Petshop ne demek sorusunun cevabı, evcil hayvanların ihtiyaçlarının satıldığı mağaza şeklinde tanımlanabilir. Birkaç yıl öncesine kadar evcil hayvanların da satıldığı mağazalar olan petshoplar, bu sene alınan bir karar ile hayvan satılmasının yasaklandığı mağazalardır.

Petshoplarda Hayvan Satılıyor Mu?

Petshoplarda hayvan satılması, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanlığı tarafından alınan karar ile yasaklanmıştır. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun yürürlüğe girmesi ile 14 Temmuz 2022 tarihinden itibaren petshoplarda kedi, köpek, kuş ve sürüngen gibi pek çok hayvanın satılması yasaklanmıştır.

Petshop Ne İşe Yarar?

Petshop Ne Ise Yarar

Petshoplar kedi mamaları, köpek mamaları, köpek evleri, kafesler, evcil hayvanlar için yataklar, oyuncaklar, aksesuarlar, kumlar, köpekler için ağızlık, kedi tüyü toplayıcı, yemekler, ıslak mamalar, tarayıcı ürünler, temizlik ve bakım için gerekli olan tüm malzemelere ulaşabileceğiniz mağazalardır. Aynı zamanda sürüngenler ve kuşlar için de pek çok malzeme satılmaktadır.

Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek maması seçimi, kedi maması seçimine göre daha komplike bir durumdur ve daha özenli davranılması gerekmektedir. Köpek mamaları yaş grubuna göre ayrılmanın dışında aynı zamanda ırklara göre de kategorilere ayrılmaktadır. Küçük, orta ve büyük köpek ırkları olarak üçe ayrılan köpekler, kendi ırkları dışındaki mamaları tüketmemeleri önerilir. Her ırkın yavru köpekler, erişkin köpekler ve yaşlı köpekler için ayrı ayrı mamaları vardır.

Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi Mamasi Secerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kedi maması seçerken, köpekler kadar dikkat edilmesi gerekmese de yine özenli davranılması gerekmektedir. Kediler, özellikler yavruyken çok hassaslardır. Bir kedinin yavru olduğu dönem, doğumundan itibaren 12 aydır. Bu 12 ay içerisinde kullanılan mamalar, kedinin ilerleyen zamanlarda ne kadar sağlıklı ve gelişmiş vücuda sahip olacağını belirler. Kedinin yavruluk dönemi boyunca, büyüme sürecindeki ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kuru mamalar ile beslemelisiniz. Kaliteli ve besin değeri yüksek olan mamalar ile kedinizin midesinin, tüylerinin, gözlerinin, iskelet ve kas sisteminin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Pet Ne Demektir?

Pet kelimesinin anlamı genel olarak evcil hayvan şeklinde kullanılır. Ancak pet aynı zamanda okşamak, sevmek, şımartmak, el üstünde tutmak, sevişmek, ev hayvanı, evcil hayvan, sevgi anlamlarına da gelir.

Online Pet Shop Ne Demek?

Online Pet Shop Ne Demek

Online pet shop, fiziksel petshop mağazalarının online ortama taşınmasıdır. Fiziksel mağazacılık, her geçen gün yerini online ortamlara bırakmaktadır. Bunun sebebi ise istediğiniz ürünün kapınıza kadar gelmesi, fiyatlarının bir nebze daha uygun olması, alışveriş zamanı başka bir ürüne harcama şansı bırakmaması gibi nedenlerdir.

Petshoplarda Hangi Ürünler Satılmaktadır?

Petshoplarda sayılan ürünler, bir evcil hayvanın ihtiyacı olan tüm gereksinimleridir. Bu gereksinimler ise şunlardır:

  • Köpek Ürünleri
  • Kedi Ürünleri
  • Kedi ve Köpek Mama Su Kabı
  • Kedi ve Köpek Yatağı
  • Kedi ve Köpek Taşıma Çantası
  • Kemirgen Ürünleri
  • Sürüngen Ürünleridir.Kategori: