Dünyada 8 milyara yakın insan olduğu hesaba katıldığında, ortalama bir insanın günde 6 kez idrar yaptığı hesaba katılınca ortalama 36 milyar kez tuvaletlerin kullanıldığını gösteriyor. Bazı insanların engellilik durumu, bebeklerin tuvaletleri kullanmıyor olması gibi oranlar çıkarılınca ortalamalar bunu resmen gösteriyor.

Ya tuvaletler hakkında bildiğimizi sandığımız gerçekler doğru değilse? Bu konuda aslında çoğu insanın tuvaletler ile ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olmadığı açık bir biçimde görülüyor.

Tuvaletler En Pis YerlerdirTuvaletler Hakkında Çoğu İnsanın Bilmediği Gerçekler

Normal bir ev tuvaletinde milyarlarca mikrop olduğuna inanılır. Ne kadar Domestos ile tuvaletlerinizi yıkarsanız yıkayın, tuvaletler %100 asla temiz olamazlar. Her gün defalarca kez ev tuvaletlerini kullanırken, özellikle açık alanlardaki tuvaletlerde mikrop sayısı ev tuvaletlerine oranla milyarlarca kat daha fazla olmaktadır.

Banyolar Evlerin En Sessiz Yeridir

Eğer ki bir iş için evde en sessiz yerin neresi olduğunu düşünüyorsanız banyolar en sessiz yerler olarak karşınıza çıkar. Yatak odalarından bile daha sessiz olan bu ortamın bu kadar sessiz olmasının sebebi ise genelde banyoların odalardan daha uzak konumda olması ve daha iyi yalıtıma sahip olması gösterilir. Banyoların yalıtımının iyi olmaması durumunda komşuların çok daha fazla sorunla karşı karşıya kalması, özellikle su akıntısı ve benzer sorunların daha fazla yaşanmasının mümkün olabileceğine inanılmaktadır. Bu durumdan dolayı bazı evlerde tuvaletlerin duvar kalınlıkları da daha fazla olmaktadır.

Tuvaletler En Fazla Suyun Kullanıldığı Alanlardır

Tuvaletler en fazla suyun kullanıldığı alanlardır. Genel olarak ise banyoların en fazla su kullanılan alanlar olmasının ardında hijyen yatar. İnsanlar en fazla suyu yıkanırken harcarken, özellikle tuvaletlerin kullanımı her gün defalarca kez olduğu için milyarlarca ton su harcanmaktadır. Bir kişi tuvalette ne kadar az süre geçirirse geçirsin kullanacağı su miktarı aynıdır. Ancak banyoda ise bu durum zaman zaman tersine dönüş yapabilir.

Bunun sebebi kimi insanlar banyoda suyu idareli kullanır ve daha uzun süre banyoda kalırken, bazıları ise daha kısa süre kalıp lif ile kendini temizlerken suyu kapatmaz ve daha fazla su harcarlar. Birçok farklı örnek verilmesi bu konuda mümkün olabilir.
Kategori:

Etiketler: