Ülkemizde ve dünya genelinde motosiklet kullanıcıları oldukça fazladır. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik sorunları için oldukça ideal bir çözüm sunan motosikletler, kullanıcılara büyük zaman kazandırmaktadır. Zaman kazandırma özelliğinin yanı sıra, hız tutkunları tarafından ve özgürlük hissinin yaşanabilmesinden dolayı da birçok kişi günümüzde motosiklet kullanımını tercih etmektedir. Motosikletlerin hızlı ve pratik araçlar olmasının yanı sıra, güvenli ve sağlam olması da oldukça dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Hakimiyet kabiliyetinin yüksek oranda sağlanması, motosiklet kullanıcılarının güvenliği açısından son derece önemlidir. Bunun için motosiklet satın almaya karar veren kişilerin, derinlemesine bir araştırma yapmasında fayda olacaktır. Trafikte motosiklet kullanmak, normal araç kullanmaktan daha fazla dikkat ve denge istemektedir. Güvenli bir motosiklet seçimi ve motosiklet kıyafetleri ile kullanım sağlamak, kullanıcıların sağlığı ve güvenliği açısından dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardır. Motosiklet satın alırken tercih edilebilecek en iyi motosiklet markaları şu şekilde sıralanabilir;

10. Yamaha

Yamaha

Yamaha, motosiklet denilince ilk akla gelen markalar arasında yer almaktadır. 1955 yılından beri motosiklet üretimi yapan firma, güvenli ve dayanıklı modelleri ile en çok tercih edilen markalar arasındadır. Yamaha, B sınıfı ehliyet ile de kullanım sağlanılabilen düşük cc’li modellerini de piyasaya sürmektedir. Bu markanın dayanıklı ve güvenli kullanımının yanı sıra, yüksek performansa sahip olan motosikletleri, kendi piyasasında oldukça rağbet görmektedir.

9. Honda

HONDA

Motosiklet tutkunları için vaz geçilmez markalar arasında yer alan bir diğer isim ise, Honda’dır. Bir Japon markası olan Honda, 1947 yılından beri motosiklet üretmektedir. En çok tercih edilen bu markaya ait motosikletlerin yüksek yol tutuş özelliği, konforu ve uzun yol yapılabilmesi tercih edilmesinin en büyük etkenleri arasında yer almaktadır. Ülkemizdeki motosiklet kullanıcıları tarafından da tercih edilen Honda’nın, yetkili servis ağlarının ülkemizde bulunması, yedek parça bulma kolaylığı, bakım ve onarım işlemlerinin kolaylıkla yaptırılması, kullanıcılara sağladığı avantajlar arasında yer almaktadır.

8. Suzuki

Suzuki

2016 Motobike Expo motosiklet fuarında birinci olan Suzuki, en fazla birincilik kazanan şirketler arasında yer almaktadır. Bu nedenle, yarış motorlarından yol motorlarına kadar çok tutulan modellere ev sahipliği yapmaktadır. Kullanıcıların sürüş keyfini arttıran tasarımları ve yakıt konusunda büyük avantaj sağlaması nedeni ile en iyi motosiklet markaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Suzuki markası, her bütçeye uygun farklı fiyatlarda ve geniş motosiklet modellerine de sahiptir.

7. Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki, motosiklet markaları arasında en göz alıcı modellere sahip markadır. Şık ve ilginç tasarımlarının yanı sıra, oldukça uzun ömürlü bir kullanım sunan motosiklet modellerinin kendine ait bir hayran kitlesi de bulunmaktadır. Oldukça yüksek bir performansa sahip olan Kawasaki, 1000’lik motorları ile yıllardır hız tutkunlarına hizmet vermektedir.

6. Harley Davidson

Harley Davidson

Harley Davidson, motosiklet piyasasının klasiklerinden birisidir. Her motosiklet kullanıcısının ve hatta motosiklet kullanmayan kişilerin bile hayran olduğu tasarıma sahiptir. Klasik ve şık tasarımları ile yıllardır motosiklet piyasasında ilk sıralarda yer almayı başaran Harley Davidson, tüm modellerinin uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması ve dayanıklı olması nedeni ile en çok tercih edilen motosiklet markaları arasında yer almaktadır.

5. KTM

KTM

KTM, özellikle son dönemlerde rağbet gören markalar arasında yer almaktadır. Geliştirdiği yeni modeller ve son teknolojik özellikler ile tasarlanan motosiklet modelleri, dünyanın en iyileri arasında yer almayı başarmıştır. Off road ve iki zamanlı motosiklet modelleri ile piyasaya hızlı bir giriş yapan KTM aynı zamanda, geniş ürün yelpazesi ile her yaştan kişiye hitap eden modelleri de üretmektedir.

4. BMW

BMW 1

BMW, kullanıcılara sunduğu güvenlik ve şık tasarımları ile dikkat çekmektedir. 1923 yılından beri motosiklet üretimi yapan Alman firma, dünya genelinde en çok satan markalar arasında yer almaktadır.

3. SYM

SYM

SYM, 1954 yılından beri motosiklet üretimi yapan Tayvan menşeili bir firmadır. Tasarladıkları ve ürettikleri motosiklet modelleri, oldukça sade ve kolay bir kullanıma sahiptir. Özellikle büyük şehirlerde, trafikte kullanım sağlanılabilecek en ideal motosiklet modelleridir. Bu nedenle son dönemlerde oldukça fazla satılan motosiklet markaları arasında yer almaktadır.

2. Kymco

Kymco

Kymco, 100 cc ve 400 cc arasında değişen motosiklet modellerine sahiptir. Şehir içi kullanımlar için oldukça sık tercih edilen Kymco motosiklet modelleri, performansı ve dayanıklı yapısı ile ön plana çıkmaktadır.

1. Moto Guzzi

Moto Guzzi

Moto Guzzi, bir İtalyan markasıdır. Oldukça şık ve göz alıcı tasarımlara sahip motosiklet üretimleri gerçekleştirmektedir. Klasikleşen ve kendine has bir tarza sahip olan Moto Guzzi modelleri, konforlu kullanımının yanı sıra, güvenli olması ve uzun yollarda sorunsuz bir performans sergileyebilmesinden dolayı en çok tercih edilen motosiklet markaları arasında yer almaktadır.
Kategori: