Arapça öğrenmek isteyenler için bir araştırma yaptık. Dil öğrenmenize çok yardımı dokunacak, birbirinden özel ve çok zengin içeriklere sahip kursları toparlayıp bir liste oluşturduk. En iyi Arapça kursu seçeneklerinin bulunduğu listeye hep beraber göz atalım.

1. Arapça Dil Eğitim Seti- 440 Ders- 70 Saat Video Anlatım

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Şimdi 440’tan fazla video dersleri ile Arapça öğrenmek daha kolay hale geldi. Arapça’yı sıfırdan öğrenmek istiyorsanız, bu kurs net anlatımı ve kapsamlı kursları ile size hizmet edecektir. Videoyu izlerken bir yandan öğrenecek ve öğrendiklerinizi pratik yaparak pekiştireceksiniz. Hazırladığımız 230 sayfalık e-kitap ile birlikte video dersi alacaksınız. E-kitabı Ders 1’deki kaynaklardan indirebilirsiniz. Arapça diyalog ve hikaye video kurslarında öğrenilen bilgileri pekiştireceksiniz. Video derslerine ek olarak, kendinizi test etmek için ev ödevleri ve testler de yapacaksınız. Bu nedenle öğrendiklerinizi unutmayacaksınız ve kalıcı dil eğitimi alacaksınız. Kelime paketleri ile kelimeleri hatırlamak daha kolay olacaktır. Kurs programını görüntüleyerek, kurs başlığından içerik sırasını kontrol edebilirsiniz. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/arapca_dil_egitim_seti_arabic_language_lessons/

Online İtalyanca kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

2. İleri Seviye Arapça Dil Eğitimi- YDS ve Arapça Sınavları

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

YDS çıkmış sorular üzerinden anlatılan bir kurstur. Bir yandan soru çözümü yapma fırsatı bulurken, bir yandan da Arapça dil bilgisini öğreneceksiniz. Seviye fark etmeden, her seviyedeki kişinin yararlanabileceği bilgiler içerir. Bu kur ile öğrenecekleriniz şunlardır:

 • Orta ve ileri düzeyde Arapça dil bilgisi,
 • Güncel metinleri kolaylıkla okuyabilme,
 • YDS ve Arapça dil sınavlarına hazırlık.

Video ders notları her zaman güncellenmektedir. Kelime bilgisi ve gramer bilgisini aynı anda işlemesiyle, her yönden daha iyi bir seviyeye ulaşmanızı sağlayacak bir kurstur. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/basin-arapcasi-dersleri/

3. Arapça Dil Eğitim Seti- 64 Video- Ayrıntılı Temel Düzey

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Temel düzeyde Arapça’ya dair her şeyi öğrenebileceğiniz bir kurstur. Her seviyedeki öğrencilerin anlayabilmesi için başlangıçtan itibaren Arapça temel seviyedeki konuları tartışan ve açıklayan 64 video vardır. Konular, temel öğrencilerin bilmesi gereken adımlara göre sıralanır ve gereksiz ayrıntılardan kaçınılır. Temel dersleri tamamlayan öğrenciler, cümleleri ifade edebilir ve günlük ihtiyaçlarını basit bir seviyede ifade edebilir, orta ve ileri seviyelerde becerilerini kazanabilir ve geliştirebilirler. Temel Arapça konular, Arapça hakkında genel bir yol haritası oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/arapca-dil-egitim-seti-temel-duzey/

4. Arapça YDS-YÖKDİL-YDT Soru Analizleri (Çözüme Gel)

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Bu dil eğitimi videoları dizisi “Çözüme Gel” olarak adlandırılır ve Arap YDS-YDT ve YÖKDİL sınavlarında en çok sorulan 15-20 soruyu oluşturan ve adayların en çok zorlandığı, “Cümledeki boşlukları doldurun.” türü soruların ayrıntılı bir analizini sunar. Bu ders sayesinde adaylar, belirlenen modeldeki problemleri analiz etmek için daha pratik yöntemler kullanabileceklerdir. İlk paketteki 50 sorudan sonra, diğer modellerdeki problem türlerini analiz eden yeni paketler olacak. Bu kurs için adayların orta düzeyde Arapça gramer bilgisine ve temel düzeyde Arapça metin okuma becerisin olması gerekmektedir. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/arapca-yds-yokdil-ydt-soru-analizleri-cozume-gel-paket-1/

5. YDS ve Genel Arapça Başlangıç Kursu (al-Kitap al-Asasi C1)

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Bu araştırmanın amacı, istekli arkadaşlara klasik modern Arapça öğretmek ve Arapça YDS sınavına hazırlamaktır. Bu eğitimde üç kitaptan oluşan dünyaca ünlü “el-Kitab el-Asasi” dizisi takip edildi. Diziyi tamamlayan herkes daha derin bir Arapça anlayışına sahip olacak. “Makaleler” başlıklı dördüncü çalışmamızda, güncel gazete sayfalarından çıkarılan Arapça makale ve YDS sorularının örnekleri, aslında güncel basında Arap eğitimi ve YDS sınavlarının provası olacaktır. Bu kurs sayesinde öğrenecekleriniz:

 • Arapça YDS sınavına hazırlık,
 • Kuran ve hadisleri anlama becerisi,
 • Arapça öğrenmek,
 • Modern ve Klasik Arapça konularını harmanlayarak öğrenmek.

Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/moderne-ve-klasik-arapcayi-esasli-bicimde-ogrenin/

En iyi Fransızca kursu seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

6. Arapça Dil Eğitim Seti- YDS’ye Hazırlık- Güncel Müfredat

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

İleri düzeyde Arapça dil bilgisi öğrenmenizi sağlayacak olan ve çok kapsamlı olan bu kurs sizler için en iyi Arapça kursu olabilecek niteliktedir. Kursun sizlerin öğrenmesini hedeflediği konular şunlardır:

 • İleri düzeyde dil bilgisi konuları,
 • Harakesiz metinleri okuyabilme,
 • Harakeleme yöntemleri,
 • Arapçadan Türkçeye, Türkçeden Arapçaya eksiksiz çeviri yapabilme,
 • Fiil, isim ve kalıp ifadeleri öğrenme,
 • Karşınıza çıkan sorunlarla ilgili çözüm önerileri,
 • Dinleme ve anlama pratikleri,
 • İleri düzey cümleleri analiz edebilme,
 • Doğru telaffuz,
 • Soru çözümleri,
 • Haber çevirileri,
 • Arap lehçesi ile ilgili örnekler.

Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/arapca-egitim-seti-yabanc-dil-sinav-guncel-mufredat/

7. Arapça Dil Eğitim Seti- 28 Video- Ayrıntılı Orta Düzey

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Temel Arapça seviyesine dair sağlam bir bilginiz varsa, bu kurs “profesyonel dil öğrenme ve kullanma” aşamasını herhangi bir zorluk çekmeden ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu seviyedeki her konu, temel seviyedeki konulardan daha detaylı bilgiler içerir. Bu konular, daha anlamlı ve detaylı cümleler kurmanız ve bu tür içeriklere sahip cümleleri anlamanız için çok önemlidir. Bu nedenle, her konuyu öğrenmeye özel dikkat gösterilmeli ve önerilen tekrarlanan adımlar göz ardı edilmemelidir. Bu kurs, okuma, yazma, dinleme, telaffuz ve yeterli kelime dağarcığındaki eksiklerimizi telafi etmek için son adımdır. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/arapca-egitim-seti-28-adet-video-ayrintili-orta-duzey/

8. Kısa Sürede Pratik Arapça Öğrenin

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Bu eğitim kursu, 50 ders içermektedir. Bu eğitim kursunun sonunda pratik düzeyde Arapça öğreneceksiniz. Daha önce başka bir dil öğrenmediyseniz, bu sizin için ideal eğitimdir, çünkü size dil öğrenimi için eğitimin ne kadar kolay olduğunu göstereceğiz. Arapça öğrenmek isteyenler için güzel bir başlangıçtır. Elbette kendi sorumluluklarınız bulunmaktadır:

 • Bolca konuşmak,
 • Sürekli pratik yapın,
 • Arapça içerikler dinleyin.

Sıfırdan kısa sürede pratik düzeylere çıkmanızı sağlayacak şahane bir kurstur. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/kisa-surede-pratik-arapca-ogrenin/

9. Arapça Sarf-Nahiv Gramer Eğitimi 1. Seviye

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Daha önceden Arapça kursu alanların yoğun çalışmalarına rağmen başarısız olması, Arapça konuşamamaları, bir sorunun var olduğunu gösteriyor. Sorun, Arapça öğretim yönteminin yanlış olması, dolayısıyla öğrencilerin Arapça öğrenememesidir. Bu sebeple, bütün öğretmenler tarafından özenle tasarlanan bir kurs olarak hazırlanmıştır. Bu kursu tamamladığınız zaman, Arapçaya ait gramere göre birçok konuyu tanıyabilecek ve gramer kurallarını uygulayabileceksiniz. Kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://smodin.me/tr/T%C3%BCrk%C3%A7e-metni-otomatik-olarak-%C3%BCcretsiz-olarak-yeniden

İspanyolca kursu bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

10. Hikayelerle Arapça Öğren

En İyi Online Arapça Kursu – 2021 Güncel – Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak 10 Arapça Eğitimi

Bu eğitim seti yalnızca hikayeleri içerir. “Dil, kalıcı hale gelmesi için, hikayeler okuyarak öğrenmek en iyisidir.” mantığı ile tasarlanmıştır. Bu eğitim setinde Arapça hikâyeleri gramer ile anlatılan bazı ders videoları var. Hikayedeki kelimeleri ve gramer ayrıntılarını anlatarak dersi öğretmeyi amaçlamaktadır. Yeni hikayeler ekleyerek eğitimin kapsamını genişletilmeye devam edilmektedir. Satın aldıktan sonra, tüm yeni kurslara ücretsiz olarak erişim sağlanmaktadır. En iyi Arapça kurslarından biri olan bu kursa daha kolay ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/hikayelerle-arapca-ogren/

Arapça Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Arapça öğreten online siteler var mıdır?

Online web siteleri üzerinden Arapça öğrenme fırsatı bulunmaktadır. Ücretli veya ücretsiz seçenekler mevcuttur.

Arapça öğrenmenin süresi ne kadardır?

Düzenli ve sıkı bir çalışma ve bol pratik ile Arapça öğrenmek çok vaktinizi almayacaktır.

Arapça öğrenmek zor mudur?

Arapça'yı evde ve işte en kolay şekilde, derse ihtiyaç duymadan, sıkılmadan veya bunalmadan öğrenebilirsiniz.