Hiç düşündünüz mü? Ölümden sonra ne var? Bu dakika yazıyı okumaya devam etmeyin ve bir  düşündükten sonra devam edin. Sizce ölümden sonra sonsuzluk mu var? Bir bilinmezlik, yokluk, doğmadan önce olduğumuz gibi yok olup gideceğimiz bir boşluk mu? Veya tam tersi cennet veya cehennem mi var? Bu konuda bilimadamları sürekli yeni adımlar atarken hiçbir şekilde bir sonuç elde edebilmiş değiller. Teknolojik tüm gelişmelere rağmen özellikle de kısa süre içerisinde bunun yanıtının bulunamayacağı, ölen insanı geri getirmek mümkün olmadıkça bunun kesin olarak kanıtlanmayacak olduğuna değiniliyor.

Bunun ise mümkün olmayacağı için bir insanın kesin olarak ölümünden sonra geri dönmesi mümkün olamayacağı için bir takım soru işaretlerinin her zaman soru işaretlerine açık kalması öngörülüyor.

Bu durumun ardında özellikle de insanların bu soruya yanıt bulmak istediğinde herkesin farklı görüşleri olmasından dolayı net bir yanıt bulunamadığını iddia edenler mevcut.

Ölümden Sonrasına Giden Var Mı?Neden Ölümden Sonrasını Bilmiyoruz?

Ölümden sonrasına giden hiçbir insan olmadı, olmayacak. Ölümle ilgili insanlar hiçbir zaman kesin bir bilgiye sahip olmadılar. Öldüğü iddia edilen ve daha sonra geldiği söylenen kişilerin beyin ölümü tamamen gerçekleşmemiş, kalbi durduktan sonra kısa süre içerisinde çalıştırılmış insanlardır. Yani aslında bu insanlar ölmemiş, ancak kısa süreli koma durumuna girmişlerdir. Kalbin durup beynin çalışmayı durdurması sonrasında vücut hızla soğumaya başlar ve bilinç kapalı iken, organlar çalışmaz hale gelirse bu durum ölümdür.

Ölümün birçok sebebi olduğu gibi bazı durumlarda kişiler kendi kendilerini öldürebilirler. Bundan sonra bir şey hatırlayıp hatırlamadıkları, öteki tarafta herhangi bir yaşamın olup olmadığı büyük bir soru işareti olarak kalmaya devam ediyor ve yaşayan hiçbir günümüz insanı ve geçmişte yaşayan insanlar bu sorunun yanıtını asla doğru bir şekilde yanıtlayamıyor.

Ölümden sonrasını bilebilmek adına yapılması gereken çalışmalarda her zaman başarılı sonuç vermiyor. Aslında hiçbir zaman başarılı sonuçlar vermiyor, ancak zaman zaman ölümden sonra olabilecek ve ortaya çıkacak bir enerji olduğunu, bu enerjinin sürekli nesiller boyu aktarıldığını en azından bugün için az da olsa bilimadamlarının başarılı çalışmaları sonucunda bilir haldeyiz.