınan Ivan Lijieqvist, kripto para, blockchain ve NFT gibi dijital varlıklar ile ilgili gelişmeler için mutlaka takip edilmesi gereken bir analisttir. Aynı zamanda web3 ile ilgili paylaşımları ile de dikkat çekmeyi başarmıştır.

9. Michaël Van de Poppe

kripto-para-analistleri

Michael Van de Poppe – Kripto Para Analistleri

Michael Van de Poppe, Avusturalya’lı dünyaca ünlü kripto para analistidir. Aynı zamanda tanınan bir yatırımcı da olan Michael Van de Poppe, diğer yandan da EightGlobal isimli kripto para eğitimi programının da kurucusudur. Michael Van de Poppe, her gün düzenli olarak kripto para ile ilgili paylaşımlar yaparken, olumsuz durumlara karşı takipçilerini motive edici paylaşımları ile de oldukça rağbet görmektedir.

8. Charlie Lee

kripto-para-analistleri

Charlie Lee – Kripto Para Analistleri

Charlie Lee, Litecoin’in kurucusudur. Aynı zamanda, Twitter hesabındaki bir milyon takipçisi ile de dikkat çekmeyi başarmış olan bir analisttir. Daha önceleri, Google ve Coinbase platformlarında mühendis olarak görev alan Charlie Lee, Litecoin ve Litecoin Foundation ile ilgilenmeye karar vererek özellikle Twitter hesabı üzerinden kripto para haberleri ve blockchain içerikli paylaşımlar yapmaya başlamıştır. Bu paylaşımların esprili içeriklere sahip olması, birçok yatırımcının Charlie Lee’ yi takip etmesini sağlamıştır.

7. Roger Ver

kripto-para-analistleri

Roger Ver – Kripto Para Analistleri

Erken dönem BTC yatırımcılarından biri olan Roger Ver, bitcoinin en ünlü savunucuları arasında yer alması ile tanınmaktadır. Roger Ver aynı zamanda, BTC’nin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Roger Ver daha sonralarda ise, Bitcoin Cash’in gerçek bitcoin olduğunu iddia etmesi ile popülerliğini arttırmıştır. Roger Ver, Twitter’da bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Ayrıca Roger Ver, ‘Bitcoin Jesus’ olarak da tanınmaktadır.

6. Thomas Lee

kripto-para-analistleri

Thomas Lee – Kripto Para Analistleri

Thomas Lee, Wall Street’in en ünlü borsa analistleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Thomes Lee, dünyaca ünlü kripto para analistleri arasında da yer almaktadır. Thomas Lee, geleneksel borsada oldukça deneyim sahibi olan bir isimdir. Aynı zamanda, günlük trader’lar ve uzun vadeli yatırımcılar için oldukça faydalı bilgiler paylaşmaktadır.

5. Vitalik Buterin

kripto-para-analistleri

Vitalik Buterin – Kripto Para Analistleri

Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, dünyaca ünlü kripto para analistleri listesinde yer almaktadır. Ancak, Vitalik Buterin doğrudan bir analist değildir. Vitalik Buterin, kripto piyasasına yön verme gücüne sahip olan başarılı bir isim olarak tanınmaktadır. Vitalik Buterin’in yaptığı açıklamalar, kripto para piyasasında düşüş ya da sıçramalara sebep olabilmektedir. Bu nedenle, Vitalik Buterin’i Twitter’da takip eden yatırımcılar, yatırımlarını korumayı veya yatırımlarına yön vermeyi gerçekleştirmektedir.

4. Andreas Antonopoulos

kripto-para-analistleri

Andreas Antonopoulos – Kripto Para Analistleri

Andreas Antonopoulos, en eski BTC yatırımcılarından birisi olarak bilinmektedir. Blockchain, NFT ve kripto para gibi dijital varlıklara yönelik açıklamaları ve yazıları ile oldukça fazla takipçiye sahiptir. Yatırımcıların, dijital varlıkları ile işlem yapmadan önce Andreas Antonopoulos’un paylaşımlarına göz atması oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır.

3. Benjamin Cowen

kripto-para-analistleri

Benjamin Cowen – Kripto Para Analistleri

Benjamin Cowen, genellikle kısa vadede yatırım yapan kullanıcılara özel bilgiler paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra, teknik analizler ve bu analizler detaylarını anlatarak, uzun vadeli yatırımcılara da kaynak olabilmektedir. Kripto para yatırımlarına yeni başlayanlar için biraz karmaşık içeriklere sahip olan Benjamin Cowen, kripto para dünyasında uzun zamandır var olan yatırımcılar için oldukça faydalı içerikler paylaşmaktadır.

2. Scott Melker

kripto-para-analistleri

Scott Melker – Kripto Para Analistleri

Scott Melker, yatırımcı kimliği ile tanınan ve düzenli olarak altcoinler ile yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken bir analisttir. Scott Melker aynı zamanda, ETH savunuculuğu ile de tanınmaktadır.

1. Anthony ‘Pomp’ Pompliano

kripto-para-analistleri

Anthony ‘Pomp Pompliano – Kripto Para Analistleri

Anthony ‘Pomp’ Pompliano, ünlü bir finans uzmanıdır. Anthony ‘Pomp’ Pompliano aynı zamanda, beş yüz milyon dolarlık bir portföyünde yöneticisi olarak dikkat çekmektedir. Dünya çapında tanınan ve en ünlü Bitcoin savunucuları arasında yer alan Anthony ‘Pomp’ Pompliano, bir bitcoin podcastinin de sahibidir. Dünyaca ünlü kripto para analistleri arasında yer alan bu isim, Twitter ve Youtube üzerinden aktif paylaşımlar yaparak, yatırımcılara bilgiler vermektedir.