Erkek Spor Ayakkabıları

Erkek spor ayakkabıları markaları ve fiyatları hakkında bilgi vermeden önce tarihinden bahsedelim. Spor ayakkabıların tarihi 1839’da Charles Goodyear’ın volkanlaşma tekniğini bulması ise başlamıştır diyebiliriz. Bu sayede spor ayakkabılarımızın vazgeçilmezi olan lastik taban da keşfedilmiştir.

1860’da bir beyefendinin kriket oynamaya giderken spor ayakkabı giymesi ile bu model diğer insanlar tarafından da fark edilmiştir. Ancak neredeyse 100 yıl sonra, 1917’de Keds markası ile piyasaya sürülmüş ve seri üretimine başlanmıştır. İlk olarak basketbol ayakkabısı olarak piyasaya sürülen spor ayakkabı günümüze kadar gelmiştir.

Spor ayakkabının tarihini öğrendiysek şimdi de hangi markalarda üretiminin yapıldığına bakalım. Erkek spor ayakkabıları markaları,

6- Skechers

5- New Balance

4- Nike

3- Converse

2- Adidas

1- Puma

6- Skechers

Skechers markası 1992 yılında Amerika’da kurulmuştur. En rahat erkek spor ayakkabı markaları arasında yer alır. Son zamanlarda aktif ve gündelik ayakkabı modelleri ile satış rekorlarına imza atmaktadır. Markanın 900’ü aşkın modeli bulunmaktadır.

erkek-spor-ayakkabilari

Skechers – Erkek Spor Ayakkabıları

Son yıllarda yardım projelerinde de ismini sıklıkla duymaya başladığımız Skerchers’ın David Ortiz, Kelly Brook, Brook Henderson ve Camila Cabello gibi ünlü isimlerle çalışmaktadırlar.

5- New Balance

Bu marka, dünyanın en büyük spor ayakkabı üreticilerinden biridir. 1906’da Amerika’da kurulmuştur ve kurucusu William j. Riley’dir. New Balance çeşit çeşit ayakkabı modelleriyle şık ve konforlu deneyimler sunan birinci sınıf bir markadır.

erkek-spor-ayakkabilari

New Balance – Erkek Spor Ayakkabıları

Erkek spor ayakkabı Trendyol gibi internet sitelerinden ulaşılabilmektedir. Şirket aynı zamanda teknolojinin son özelliklerini de takip etmekte ve tasarımlarına eklemektedir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri Boston’da yer alan marka Matt Reid, Dale Steyn, Trayvon Bromell ve Matthew Wade gibi ünlü isimlerle çalışmaktadır.

4- Nike

Nike 2022 yılının en tanınan ve değeri artan şirketleri arasına girmiştir. Bunun sebeplerinden biri markanın küresel anlamda en önemli tedarikçilerinden biri olmasıdır. Nike denilince akla dayanıklı, esnek, çekici, pahalı ve şık ayakkabı modelleri gelmektedir.

erkek-spor-ayakkabilari

Nike – Erkek Spor Ayakkabıları

Erkek spor ayakkabı Nike için hem vazgeçilmez hem de oldukça başarılı olduğu alanlardan biridir. Bu marka da diğerleri gibi Amerika’da kurulmuştur. 1964 yılında Bill Bowerman ve Phil Knight isimli iki ortağın şirketi şeklinde açılmıştır. Ürünleri dünyanın dört bir yanına ulaşmaktadır. Merkezleri ise Amerika Birleşik Devletleri Washington County’de bulunmaktadır.

Nike giyimden spor malzemelerine ve aksesuarlara kadar çok geniş bir skalada üretim yapmaktadır. Ama yine de en çok ayakkabılarıyla tanınmaktadırlar. Ülkelerin tercih edilen ayakkabı markaları listelerinde mutlaka ilk üçte yer almaktadır.

Marka başta futbolcular olmak üzere Ronaldinho, Rolly Mcllroy, Ronaldo, Tiger Woods ve Neymar gibi ünlülerle sponsorluk anlaşması yapmaktadır.

3- Converse

Converse kendine özgün tasarımı ile yıllardır taklitlerini yaratmış bir ayakkabı markasıdır. Öyle ki yolda gördüğümüz bir ayakkabının Converse olup olmadığını çok rahat ayırt edebiliriz. Orijinal olup olmadığını anlamak için ise ayakkabının içine bakmak yeterlidir, eğer ayakkabı numarasını içeren bir bez parçası dikili ise bilin ki o ayakkabı orijinaldir.

Flo erkek spor ayakkabı bölümünde de denk gelebileceğiniz markanın pek çok çeşidi bulunmaktadır. Markayı temsil eden yıldız işareti en çok dikkat çeken ayrıntılarından biridir. Converse’in özellikleri arasında bulunan kauçuk tabana sahip olması ve yuvarlak burunlu olması, onu  diğer markalara göre daha çok tercih edilebilir hale getirmektedir.

erkek-spor-ayakkabilari

Converse – Erkek Spor Ayakkabıları

Hayatlarımıza eşsiz tasarımları ile renk katan Converse, 1908 yılında Marquis Mills Converse tarafından kurulmuştur. Anlayabileceğimiz üzere marka adını kurucusunun soyadından almaktadır. Amerikan kökenli olan şirket 2003 yılından bu yana Nike ile faaliyetlerini ortaklaştırmıştır diyebiliriz.

Converse markasının giyim ve aksesuar üretimi yapmasının sebebi lifesytle ayakkabı ve paten ayakkabısı da  üretmesidir. Markanın merkez üssü Amerika Birleşik Devletleri Boston’da bulunmaktadır ve şirket Rihanna başta olmak üzere dünyaca ünlü birçok isimle işbirliği yapmaktadır.

2- Adidas

Adidas şık, rahat ve esnek ayakkabı modelleri ile tanınan dünyaca ünlü bir markadır. Ayakkabı tasarımlarında ileri teknolojiyi kullanması onu diğer markalardan bir adım ileri taşımaktadır.

Diğer markaların aksine Adidas Almanya kökenlidir. 1924 yılında Adolf Dasser tarafından kurulmuştur. Merkez üssü olan Almanya Herzogenaurach’tan tüm dünyaya üretim yapmaktadır. Bir diğer farklı yanı ise New York Yankees ve UEFA şampiyonlar ligine sponsorluk yapmasıdır. Bu sayede marka daha tanınır bir hale gelmektedir.

erkek-spor-ayakkabilari

Adidas – Erkek Spor Ayakkabıları

Erkek spor ayakkabı Adidas modellerine pek çok siteden ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda markanın ayakkabılarını Jake Dalton, Ravindra Jadeja, Lioenel Messi, Sachin Tenkuldar, Steffi Graff gibi pek çok ünlünün ayağında görmemiz mümkündür.

1- Puma

Puma sadece spor ayakkabı üretmemektedir. Aynı zamanda paten, golf, motor sporları, fitness ve koşu kategorileri için de üretim yapmaktadır. Ayakkabılar hangi alanda olursa olsun son derece konforlu, şık ve dayanıklıdır. Bu da Puma’yı daha çok tercih edilen bir marka haline getirmektedir.

Erkek spor ayakkabı Nike, Adidas, Puma gibi markaların vazgeçilmez koleksiyonlarındandır. Şirket Alman kökenli olup 1948 yılında Rudolf Dasser tarafından kurulmuş ve kendini dünyaya tanıtmıştır. Kapsamlı ürün porftföyü ile bizlere geniş model skalası sunmaktadır.

erkek-spor-ayakkabilari

Puma – Erkek Spor Ayakkabıları

Marka Boris Becker, Martina Navratilova, Diego Maradona, Hector Bellerin ve Virat Kohli gibi ünlü isimlerle çalışarak adını daha uzak yerlere duyurmaya ve yeni modellerini tanıtmaya devam etmektedir.

Sizler için derlediğimiz erkek spor ayakkabıları makalemiz umarız yararlı olmuştur.