Avrupa ve ABD’de milletler cinsellikten utanmaz, aileler çocukları ile cinselliği ve cinsel yönelimleri rahat rahat konuşabilirler. Türkiye ve bazı ülkelerde ise cinsellik tabular halinde çok fazla utana sıkıla konuşulan bir konudur. Sokakta arkadaşları ile cinsellik içeren küfürler eden bireyler, ailelerinin yanında ise cinselliği ve bu durumu ayıplayabilirler. Yetişkin insanların bugüne kadar %90 oranında (%10 kadarının çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak cinsel bir tatmin yöntemi bulamaması nedeniyle) insan cinsel olarak kendisini bir şekilde tatmin etmek zorunda kalmış, bunu isteyerek veya istemeyerek sürekli yapmak zorunda kalmıştır.

Bir erkeğin uzun süre boyunca gerek mastürbasyon, gerek ise bir partnerle birlikte olmadan durabilmesi biyolojik açıdan asla mümkün değildir. Vücutta biriken sıvıların bir şekilde dışarı atılması gerekir ve tıpkı idrar, gaita gibi spermlerde dışarı atılmalıdır.

NoFap nedir?

NoFap Nedir? – NoFap Uygulayanların Şaşırtan Değişimi

NoFap cinsel olarak yeterli bir olgunluğa gelmiş olan insanların kendi istekleri ile cinsel içrikli görüntülere bakmayı bırakarak mastürbasyon yapmamasıdır. NoFap eylemi içerisine giriş yapmak isteyen insanlar önce bir güne karar veriyor ve son mastürbasyon eyleminden sonra cinsel içerikli görüntüleri izlemeyerek mastürbasyon yapmayı bırakıyorlar. Bazıları NoFap eylemi içerisinde bulundukları sürede partnerleri ile de beraber olmuyor ve vücutlarının ”tamamen arındırılması” için buna dayanıyorlar.

Uzmanlar NoFap eyleminin insan vücudunda biyolojik olarak hiçbir değişime sebep olmayacağını, kişi için sadece psikolojik olarak çok faydalı olabileceğini, bunun da beraberinde vücutta iyi gelişmelere sebep olacağını belirtmekteler.

NoFap nasıl yapılır?

NoFap Nedir? – NoFap Uygulayanların Şaşırtan Değişimi

NoFap belirli bir günde yapılabilecek bir eylem olabilir. Erkek veya kadın kişisi cinsel içerikli görüntüleri izlemekten en az 90 gün süre boyunca vazgeçmesi gerek ve 90 gün boyunca mastürbasyon yapmaması gerek. 90 gün boyunca mastürbasyon yapmayan kişinin 90 gün içerisinde bir cinsel partnerle birlikte olmasında ise herhangi bir sakınca görülmüyor. Bazıları bunun da olmaması gerektiğini düşünüyor ve doğrusu 90 gün hiç cinsel ilişki yaşamadan ve mastürbasyon yapmadan devam edilmesi olduğu ile ilgili.

NoFap Nedir? – NoFap Uygulayanların Şaşırtan Değişimi

90 gün içerisinde NoFap eylemini gerçekleştirenler vücutlarının dinlendiğini, rahatladıklarını ve ilk günler çok zor olsa da 20. gün sonrasında daha rahat dayanmaya başladıklarını belirtiyorlar. Yıllar içerisinde her gün veya haftada belirli günler mastürbasyon yapan insanların bunu birden bırakması ve biyolojik olarak alışmış bir vücut olmasa bile psikolojik olarak mastürbasyon yapmaya ve vücuttaki sıvıları boşaltmaya alışan bir kişinin bir süre zorlanması normal. 90 gün sonucunda değişim bazı insanlarda çok iyi olurken, bazılarında ise daha az olabiliyor.

NoFap Nedir? – NoFap Uygulayanların Şaşırtan Değişimi

365 gün boyunca ve 500 gün boyunca bunu yapanlarda var. 500 gün hiç cinsel ilişki yaşamayan ve mastürbasyon yapmayan insanlar 500 gün içerisinde oldukça değişim geçirdiklerini ve hayatın ”cinsellikten” ibaret olmadığını daha iyi anladıklarını belirtiyorlar. NoFap uygulaması öncesinde ve sonrasında sizde değişimi kaydetmek için kendi alışkanlıklarınızı ve fotoğrafınızı kaydedebilirsiniz ve sonrasında ikisini bu kişilerle karşılaştırabilirsiniz.

NoFap Nedir? – NoFap Uygulayanların Şaşırtan Değişimi
Kategori: