Fodepar Ne Demek?

Fodepar ne demek kelime olarak ayak çifti anlamına gelmektedir. Türkiye de ve tüm dünyada çeşitli dallarda yarış düzenlenmektedir. Yarış demek kişilerin aynı anda çıkış yapması demektir. Bu anlamda eğer ki kişi diğerlerinden önce start çizgisinden çıkıyorsa buna fodepar denir.

Bu bir hatadır. Kişi bu hatayı yaptığında eğer ki kazanmış olduğu başarı bile var ise iptal edilecektir. Çünkü bir hata var ise yarışmanın kaderini etkiyecek bir durum olmaktadır. Fodepar hatası bazen kasıtlı olarak da yapılmaktadır. Ama ağırlıklı olarak yarışmanın vermiş olduğu bir heyecan bulunmaktadır. Kişi bu noktada bazen aceleci davranması sebebi ile de bu hatayı yapmaktadır.

Fodepar Nedir? Ne Anlama Gelir?

Fodepar nedir? Ne anlama gelir? Fodepar çok sıkıntılı bir durumdur. Özellikle bu anlamda yarışlarda ihlal edilen bir durumdur. Fodepar start çizgisinden önce hareket etme durumundadır. Fodepar kural ihlali sayılmaktadır. Kural ihlali yarışmanın sonucu da etkilemektedir. Fodepar hatası atletizm de görülen hatalardan bir tanesidir. Aynı zamanda yat ve yelken yarışlarında da önemlidir.

Fodepar Ne Demek?

Fodepar Ne Demek?

Fodepar Ne Demek Survivor?

Fodepar ne demek Survivor da özellikle yarışmacıların özellikle itirazda bulunur. Survivor yarışmacılar iki takım şeklinde oluşturmaktadır. İki takım halinde ekipler olmaktadır. Bu ekiplerin bir takım kaptanı olması gerekmektedir. Ve karşılıklı olarak yarışmalar yapılmaktadır. Kişiler karşısındaki kişi ile yarışarak takımına puan getirmektedir. Oyun alanının başına giden yarışmacı için start düdüğü çalar. Ve bu düdük ile yarışma başlar. Survivorda kural bu düdük ile yarışmanın başlaması yönündedir. Bu yüzden yarışmacılar erken çıktığında diğer yarışmacılar fodepar şeklinde itiraz da bulunabilmektedir.

Fodepar Var Ne Demek?

Fodepar var ne demek? Fodepar var demek kişinin yarışmaya önce başladığı kural hatası yaptığı anlamına gelmektedir. Yarışmalar eşit koşullarda yapılmalıdır. Çünkü eşit koşullarda yapılan yarışmalar kesin ve doğru sonucu veriri. En iyi olan yarışmacı sadece bu eşitlik olması durumunda sağlanabilir.

Fodepar var ne demek özellikle yarışmalarda kullanılan bir kavramdır. Çünkü yarışmacılarında iki rakip bulunmaktadır. Bu anlamda bu yarışmacılar birbirine üstün gelmeye çalışmaktadır. Bu anlamda her kurala harfi harfine uyulmalı ki adaletli bir sonuç ortaya çıkabilsin.

Fodepar kural ihlalini yapan kişiler bazen bu kural ihlalinin farkında da değildir. Bazen olayın heyecanı ve adrenalini ile kişiler aceleci davranabilmektedir. Bazen de yarışmacılar kurnazlık yaparak bunu yapmaktadır. Ama fodepar kural ihlalini yapmış kişi tespit edilirse yarışı iptal edilir.

Fodepar Ne Demek?

Fodepar Ne Demek?

Atletizm’de Fodepar  Ne Demek?

Atletizmde Fodepar ne demek? Fodepar atletizmde kural ihlali demektir. Bu kişiler aynı anda yarışma için start çizgisine basmaktadır. Bu anlamda düdük ile hareket etmeleri gerekmektedir. Bu anlamda erken çıkma gibi bir durum söz konusu olabilir. Erken çıkmaya fodepar hatası denir. Ve o kişinin yarışı iptal edilir.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:
Etiketler:

, ,