Bebek emzikleri çok farklı çeşit ve modeller ile bulmanız mümkündür. Emzik kullanımının faydaları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri emme ve yutma koordinasyonu artırması sebebi ile sindirime yardımcı olur. Bebekler ilk doğdukları zaman emme refleksleri ile dünyaya gelirler.

Meme emerek anneye daha yakın olurlar ve kendilerini daha güvende hissederler. Emziklerde bu anlamda bebeğin kendini daha güvende hissetmesine yardımcı olmaktadır. Emzikler damaklı ve damaksız emzik şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bebek emzikleri:

10- Philips Avent Ultra Air Emzik

9- Chicco Physıo Soft Silikon Emzik

8- Bibs De Lux Silikon Emzik

7- Wee Baby Emzik

6- Nuk Baby Rose Blue Kauçuk Kutulu Emzik

5- Frigg Daisy Kauçuk Emzik

4- Mamajoo Emzik

3- Bebedor Emzik

2- Browns Emzik

1- Oioi Emzik

10- Philips Avent Ultra Air Emzik

Philips Avent Ultra Air Emzik annelerin çok tercih edilen güvenilir markadır. Fiyatlarının yüksek olması sebebi ile maalesef her kesim alamamaktadır. Ama bebek için hem rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Hem de bebeğin sindirim sistemini düzenlemektedir.

Philips Avent Ultra Air Emzik

Philips Avent Ultra Air Emzik

Bazı emzikler maalesef ki üretilen malzeme olarak bebeğin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ve bebek de gaz sorununa yol açmaktadır. Bu anlamda emziklerin seçiminde oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Bebekler özellikle çok hızlı gelişim gösterirler. Ağız yapıları ve çeneleri de zamanla büyümektedir. Bu anlamda ayına uygun emzik almanız oldukça önemlidir. Emzikler 6 ayda bir değiştirilmelidir. Bebeklerin sağlığı açısından kullanımına dikkate etmeniz gerekmektedir.

9- Chicco Physıo Soft Silikon Emzik

Chicco Physıo Soft Silikon emzik hem kaliteli hem de uygun fiyata emzik üretmektedir. Güvenilir bir marka olması nedeni ile de oldukça tercih edilmektedir. Bebek emziği tercih ederken özellikle bebeğinizin kaç aylık olduğu çok önemlidir. Çünkü emziklerde küçüklü büyüklü olarak üretilmektedir. Mesela 0-3 aylık bir emziği bir yaşındaki bir bebeğe vermek doğru değildir. Bu anlamda da ayına uygun emzik seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Chicco Physio Soft Silikon Emzik

Chicco Physıo Soft Silikon Emzik

8- Bibs De Lux Silikon Emzik

Bibs De Lux Silikon emzik de annelerin önemli kurtarıcılarından biridir. Bu markanın damaklı ve damaksız modelleri bulunmaktadır. Bu anlamda oldukça da fazla çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz emziği seçerek kullanabilirsiniz. Emzikler bebekleri rahatlatır. Bu anlamda aslında anneleri de rahatlatır. Çünkü anneler özellikle bebekleri rahat olduğu için daha çok dinlenebilecektir. Bu anlamda emzikler aslında anneler için bir kurtarıcıdır.

Bibs De Lux Silikon Emzik

Bibs De Lux Silikon Emzik

 

7- Wee Baby Emzik

Wee Baby emzik Türkiye’de birçok annenin tercihidir. Özellikle emziklerinde çok çeşit ve renk seçeneği bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok bebek bakım ürünü de üretmektedir. Fiyat olarak da anneleri hiç yormamaktadır. Hem kaliteli hem de uygun ürünler sunmaktadır. Ama maalesef ki her bebek her emziği kabul etmemektedir. Bu anlamda birkaç emzik denemeniz gerekebilir.

Wee Baby Emzik

Wee Baby Emzik

6- Nuk Baby Rose Blue Kauçuk Kutulu Emzik

Nuk Baby Rose Blue Kauçuk Kutulu Emzik özellikle renk seçeneği ve saklama kutusu sayesinde daha çok tercih edilmektedir. Nuk bebek emzik ve biberonunda özellikle ülkemizde tercih edilen bir markadır. Nuk hem kalite hem de uygun fiyat sunmaktadır.

Bebeklerde emzik birçok yere düşmektedir. Bu anlamda da bazen mikrop taşıma ihtimalleri olabilir. Bu anlamda kutusu ile saklamanız daha sağlığa uygun olacaktır. Birçok bebek mağazasında Nuk ürünlerini bulabilirsiniz. Ayrıca eczane ve internet sitesinden de kolaylıkla bu ürünleri bulmanız mümkün olacaktır.

Nuk Baby Rose Blue Kaucuk Kutulu Emzik

Nuk Baby Rose Blue Kauçuk Kutulu Emzik

5- Frigg Daisy Kauçuk Emzik

Frigg Daisy kauçuk emzik özellikle sağlığa zararlı hiçbir madde olmadan üretilmiştir. İçerisinde hiçbir madde olmaması sağlığa uygun olması nedeni ile tercih edilmektedir. Bu markanın ürünlerine internetten daha kolay bulmanız mümkündür. O yüzden internet sitesinde olan indirimleri takip etmeniz halinde daha uyguna da bu emzikleri satın alabilirsiniz.

Frigg Daisy Kaucuk Emzik

Frigg Daisy Kauçuk Emzik

4- Mamajoo Emzik

Mamajoo emzik anneler tarafından çok sevilen bir emzik türüdür. Özellikle bebeğiniz emzik kullanmayı ret ediyorsa bir de bu markayı denemeniz oldukça sağlıklı olacaktır. Mamajoo emzik dışında aynı zamanda bebek için birçok ürün sunmaktadır. Fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilir. Yeni doğan bebekler için özellikle emzik kullanımı annenin dinlenmesi açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda bebek için de bir güven ortamı olarak algılanmaktadır. Bu anlamda bebek için uygun emzik hayat kurtarıcıdır.

Mamajoo Emzik

Mamajoo Emzik

3- Bebedor Emzik

Bebedor emzik beklide Türkiye’de emzik üreten yılların markasıdır. Hem kaliteli ürünler sunar hem de çok uygun fiyatlara bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda da Türkiye’nin hemen her yerinde çok rahat bulabileceğiniz ürünlerdir. Yıllardır annelerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan bu marka oldukça gelişim göstermiştir. Bu markanın aynı zamanda birçok bebek bakım ürünü olduğunu bilmelisiniz.

Bebedor Emzik

Bebedor Emzik

2- Dr. Browns Emzik

Dr. Browns emzik çok fazla kaliteli bir üründür. Eğer bebeğinizde gaz problemi var ise özellikle tercih edebileceğiniz markalardan bir tanesidir. Anneler için oldukça yardımcı ürünleri bulunmaktadır. Ama bebeklerin özellikle sağlıkları için hiçbir zararlı madde içermemektedir. Hem de bu markanın ürünlerini daha çok gaz sancısı çeken bebeklerin anneleri tercih etmektedir.

Dr. Browns Emzik

Dr. Browns Emzik

1- Oioi Emzik

Oioi emzik en son anlatacağımız emzik markalarından bir tanesidir. Bu markanın biberonunu kullanan kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Emziklerin bebeklerin gelişimi için etkisi tartışılmaz. Ama yanlış emzik kullanımı bebeklerin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Çene yapısına özellikle zararlar verebilmektedir. Bu anlamda güvenilir Oioi emziği tercih edebilirsiniz.

Oioi Emzik

Oioi Emzik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Cildinizi Besleyen ve Nemlendiren En iyi 11 BB Krem