En İyi Ortopedik Yataklar markalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortopedik yataklar vücudun belirli parçasına destek sağlamaktadır. Gerek omurga gerekse bel çevresine… Kas ve eklem ağrılara bire bir iyi gelen ortopedik yataklar günümüzde en çok tercih edilen yatak türüdür. Kullananların daha sonradan çok memnun kaldıkları bilinmektedir. Ortopedik yatak özellikleri, omurga eğriliği varsa düzeltir, kan dolaşımını doğru bir şekilde gerçekleştirir. Vücut ağırlığını eşitler.

Ortopedik yatak türleri tam ve yarı ortopedik olarak ikiye ayrılmaktadır. Yarı ortopedik yataktaki süngerlerin daha yumuşak yapıda olmasıdır. Tam ortopedik yatak ise sünger dolu yatağın malzemelerinin daha sert olmasıdır.

Ortopedik yatak nasıl anlaşılır sorusunun cevabını da bu şekilde cevaplamış olduk. Yatağı satın alacak kişinin kilosu, yaşı, bel, omurga ve kas ağrılarının şiddetine göre seçimler değişmektedir. Ortopedik yatak kullanan müşteriler daha sonra uyku ve yaşam kalitelerinin ne kadar hızlı sürede ve ne kadar iyi derecede arttığını vurgulamaktadırlar.

Gerek doktorların tavsiyesi gerek sosyal çevrede önerilen ve git gide yaygınlaşan ortopedik yatak hakkındaki konuşmalar daha fazla teşvik etmektedir. Yoğun çalışma temposu, yaşanılan stres ve çeşitli hastalıklar günlük hayatınızı ve uykunuzu etkilemektedir. Belli başlı sorunlardan dolayı uykunuzu düzene sokmak için yatak seçimi son derece önemlidir.

Günün yorgunluğunu atarken uyku sürecimizde konforu yaşamak en büyük etken olacaktır. Kas ve eklem ağrıları olan insanlarda bu pek mümkün olmayacaktır. Tam ve yarı ortopedik yataklarla kaliteli uykuya sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru marka doğru yatak tipini seçmek.

En İyi Ortopedik Yataklar ve Markaları

En İyi Ortopedik Yataklarda malzemelerin kalitesi, sağlamlığı ve uzun ömürlü olması başlıca dikkat edilen etkenlerdir. Bu etkenleri dikkate alarak yatak yapımında uzmanlaşmış markaları şöyle sıralayabiliriz;

8. Bellona

7. İstikbal

6. İşbir

5. Wellmatt

4. Bambi

3. Yataş

2. Hibboux

1. Visco Love

Bu markalar en iyi yatak markalarıdır.

8. Bellona Yatak

1995 yılında Boydak Holding’in kurmuş olduğu mobilya markasıdır. Bu mobilya markası ortopedik yatak alanında öncüleşmiştir. Hibboux, uykuyu ninnilerin ve koyun saymanın ötesinde görmüş iki kardeşin yarattığı konsept uyku markasıdır. Yataş, ya da eski adıyla Süntaş A.Ş. 1976 yılında kurulan bir yapay sünger ve mobilya üretim firmasıdır. Sünger, yatak, baza, baza başlığı, koltuk, modüler mobilyalar, ev tekstili gibi birçok ev ürününün imalatını ve satışını gerçekleştirmektedir.

Bellona Yatak

Bellona Yatak

7. İstikbal Yatak

1957 yılında kurulan Türk mobilya şirketi. Kayseri’de Boydak Grubunun Patronu Hacı Boydak tarafından kurulmuştur. Visco Love Türkiye’nin ilk Visco Yatak ve Visco Yastık Üreticisinden Rahat, Sağlıklı, Kesintisiz Uyku sloganıyla kurulmuştur.

Istikbal Yatak

Istikbal Yatak

6. İşbir Yatak

1968 yılında kurulan İşbir Holding aileye bağlı tüm şirketleri ile toplam 350.000 mlik üretim tesislerinde faaliyetlerine devam ediyor. İşbir Holding ailesine bağlı şirketler:

İşbir Sentetik Dokuma San. A.Ş. İşbir Pazarlama ve İhracat A.Ş. ve İşbir Sünger Sanayi A.Ş. çatısı altında İşbir Yatak.

Isbir Yatak 1

Isbir Yatak

5. Wellmatt Yatak

%100 yerli olarak üretime başlanarak ilk günden itibaren en kaliteli malzemeleri kullanarak en iyi ürünleri, en uygun fiyatlara sunabilmeyi hedefleyen bir yatak markasıdır. Bu markada oldukça kaliteli ürünler sunmaktadır.

Wellmatt Yatak

Wellmatt Yatak

4. Bambi Yatak

Çetmen Koltuk ismiyle başlayan1965 yılında sektördeki yolculukları, 1997 yılından itibaren BAMBİ markası adı altında devam etmektedir.

Bambi Yatak

Bambi Yatak

 

3. Yataş Yatak

Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yataklar Yataş Blue Star Yatak, Magnasand Therapy Yatak, Nirvana Yatak, Borjen Yatak, Cotton Master Yatak, Thermo Control Yatak, türleri bulunmaktadır. Bu türler genel itibariyle omurga sağlığınızı da desteklemeye ve daha sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

Yatas Yatak

Yatas Yatak

2. Hibboux Yatak

Yataşın 2. Nesil sahiplerinden Serhan ile Şölen kardeşlerin yönettiği 42 yıllık bir süredir devam eden bir yatak markasıdır. Genel olarak pek çok kişi tavsiye etmektedir. Öncelikle omurga sağlığınızı desteklemeye yardımcı olarak daha rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

Hibboux Yatak

Hibboux Yatak

1. Visco Love Yatak

Ural Medikal 1996 yılında visko elastik yatak yastık medikal malzeme üzerine kurmuştur. İlk kalıp üretimi yapan yatak yastık firmasıdır ayrıca hala tek kalıp üretimi yapan yatak yastık firması olarak geçmektedir.

Visco Love

Visco Love

Ortopedik Yatak Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ortopedik yatak alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Uyku insan hayatındaki yeri paha biçilemezdir. Yukarıdaki belirtilen markaların kendine has dizaynları kullandığı materyalleriyle diğer markalardan ayıran en temel özelliklerdir.

Yatağımız sert mi yoksa yumuşak olmasını belirlemeliyiz. Bu seçimi yaparken aslında yarı mı tam mı ortopedik olduğunu anlıyoruz.  Malzemeler visco, lateks, at kılı, Hindistan cevizi lifi olarak belirlenmiştir.

Bu malzemelerden lateks vücut ağrılığını eşit şekilde dağıtmaktadır. Visco ise vücudu destekleyerek yatağa uzanıldığında kütlenin eşit dağılmasını sağlar. At kılı ortopedik yatakların olmazsa olmazıdır. Yatağın kendi formunun bozulmasını engeller.

Ortopedik Yatak Nasıl Anlaşılır

Ortopedik yatak almaya gittiğinizde belirli özelliklere baktıktan sonra asıl şu sorunun cevabını bilmek gerekir. Ortopedik yatak nasıl anlaşılır? Ortopedik yataklar omurgayı doğru hizalar, kan dolaşımını düzenler ve konfor sağlar dedik evet ama bunları yatağa uzanıp uzun süre test etmeden anlayamayız.

Yatak yapılırken kullanılan malzemelerin belirtildiği garanti süresinin yazılı olduğu kılavuz temin edilmelidir. Örnek ( teşhir) yataklara oturup veya dokunarak konforunu test edebilirsiniz. Yatağı alıp belli bir süre sonra gerçek olmadığını veya malzemelerin kalitesiz olduğunu anlarsanız bayiliklere başvurabilirsiniz.

En İyi Ev Bitkileri – Evde Bakılabilecek 10 Bitki başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.