Tamamen rastgele oluşturulan en iyi aksiyon filmleri listesi birbirinden güzel, vurdulu kırdılı ve izlerken zaman zaman “Yok daha neler!” demenize neden olacak filmleri içermektedir.

FİLM ÖNERİLERİ içeriğimize de mutlaka göz atmalısınız.

1. John Wick 3: Parabellum – 2019

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

2019 yılında vizyona giren ve John Wick serisinin 3. filmi olan John Wick 3’de yine başrolde Matrix’den tanıdığımız Keanu Reeves yer almaktadır. IMDB’den 7.5 puan alan filmin yönetmenliğini Chad Stahelski yapmıştır.

Aksiyonu doruklarda yaşayacağınız John Wick serisinin bu filminde Contiental Hotel’de kurallara uymayarak adam öldüren John Wick’in başına ödül koyuluyor. Bu ödülü duyan ve hizmet sektörü içerisinde yer alan tüm suikastçiler de John’a saldırıyor. John, karşısına çıkan her suikastçiyle dövüşmek zorunda kalıyor…

En iyi Netflix belgeselleri listesine de bakabilirsiniz.

2. Venom – 2018

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

6.7 IMDB puanına sahip olan film 2018 yılında vizyona giren başarılı bilim kurgu ve aksiyon yapıtlarından bir tanesidir. Filmin oyuncu koltuğunda Ruben Fleischer otururken oyuncu kadrosunda ise başrolde Tom Hardy olmak üzere Michelle Williams ve Riz Ahmed gibi oyuncular yer almaktadır.

Venom’da hikaye, Eddie Brock adlı bir muhaberin sevgilisinin çalıştığı bir araştırma şirketiyle ilgili haber yapmasıyla başlar. Araştırma şirketi simbiyoz formda yaşayabilen ve adrenalinle beslenip büyüyebilen bir uzaylı organizma bulmuştur…

3. Cehennem Melekleri – 2010

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Sylvester Stallone’un hem oynayıp hem de yönettiği film IMDB’den 6.5 puan almış başarılı bir aksiyon filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda ise  Jason Statham ve Jet Li gibi aksiyon filmlerinde sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz oyuncular yer almaktadır. Cehennem Melekleri serisinin ilk filmi olan bu film 2010 yılında vizyona girmiştir ve 1 saat 43 dakika uzunluğundadır.

Filmde, devletin üst kademesinden ve CIA’den gelen emirleri yerine getirip verilen görevleri tamamlamak için özel bir ekip oluşturulmuştur. Ekip, kendilerine verilen zorlu görevlerin altından kalmak zorundadır…

4. Taşıyıcı – 2002

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Jason Statham’ın rol aldığı bir başka aksiyon filmi olan Taşıyıcı 2002 yılında vizyona girmiştir. 6.8 IMDB puanına sahip olan filmin yönetmen koltuğunu  Louis Leterrier ve Corey Yuen paylaşmaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Jason Statham dışında Qi Shu ve Matt Schulze gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Filmde kendisine verilen kargoyu her koşulda teslim etmeyi başaran Frank Martin’in aksiyon dolu hikayesi anlatılmaktadır. Frank, kargo yasadışı bile olsa umursamadan vura kıra kargoyu taşımaktadır…

5. The Equalizer – 2014

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

2014 yılında vizyona giren The Equalizer IMDB’den 7.2 puan almayı başarmıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua otururken oyuncu kadrosunda ise  Denzel Washington, Marton Csokas ve Chloë Grace Moretz gibi isimler yer almaktadır.

Sessiz ve sakin bir hayat sürmeye karar veren McCall, Rus mafyasının tutsağı haline gelmiş Teri adındaki genç kızla tanışınca içindeki adalet duygusuyla onu kurtarmak için çabalar…

6. Ben Efsaneyim – 2007

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Yönetmenliğini Francis Lawrence’ın yaptığı Ben Efsaneyim, 2007 yılında vizyona giren başarılı aksiyon filmlerinden bir tanesidir. Filmin oyuncu kadrosunda  Will Smith, Alice Braga ve Charlie Tahan gibi başarılı isimler yer almaktadır. Ben Efsaneyim, 1 saat 41 dakika uzunluğunda olup IMDB’den 7.2 puan almıştır.

New York’da yayılan bir virüs herkesi hasta etmiştir. Tüm çabalarına rağmen virüsü engelleyemeyen bilim adamı Robert Neville virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Şehirde kendisi gibi bağışıklık kazanabilmiş kişileri arakmaktadır ve virüse karşı kendi kanından bir ilaç yapmak için çalışmaktadır.

Mads Mikkelsen filmleri hakkında bilgiler yazımızdadır.

7. Görevimiz Tehlike 4: Hayalet Protokol – 2011

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Görevimiz Tehlike serisinin 4. filmi olan Hayalet Protokol’ün yönetmenliğini Brad Bird yapmıştır. 2011 yılında vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda ise  Tom Cruise, Jeremy Renner ve Simon Pegg gibi ünlü isimler yer almaktadır. En iyi aksiyon filmleri litesinde yer alan bu film, IMDB’den 7.4 puan almıştır.

Her serisinde farklı bir görevle karşımıza gelen filmin 4. filminde, ekip kendi adını temize çıkartmak için çalışmaktadır. Hayalet Protokol adını verdikleri bu görevde kimliklerini gizleyerek kimseden yardım almadan ve kimseye haber vermeden adlarını temizlemeye çalışmaktadırlar…

8. Tetikçi – 2007

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

2007 yılında yayınlanan Tetikçi IMDB’den 7.2 puan almıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua yer almaktadır. Son derece başarılı bir aksiyon filmi olan Tetikçi’nin oyuncu kadrosunda ise  Mark Wahlberg, Michael Peña ve Rhona Mitra gibi isimler vardır.

Eski işinden ayrılan keskin nişancıdan son bir kez görevine tekrar dönmesi istenir. Görevine tekrar dönen nişancı kendisine verilen görevin Amerikan Başkanı’nı öldürmek olduğunu anlayınca kendisine verilen bu görevi planlayan kişi veya kişilerin peşine düşer…

9. Kaçış Planı – 2013

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Mikael Håfström tarafından yönetilen filmin başrolünde yetenekli oyuncu  Sylvester Stallone ve başarılı vücut geliştirici Arnold Schwarzenegger yer almaktadır. 2013 yılında yayınlanan Kaçış Planı IMDB’den 6.7 puan almıştır.

Filmde dünyanın en yetenekli ve zeki güvenlik uzmanlarından birisinin ihaneti uğraması sonuca hapse düşmesi ve kaçmak için yaptığı olağanüstü plan konu alınmaktadır.

10. Bloodshot: Durdurulamaz Güç – 2021

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Son aylarda vizyona giren bir bilim kurgu ve aksiyon filmi olan Bloodshot IMDB’den 5.7 puan almıştır. Filmin başrolünde  Vin Diesel yer alırken Eiza González ve Sam Heughan gibi ünlü oyuncular da filmde rol almaktadır. Bloodshot’ın yönetmen koltuğunda ise  Dave Wilson oturmaktadır.

Filmde gelişmiş teknoloji sayesinde öldükçe diriltilen Vin Diesel sürekli bir hedefin peşinden koşmaktadır. En sonunda kendisine buna yapan kişiye gidecektir…

11. Black Panther – 2018

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

2018 yılında vizyona giren Black Panther, ya da Türkçe adıyla Kara Panter bir süper kahraman, bilim kurgu ve aksiyon filmidir. IMDB puanı 7.3 olan filmin yönetmen koltuğunda  Ryan Coogler otururken oyuncu kadrosunda  Chadwick Boseman, Michael B. Jordan ve Lupita Nyong’o gibi isimler yer almaktadır.

Bir Marvel filmi olan Kara Panter, diğer Marvel filmlerinden bir tık daha ciddi olmasıyla ayrılmaktadır. Üstün teknoloji ile donatılmış zırhlar göreceğiniz filmdeki olaylar Wakanda adındaki gizemli bir medeniyette geçiyor.

En iyi duygusal filmler sıralamasına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

12. Doktor Strange – 2016

En İyi Aksiyon Filmleri – 2021 Güncel – Vurdulu Kırdılı 12 Aksiyon Filmi

Biraz beyin yakan biraz da aksiyon dolu bir film olan Doktor Strange 2016 yılında vizyona girmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda  Scott Derrickson oturmaktadır. Doktor Strange’in IMDB puanı 7.5’tur ve oyuncu kadrosunda başrolde  Benedict Cumberbatch olmak üzere Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams gibi isimler yer almaktadır.

En iyi aksiyon filmleri listesi içerisindeki Doktor Strange, çok yetenekli ve kibirli bir doktor olan Stephen Strange’in bir kaza geçirmesi sonucu ellerindeki sinirlerin hasar görmesiyle başlayan mistik bir hikayeyi konu almaktadır. Sinirlerini iyileştirmek isteyen doktor, bir Tibet büyücüsü olan Ancient One’u aramaya başlar…

Türkçe dublaj izleyebileceğim en iyi aksiyon filmleri hangileridir?

Listemizde yer alan filmlerin tamamı geçtiğimiz tarihlerde yayınlanmıştır ve hepsinin Türkçe dublajı yapılmıştır. Listede yer alan filmlerden dilediğinizi Türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

2020’de yayınlanan en iyi aksiyon filmi hangisidir?

Bize göre 2020 yılında yayınlanan en iyi aksiyon filmi listemizin 10. sırasında yer alan Bloodshot’tır. Bloodshot, sadece bir aksiyon filmi olmayıp aynı zamanda başarılı bir bilim kurgu filmidir.

2019’da yayınlanan en iyi aksiyon filmi hangisidir?

Listemizin ilk filmi olan John Wick 3: Parabellum bize göre 2019’da vizyona giren en iyi aksiyon filmidir. Her bir serisinde ayrı bir aksiyonun yaşandığı John Wick’in bu filminde Wick yalnız kalmıştır ve savaşması gereken bir hayli kişi vardır…
Kategori: