Sizlerin Fransızcayı en iyi şekilde öğrenebilmeniz için şahane bir araştırma yaptık. En yüksek puanlı Fransızca hocalarının bulunduğu listemizde sizleri şahane kurslar bekliyor. İsterseniz konuşma dili, isterseniz ileri seviyede akıcı bir Fransızca öğrenmek için yapmanız gereken çok basit. Sizler için hazırladığımız Fransızca kursu listemize göz atmanız yeterli olacaktır. Hadi hep beraber listemizi inceleyelim.

1. Özel Ders Formatında Fransızca Eğitim Seti

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Daha önce denenmiş ve etkisi net bir şekilde gözlemlenmiş metotlar ile Fransızca öğrenmenizi sağlayacak olan bu kurs, Fransızcayı Türkçe ile harmanlayarak en hızlı ve en basit şekilde öğrenim sağlamaktadır. Kursun sizlere öğreteceklerini inceleyelim:

 • Ek herhangi bir eğitime ihtiyaç olmadan Fransızcayı öğretmek.
 • İnterneti aktif ve doğru bir şekilde kullanarak Fransızcanızı iyileştirmeyi öğrenmek.
 • Her zaman, her konuda istediğiniz soruların cevaplarını öğretmeninizden öğrenmek.
 • Kolaydan zora bütün seviyeleri zamanla öğrenmek.
 • DELF A1 seviye sınavından büyük bir başarı elde edecek düzeye gelmek.

Kurs toplam 6 bölümden ve 32 dersten oluşmaktadır. Kursun toplam uzunluğu ise 11 saat 26 dakikadır. Kur eğitmeninin puanı ise 4,4 olarak karşınıza çıkmaktadır. Özel Ders Formatında Fransızca Eğitim Seti’ne kolaylıkla ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/ozel-ders-formatinda-fransizca-egitim-seti/

Online İspanyolca kursu bilgilerine de bakabilirsiniz.

2. Fransızca Hazırlık Sınıfı Müfredatına Uygun Eğitim Seti

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Kursu tamamlandığınızda A1- A2 seviyede Fransızca öğrenmiş olmak için en uygun kurs karşınızda. Bu kursu tamamen, eksiksiz tamamladığınızda Fransızcayı hayatınızın her bölümünde rahatlıkla kullanabiliyor olacaksınız. İster iş için, ister günlük hayatınızda, ister akademik hayatınızda olsun, her an ana diliniz gibi Fransızca öğrenmiş olacaksınız. Ders videosunun sonundaki “konuşma kalıbı” bölümü sayesinde adınız gibi günlük hayatta karşılaşılan kelime ve cümleleri öğrenmiş olacaksınız. Kurs toplam 18 bölüm ve 24 dersten oluşmaktadır. Toplam kurs uzunluğu ise 3 saat 39 dakikadır. Ayşegül Ünal tarafından verilen kursun eğitim puanı ise 4,2’dir. Fransızca Hazırlık Sınıfı Müfredatına Uygun Eğitim Seti’ne kolaylıkla ulaşabilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/franszca_egitim_seti/

3. Fransızca A1+

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

A1 seviyesindeki Fransızca öğrencilerinin ve genel olarak herkesin yararlanabileceği A2 eğitiminden öğrencilerin, Türkçe talimatlarla birlikte temel gramer konularının, örneklerle sesli videoların ve bu seviye için gerekli kelime hazinesiyle desteklenen diğer belgelerin bulunduğu kurstan en iyi şekilde verim alabilirsiniz. Herhangi bir kurumdan eğitim almamış olsanız bile uzaktan eğitim yöntemlerini kullanarak dilin yapısını kendiniz keşfetme ve öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Kursun öğrencisine katacağı beceriler şunlardır:

 • Yazma becerisi,
 • Dil bilgisi ile kelime bilgisi,
 • Dinlediğini ve okuduğunu anlayabilme,
 • Dilin detaylarına hakimiyet.

Kurs toplamda 14 bölümden ve 24 dersten oluşmaktadır. Kursun toplam uzunluğu 2 saattir. Feray İlgün tarafından verilen kurs 3,1 eğitim puanına sahiptir. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/aynur-feray-ilgun-fransizca-a1/

4. Fransızca Sınavları Delf B2 Seviyesi 2’li Paket

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Fransızca sınavında karşılaşabileceğiniz örnek sınav sorularını hazırlayarak fayda sağlamayı amaçlayan bu kurs, ayrıca sınav nasıl yapılmalı ve soru nasıl değerlendirilmelidir sorularının cevaplarını öğrenmenizi de sağlamaktadır. Kursun içerisinde, her soru örneği ayrı ayrı kontrol edilmekte ve tüm soru örnekleri videoda yer almaktadır. Size özel hazırlanmış sınavları çözerek Fransızca eğitiminizi güçlendirebilirsiniz. Farklı soru örnekleri ve sınav çözümleri Fransızca sınavınızı kolaylaştıracaktır. Fransızca kursu, toplamda 3 bölümden ve 15 dersten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu ise 32 dakikadır. Feray İlgün tarafından verilen eğitiminin 3,1 eğitim puanı bulunmaktadır. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/franszca-sinavlar-b2-seviyesi-2li-paket/

5. Fransızca Fransızca öğrenmek 2: en çok kullanılan 100 kelime

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Kursun içeriğinden dolayı, sıfırdan başlayanlar için çok uygun değildir. Fransızca alt yapısı olan kişilerin daha net bir şekilde yararlanacağı bir kurstur. Kursta, kendinizi tamamen benimseniz ve anlamanızı geliştirmek için hikayeye dayalı anlatımlar ve görsel-işitsel materyalleri kullanılmıştır. Kapsamlı bir dilbilgisi kursu yoktur. Kursun içerisinde, her zaman, her yerde sizi destekleyebilecek 100 indirilebilir MP3 dosyası vardır. Her ders, becerilerinizi test etmek için bir sınav içerir. Bu kurs toplam 52 bölüm ve 103 saatten oluşmaktadır. 5 saat 27 dakika toplam uzunluk süresi bulunmaktadır. Alain de Raymond tarafından verilen dersin eğitim puanı ise 4,4’tür. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/franszca-franszca-ogrenmek-2-en-cok-kullanlan-100-kelime/

Online İngilizce kursu seçeneklerine yazımızdan bakabilirsiniz.

6. Kolay Fransızca Telaffuz Teknikleri

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Fransızcaya yeni başlayanların veya daha önceden temeli olan kişilerin telaffuz yeteneğini geliştirmek için çok yararlı olacak bir kurstur. Bu kur sayesinde kendinize katacağınız beceriler şunlardır:

 • Fransız alfabesini ve harflerin okunuşunu öğrenme,
 • Fransız aksanlarını öğrenme,
 • Sesli ve sessiz harflerin okunuş özelliklerini öğrenme,
 • Fransızca’da nasale olarak bilinen okunuş stilini öğrenme.

5 bölüm ve 8 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 41 dakikadır. Eğitim, Aylin Mercan tarafından verilmektedir. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/kolay-franszca-telaffuz-teknikleri/

7. Fransızca öğrenin … Fransızca 1: Dili Öğrenmeye Başla

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Bu kurs yeni başlayanlar içindir. Bu nedenle, herhangi bir ön bilgiye gerek yoktur. Temel Fransızca öğreten kurs, 0’dan başlayarak her şeyi göstermektedir. Yeni başlayanlar Fransızca konuşmayı ve temel Fransızca grameri ve Fransızca’nın telaffuzunu öğrenirler. Kursun sizlere katacakları şunlardır:

 • Uygulama metinlerini okuyabilme,
 • Fransızcadaki filler,
 • Soru sorma yeteneği,
 • Fransızca kelime haznenizi geliştirme,
 • İndirilebilir ses dosyaları.

23 bölüm ve 46 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 1 saat 47 dakikadır. Alain de Raymond tarafından verilen dersin eğitim puanı 4,4’tür. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/franszca-ogrenin-franszca-1-dili-ogrenmeye-basla/

8. Fransızca Sayılar: 1 Milyona Kadar Saymayı Öğrenin

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Bu kursun sonunda, tüm sayıları Fransızca olarak anlayabilecek, yazabilecek, okuyabilecek ve telaffuz edebileceksiniz. 0’dan 1 milyona (hatta daha fazlasına!) Fransızca olarak sayabileceksiniz. Uygulanan yöntem sayesinde, Fransızca sayıları öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacaksınız. Bu kurs Fransızca’ya yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Ancak, Fransızca’da yeni de olsanız veya Fransızca’da yetkin de olsanız, bilginizi tazelemek ve Fransızcanızı geliştirmek için bu kursu izlemelisiniz. Kurs 6 bölüm ve 8 dersten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu ise 29 dakikadır.  Benjamin ve Nazlı hocanın anlatımıyla gerçekleştirilen kursun eğitim puanı 4,8’dir. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/asklafransizca_fransizca_sayilar/

9. En Çok Kullanılan 50 Fransızca Deyim

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Bu kurs Fransızcasını geliştirmek ve günlük sözlü İngilizcede ustalaşmak isteyenler için tasarlanmıştır. Kursta, Fransızca’da karşılaşılan en yaygın deyimlerden bazılarını öğrenecek ve daha doğal Fransızca konuşacaksınız. Bu ifadeler günlük dilin bir parçasıdır. Bu yüzden deyimleri öğrenmek farklı ve ilginç gelecektir. 1 bölüm ve 50 dersten oluşan kursun toplam uzunluğu 32 dakikadır. Kurs, Aylin Mercan tarafından verilmektedir. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/en-cok-kullanlan-50-franszca-deyim/

Almanca kursu hakkında bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

10. Türkler İçin Kapsamlı Fransızca Kursu

Online Fransızca Kursu – 2021 Güncel – Fransızca Öğrenmenizi Sağlayacak 10 Fransızca Kursu

Bu kurs, Fransızca öğrenmek isteyenler için eşsiz bir kaynaktır. Uzman öğretmenler, sizlere zevkli bir şekilde Fransızca öğretecektir. Başlangıçtan itibaren hiçbir şey bilmeyenler için bu kurslar sırayla net bir şekilde öğretilecektir. Uzman öğretmenler, günlük hayatta karşılaşacağınız kelimeleri, cümleleri ve cümleleri örneklerle size açıklayacaktır. Kurs, 4 bölüm ve 89 dersten oluşmaktadır. Toplam uzunluğu ise 41 saat 51 dakikadır. Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir tarafından verilen Fransızca kursu eğitim puanı 3,5’tir. Kursa daha hızlı ulaşım sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

https://www.udemy.com/course/turkler-icin-kapsaml-franszca-kursu/

Online Fransızca Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

Online eğitim üzerinden verilen Fransızca kursları ücretsiz midir?

Online olarak alınan Fransızca kurslarının ücretsiz olanlarını da bulmak mümkündür. Fakat genel olarak kaliteli kurslar ücrete tabiidir.

Fransızca öğrenmek için online kurslar yeterli olur mu?

Fransızca zor bir dildir. Fakat kaliteli bir online kurs üzerinden kolaylıkla öğrenilebilir.

Fransızca öğrenmek zor mudur?

Düzenli ve hırslı bir çalışmanın sonunda Fransızca’yı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.