Haziran’da Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları 2021

Haziran’da çıkacak bilgisayar ve konsol oyunlarını tüm detayları ve sistem gereksinimleri ile beraber sizler için derledik.

 

Ghosts ‘n Goblins: Resurrection (PlayStation 4, Xbox One, PC) – 1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Bu nostaljik ama tamamen yeniden tasarlanmış hikaye kitabı dünyasının gözlerinin önünde hayat bulmasını izle. Ghosts ‘n Goblins ve Ghouls ‘n Ghosts’un izinden giderek tamamen yeni bir şey yaratan Resurrection, adının hakkını veren bir oyun.”

Ghosts ‘n Goblins Resurrection, Capcom tarafından Nintendo Switch için geliştirilen ve yayınlanan bir platform oyunudur. Ghosts ‘n Goblins serisinin 8. oyunudur ve Nintendo Switch için 25 Şubat 2021’de piyasaya sürüldü. PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows için ise 1 Haziran 2021’de piyasaya sürüldü. Oyun piyasaya sürüldükten sonra genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

Ghosts ‘n Goblins: Resurrection Sistem Gereksinimleri

 

Operation: Tango (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Bu işbirliğine dayalı casus macerasında dünyayı kurtarmak sadece iki kişinin elinde. Ajan veya Hacker olarak bir arkadaşınızla bağlantı kurun ve yüksek teknoloji ürünü bir küresel tehdide boyun eğdirmek için birlikte çalışın.

Clever Plays tarafından geliştirilen bir co-op oyun olan Operation: Tango, teknolojinin çok gelişmiş olduğu yakın gelecekte geçmektedir. Size bu dünyadaki tehlikeli görevleri tamamlamanız için meydan okuyan casusluk temalı macerada, AJAN ve HACKER’dan oluşan iki kişilik özel bir ekip olarak küresel bir tehdidi dize getirmek için birlikte çalışacaksınız. Sizi sadece sesiniz bağlayacak, ekip çalışması çok önemli ve iletişim oyunun kilit noktası!

1 Haziran itibariyle piyasaya sürüldü ve çok olumlu eleştiriler aldı.

Operation: Tango Sistem Gereksinimleri

 

Stonefly (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) –  1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Kendini keşfetme, geçmişin izini sürme ve aidiyet temalarının olduğu sakin ve huzurlu bir aksiyon-macera oyunu olan Stonefly’ın vahşi doğasında rüzgârı dizginle ve havada süzül.”

Parlak fakat naif bir mucit olan Annika Stonefly’ın aklını ve stratejisini kullanarak kayıp aile yadigârını kurtarması gerekiyor. Bitkilerin ve hayvanların üzerinde stratejik olarak uçarak aç böceklerle, maceralarla ve unutulmaz karakterlerle karşılaş. Yolculuğun sırasında kendini keşfetme, aile, miras ve aidiyet temalı, hayat dolu bir hikâyeyi ortaya çıkaracaksın.

Stonefly Sistem Gereksinimleri

Daha fazla strateji oyunu için “En İyi Strateji Oyunları – 2021 – 🕹️ Stratejik Zekasına Güvenenlerin Oynamaktan Keyif Alacağı 11 Oyun” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

The Elder Scrolls Online: Gates of Oblivion (Stadia, PC) – 1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Ödüllü çevrimiçi çok oyunculu RYO’da 18 milyondan fazla oyuncuya sen de katıl, yaşayan bir Elder Scrolls dünyasındaki sürekli genişleyen hikâyeyi deneyimle!”

Gates of Oblivion, The Elder Scrolls Online için geliştirilmiş yeni birkaç ek bölüm ve DLC içeren bir eklentidir. Ödüllü bir çevrimiçi çok oyunculu RPG olan The Elder Scrolls Online’da arkadaşlarınızla zengin, yaşayan bir dünyayı keşfedin veya tek başınıza bir maceraya atılın. Kullandığınız silahlardan öğrendiğiniz becerilere kadar karakterinizin nasıl göründüğü ve oynadığı üzerinde tam kontrolün keyfini çıkarın – yaptığınız seçimler kaderinizi şekillendirecek. Sınırların olmadığı bir dünyaya hoş geldiniz.

The Elder Scrolls Online: Gates of Oblivion Sistem Gereksinimleri

Daha fazla RYO (RPG) oyunu için “En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Tavsiyesi” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

World of Warcraft: Burning Crusade Classic (PC) – 1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Azeroth’u ele geçirdiniz, şimdi Dark Portal’ın ötesinde sizi karanlık bir sınır bekliyor. Azeroth’un kayıp dönemine geri dönün ve bu dünyayı savaşta tanımlayan zamansız hikayelerin tadını çıkarın.”

Burning Crusade Classic, World of Warcraft®: The Burning Crusade®’in orijinal sürümünün sadık bir rekreasyonudur. Twisting Nether’a girin ve bir zamanların ork anavatanı güzel Draenor’un şimdi paramparça kalıntısı  olan Outland’i keşfedin. 70. seviyeye kadar savaşın, görkemli bineklerle uçun ve iki ek ırkta ustalaşın: mistik kan elfleri ve dindar draenei.

World of Warcraft: Burning Crusade Classic Sistem Gereksinimleri

 

Wreckfest (PlayStation 5) – 1 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Destansı çarpışmaları, bitiş çizgisine doğru başa baş mücadeleleri ve metal bükülmesinin yepyeni yollarını bekleyin. Bunlar sadece Wreckfest’te ulaşılabilen, hayatta bir kez karşılaşılabilecek anlardır, oyunun fizik simülasyonu size FlatOut 1 & 2’yi sunan efsanevi geliştirici Bugbear tarafından tasarlandı!”

Wreckfest, Bugbear Entertainment tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Wreckfest, FlatOut serisinin manevi varisi ve FlatOut, Destruction Derby ve kült 1989 PC yarışçısı Street Rod arasında bir geçiş olarak tanımlanıyor. Diğer platformlarda 2019’da satışa sunulmuş olan Wreckfrest, 1 Haziran 2021 itibari ile PS5 için piyasaya sürüldü.

Daha fazla yarış oyunu için “En İyi Yarış Oyunları – 2021 Güncel – Hız Tutkunları için En İyi 10 Oyun Tavsiyesi” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Pro Cycling Manager 2021 (PC) – 3 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“260’ı aşkın yarış ve 700’ü aşkın aşama boyunca 80 takımdan birini yönet. Strateji belirlemekten işe alıma, en iyi seçimleri yapmak sadece sana bağlı. 2021 için eklenen yeni özelliklerle daha gerçekçi bir deneyim yaşa.”

Pro Cycling Manager, Cyanide tarafından PC için oluşturulan bisiklet sürme yönetimi ve gerçek zamanlı simülasyon oyunudur. Tour de France ile aynı zamana denk gelecek şekilde her yıl yeni bir eklenti de yayınlanır. Oyun, IPCT ve AIGCP himayesinde profesyonel bisiklet takımlarının çoğuyla işbirliği içinde geliştirilmiştir.

Pro Cycling Manager 2021 Sistem Gereksinimleri

Daha fazla simülasyon oyunu için “En İyi Simülasyon Oyunları – 2021 -🕹️ Simülasyon Oyunu Sevenlere 10 Öneri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 (PlayStation 4, Xbox One, PC) – 4 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“GW Contracts 2, Ortadoğu’da geçen modern bir savaş-nişancı oyunu. Raven adlı bir keskin nişancı olarak bir dizi hedefe karşı suikastlar gerçekleştiriyorsun. 1000 metreyi aşan çok uzak mesafelerden atışlar gerektiren bu oyun, türünün en zorlusu.”

Sniper Ghost Warrior Contracts 2, beğeni toplayan seriye şimdiye kadarki en zorlu geliştirmeye işaret ediyor ve 1000 metreden uzaktaki hedeflerle aşırı uzun menzilli keskin nişancılığı sunuyor. Modern Orta Doğu’da geçen tek oyunculu Sniper Ghost Warrior Contracts 2 ile düşman topraklarının derinliklerinde zorlayıcı ve taktiksel bir savaş deneyimi yaşayın.

Orta Doğu’nun Lübnan ve Suriye sınırları boyunca yer alan kanunsuz bir bölgesinde sözleşmeli bir keskin nişancı olan Suikastçı Raven rolünü üstlenin. Görünüşte imkansız olan göreviniz, sinsi bir suç örgütünü devirmek ve onları adalete teslim etmektir.

Sniper Ghost Warrior Contracts Sistem Gereksinimleri

 

The Last Kids on Earth and the Staff of Doom (PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 4 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

Kıyamet sonrasında destansı bir göreve atılan Jack ve arkadaşlarına katılarak dünyamızı Yapışkan Canavarların Kraliçesi Malondre’nin elinden kurtar!”

Jack, Quint, June ve Dirkin olarak oynayın ve son derece güçlü Staff of Doom’un eksik parçalarını arayın! Ama dikkat… Balçık Canavarlarının Kraliçesi Malondre, Dünyaların Yıkıcısı Kadim Rezzoch’u çağırmak için asayı arıyor.

Outright Games tarafından geliştirilen The Last Kids on Earth and the Staff of Doom’un 4 Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

The Last Kids on Earth and the Staff of Doom Sistem Gereksinimleri

 

Chivalry 2 (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 8 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Chivalry 2, destansı orta çağ filmi savaşlarından ilham alan, çok oyunculu ve birinci şahıs kesip biçmeli bir oyundur. Oyuncular kendilerini, çarpışan kılıçlardan alevli ok fırtınalarına, yayılan kale kuşatmalarına ve çok daha fazlasına kadar çağın tüm ikonik anlarının aksiyonunun içinde buluyor.”

Torn Banner Studios tarafından geliştirilen Chivalry 2’nin 8 Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Chivalry 2 Sistem Gereksinimleri

 

Phantasy Star Online 2: New Genesis (Xbox Series X/S, Xbox One, PC) – 9 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

Phantasy Star Online 2, Sega tarafından geliştirilen ve yayınlanan Phantasy Star serisindeki ücretsiz bir çevrimiçi aksiyon rol yapma oyunudur. 9 Haziran 2021’de çıkması beklenen Phantasy Star Online 2 New Genesis ise Phantasy Star Online 2 evreninin son halkasıdır.

Phantasy Star Online 2 New Genesis’in hedeflerinden birisi de zamanla test edilmiş unsurları değişmeden korurken, oyun tasarımını, oynanışı ve grafik motorunu baştan tasarlayarak PSO2’nin her açıdan yeniden doğmasını sağlamak.

Phantasy Star Online 2: New Genesis Sistem Gereksinimleri

Daha fazla RYO (RPG) oyunu için “En İyi RPG Oyunları – 2021 Güncel – Dünyasıyla Sizi Kendisine Çekecek 9 Oyun Tavsiyesi” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Final Fantasy VII Remake Intergrade (PlayStation 5) – 10 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“FINAL FANTASY VII REMAKE orijinal PlayStation® oyununun olağanüstü dünyasını detaylandırarak yeniden tasarlıyor. FINAL FANTASY VII REMAKE projesindeki bu ilk oyunda Midgar’dan kaçış ele alınıyor. INTERGRADE paketinde REMAKE ve FF7R EPISODE INTERmission (Yuffie’nin olduğu yeni hikâye içeriği) bulunuyor. Bu bölümde Midgar’a gelen cesur ninja Yuffie olarak oyna. Orada, Yuffie ve başka bir Wutai’li ajan, Avalanche HQ ile buluşup Shinra Building’e sızacak ve holdingin en güçlü materia’larını çalacak.”

FINAL FANTASY VII REMAKE INTTERGRADE, PlayStation 5 için büyük beğeni toplayan ve ödüllü FINAL FANTASY VII REMAKE’in görsel olarak geliştirilmiş bir sürümüdür. Oyun ayrıca, Yuffie’nin ana karakter olarak yer aldığı, heyecan verici yeni bir hikaye yayını ve sayısız oyuncuların eğlenmesi için oyun eklemeleri içerir.

FINAL FANTASY VII REMAKE Sistem Gereksinimleri

 

Ninja Gaiden: Master Collection (PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 10 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“3 yüksek hızlı ninja aksiyon başlığı artık tek pakette! Dehşet verici düşmanlarla ateşli dövüşleri dört gözle bekleyin! Ryu Hayabusa’ya ilaveten, diğer her bir karakterin de aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı kostümü mevcut olduğundan, hangi kıyafeti tercih ederseniz edin aksiyon dolu dövüşlerin keyfine varacaksınız.”

Ryu Hayabusa’ya ilave olarak Ayane, Rachel, Momiji ve Kasumi olmak üzere 4 başka karakter de oynanabilir. Favori karakterlerinizle, değişimli olarak dövüşen bir ekip oluşturabilir ve dövüş sırasında oynanabilir karakterleri kolaylıkla değiştirebilirsiniz..

Ninja Gaiden: Master Collection Sistem Gereksinimleri

 

Ratchet & Clank: Rift Apart (PlayStation 5) – 11 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Ratchet ve Clank’le boyut dolu bir maceraya atılarak, başka bir gerçeklikteki şeytani bir imparatoru alt etmelerine yardım et. Aksiyon dolu dünyalar ve ötesine, akıllara durgunluk veren hızlarda sıçra. Etkileyici görseller ve şaşırtıcı silahlarla dolu bu macerada galaksiler arası maceracılar, PS5™ konsoluna patlama dolu bir giriş yapıyorlar.”

Ratchet & Clank: Rift Apart, Insomniac Games tarafından geliştirilen ve PlayStation 5 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı platform oyunudur. Ratchet & Clank’in 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana serinin ilk oyunu olacak.

 

Dungeons & Dragons: Dark Alliance (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 22 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Dungeons & Dragons dünyası, gerçek zamanlı savaş ve dinamik işbirliği ile dolu patlayıcı bir aksiyon kavgasında hayat buluyor. İkonik D&D kahramanları olarak oynayın ve efsanevi canavarlarla savaşmak, güçlü teçhizat kazanmak ve daha da büyük zorlukların üstesinden gelerek yeni yeteneklerin kilidini açmak için diğer üç arkadaşınıza katılın!”

Dungeons & Dragons: Dark Alliance, Tuque Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir üçüncü şahıs aksiyon rol yapma oyunudur. 22 Haziran’da piyasaya sürülmesi beklenmektedir.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance Sistem Gereksinimleri

 

Ender Lilies: Quietus of the Knights (Switch, PC) – 22 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“ENDER LILIES, yıkılmış bir krallığın gizemlerini çözmeyi konu alan karanlık bir fantezi 2D aksiyon RPG oyunudur. Bu hüzünlü yolculukta, bir anlık dikkatsizliğin ölümcül olabileceği korkunç düşmanlarla karşılaşın. Bu zorlukların üstesinden gelin ve düşmüş şövalyelerin yardımıyla gerçeği arayın!”

ENDER LILIES: Quietus of the Knights v1.0 güncellemesini 22 Haziran 2021’de alacak. Hikayenin ve içeriğin geri kalanı o zaman yayınlanacak. Şu andan itibaren, erken erişimde bulunan içerik için hatalar üzerinde çalışmaya devam edilmekte.

Ender Lilies: Quietus of the Knights Sistem Gereksinimleri

Daha fazla hikaye bazlı oyun için “En İyi Hikayeli Oyunlar İçin 11 Öneri – 2021 Güncel Tavsiyeler” yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game (PlayStation 4, Xbox One, Switch, Stadia, PC) – 22 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Olympic Games geri döndü ve zaferler kazanma fırsatı bu kez sizde! İster arkadaşlarınızla ve ailenizle oynayın ister küresel liderlik tablolarında altın için mücadele edin… Bu herkesin oynayıp keyif alabileceği bir parti oyunu!”

SEGA tarafından geliştirilen Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game’in 22 Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game Sistem Gereksinimleri

 

Alex Kidd in Miracle World DX (PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC) – 24 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Alex Kidd Miracle World DX’te ile bir efsane çarpıcı yeni ayrıntılarla geri dönüyor! Güç bileziğini ateşle ve yeni modlar, seviyeler ve özelliklerle birlikte bir platform klasiği yeniden yaşa!”

1986’da “Alex Kidd in Miracle World”de ilk kez göründüğünden beri ikonik hale gelen Alex Kidd, Miracle World DX ile bir kez daha kayaları parçalamak, bozuk para toplamak ve bosslarla mücadele etmek için 24 Haziran’da geri dönüyor!

Alex Kidd in Miracle World DX Sistem Gereksinimleri

 

Legend of Mana (PlayStation 4, Switch, PC) – 24 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Legend of Mana’nın HD Remaster’ı geliyor! Renkli karakterlerle tanışın, Dünya Haritasını oluşturmak için benzersiz ‘Kara Düzeni’ Sistemini kullanın ve canlı Fa’Diel dünyasında korkunç canavarlara karşı savaşın.”

Daha önceki Mana oyunlarında görülmeyen, yeniden düzenlenmiş grafikler ve oyun mekanikleri olan Legeng of Mana ayrıca daha önce hiç piyasaya sürülmemiş mini oyun “Ring Ring Land”i de içeriyor. Legend of Mana, 24 Haziran 2021’de satışa sunulacak ve şimdiden ön satın almaya hazır:

Legend of Mana Sistem Gereksinimleri

 

Roguebook (PC) – 24 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Magic: The Gathering™’in yapımcısı Richard Garfield’ın ve Faeria’nın geliştiricilerinin hazırladığı, eşsiz mekaniklere sahip bu rogue benzeri deste oluşturma mücadelesine atılmaya hazır ol. İki kahramandan oluşan bir takım kur, güçlü kombolarla kendini göster ve Roguebook efsanelerini devir!”

Lore of Faeria kitabında kapana kısıldınız ve her sayfa yeni bir mücadeleyi temsil ediyor. Kartlar, yetenekler ve hazineler arasındaki en iyi sinerjiyi bir araya getirin ve 24 Haziran’da piyasaya sürülecek olan Roguebook’a katılın.

Roguebook Sistem Gereksinimleri

 

Scarlet Nexus (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 25 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Her birinin kendi psikokinezi yeteneği ve savaşmak için ayrı sebebi olan psiyonikler Yuito ve Kasane arasında seçim yap. Teknoloji ile psişik yetenekler arasında sıkışıp kalan Brain Punk geleceğinin sırlarını, iki hikâyeyi de tamamlayarak keşfet.”

Scarlet Nexus, Bandai Namco Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunudur. Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X ve Series S için 25 Haziran 2021’de piyasaya sürülecek

Scarlet Nexus Sistem Gereksinimleri

 

Curved Space (PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC) – 29 Haziran

Haziran 2021’de Çıkacak Bilgisayar ve Konsol Oyunları

“Atari tarzında etkileyici bir twin stick nişancı oyunu olan Curved Space, klasik formülü uzayın derinliklerine taşıyor. Ufuk gözden kaybolurken mermilerin araziyi sardığı eğimli manzaralar boyunca uzayı işgal eden kozmik örümceklerle savaşın.”

Only By Midnight Ltd. tarafından geliştirilen Curved Space 29 Haziran’da satışa sunulacak.

Curved Space Sistem Gereksinimleri

 
Kategori: