Hepimiz Dünya’ya ilk geldiğimizde birileri tarafından bakıldık, birileri bize baktığı için büyüdük. Bunun için birilerine minnet borcumuz olup olmadığı konusunda herkesin farklı yanıtları vardır. Sonuç olarak bu Dünya’ya isteyerek gelmedik, anne ve babalarımızın eylemleri sonucunda bir bebek ortaya çıktı.

Dünya’da bebekler ile ilgili yapılmak istenen deneyler hiçbir zaman basına açıklanmazken, özellikle de basına açıklanmayan ölümlü deneylerin olduğuna inanılmaktadır. Özellikle Çin’de ve ABD’de bu konuda deneyler yapıldığı düşünülmektedir.

Peki Ama Bir Bebek Yalnız Bırakılırsa Ne Olur?

Bir bebek eğer ki yalnız başına ıssız ama güvenli bir adaya bırakılır, ancak beslenme ihtiyacı karşılanırsa büyüyecektir. Bir süre sonra ise kendisine bakabilecek duruma gelecektir. Ancak beslenme ihtiyacı karşılanmazsa maalesef kısa süre içerisinde ölecektir.

Bir bebeğin beslenerek bir adada insanlardan izole olarak büyütülmesinin nasıl sonuçları olacağı konusu ise merak konusu olmaktadır. Bazı bilimadamlarına göre bu tür deneyler yapılmalı, insanların hiç insan yüzü görmeden nasıl büyüdükleri, hangi dili konuşabilecekleri konusunda soru işaretlerine yanıt verilmelidir. Ancak bu konuda yapılan deneylerin olduğu da bir iddiadır.

Bugün itibariyle bu soruların yanıtlarını veremeyen bilim adamları, özellikle de bir bebeğin insanlardan izole bir ıssız adada yaşayıp büyüdükten sonra normal modern yaşama nasıl ayak uydurabileceği konusunda soru işaretlerine sahip. Kesin olarak bilinen ise bir bebeğin asla kendi başına büyümesinin mümkün olamayacağı yönünde.
Etiketler: