En Çok Okunan Dergi İsimleri

Gelişen teknoloji ile kitap, gazete ve dergi okuma alışkanlıkları da değişime uğramıştır. Artık tüm yazılı mecralar, online platformlar üzerinden takip edilmektedir. Bu durum birçok kişi için değişmiş olsa da bazıları için hala dergi ve gazetelerin keyifli bir şekilde okunması daha çok tercih edilmektedir. Günümüzde hala yayımlanan birbirinden ilginç dergiler bulunmaktadır. Bu dergiler, aylık olarak yayımlanabildiği gibi haftalık olarak da yeni sayıları yayımlanmaktadır. Herkesin zevkine ve tarzına uygun içeriklere sahip olan dergiler, okuyucuların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmesine imkan sunmaktadır. Evde ya da toplu taşımalarda dergi okumak, birçok kişi için oldukça büyük keyiftir. Eğlenerek vakit geçirilmesine olanak sunan en çok okunan dergi isimleri şu şekilde sıralanabilir;

11. Bilim ve Teknik

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Bilim ve Teknik – En Çok Okunan Dergi İsimleri

Bilim ve Teknik dergisi, TUBİTAK tarafından yayımlanmaktadır. Bu dergi, bilime merakı olan her yaştan kişiye hitap etmektedir. Oldukça anlaşılır ve akıcı bir içeriğe sahip olan Bilim ve Teknik dergisi, her ay düzenli olarak yeni sayı çıkartmaktadır. Her yeni sayı içerisinde ise, okuyucularına küçük hediyeler sunmaktadır.

10. National Geographic

en-cok-okunan-dergi-isimleri

National Geographic – En Çok Okunan Dergi İsimleri

National Geographic, dünya çapında en okuyucuya ulaşabilen dergiler arasında yer almaktadır. Her ay çıkan yeni sayısı, otuz üç farklı dile çevrilmektedir. Sadece bilim ile ilgili içeriklere sahip olmayan National Geographic dergisi, hemen hemen herekse hitap edebilecek farklı birçok konu hakkında makale ve fotoğraf içeriğine sahiptir.

9. Bavul

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Bavul – En Çok Okunan Dergi İsimleri

Bavul dergisi, her ay farklı bir ünlü isim ile yapılan röportajların yanı sıra, farklı birçok konu ile ilgili yazıları ile de dikkat çekmektedir. Farklı konu içeriklerine sahip olan Bavul dergisi, ağırlıklı olarak edebiyat ve kültür-sanat içeriklerine sahiptir.

8. Masa

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Masa – En Çok Okunan Dergi İsimleri

2016 yılından itibaren, iki ayda bir yeni sayısını piyasaya çıkartan bu dergi, ismi ile de ilgi çekmeyi başarmıştır. Ünlü isimler ile röportajlar yapan Masa dergisi aynı zamanda; müzik, resim, tiyatro ve edebiyat gibi pek çok farklı alanda içeriğe de sahiptir. Bunun yanı sıra; deneme, şiir ve farklı öyküleri ile de oldukça geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

7. Tuhaf

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Tuhaf – En Çok Okunan Dergi İsimleri

İsmi ile oldukça büyük bir ilgi gören Tuhaf dergisi, 2017 yılından beri piyasada bulunmaktadır. Tuhaf dergisi; edebiyat, kültür sanat, mizah ve tarih gibi birçok konuda özgün yazıları bünyesinde bulundurmaktadır. Yazar kadrosu ile de oldukça dikkat çeken bu dergi, kısa süre içerisinde oldukça fazla okuyucuya ulaşmayı başarmıştır. Yazarları arasında en çok dikkat çeken isimler ise; Ahmet Mümtaz Taylan, Zülfü Livaneli, Mazhar Alanson, Burak Aksak’tır.

6. Kafasına Göre

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Kafasına Göre – En Çok Okunan Dergi İsimleri

Kafasına Göre dergisi, mizah ve edebiyat tarzı içerikleri ile dikkat çekmektedir. Dergi, amatör ve profesyonel yazarların bir araya gelmesini sağlamaktadır. Oldukça eğlenceli deneme yazılarına sahip olan Kafasına Göre ekibine katılmak için mail atılması yeterlidir. Özellikle, amatör olarak yazılarının yayınlanmasını isteyen kişilere fırsat tanıyan bu dergi, kısa süre içerisinde yüz binlerce okuyucuya ulaşmayı başarmış en çok okunan dergi isimleri arasında bulunmaktadır.

5. OT

en-cok-okunan-dergi-isimleri

OT – En Çok Okunan Dergi İsimleri

OT dergisi, 1996 yılında ‘Öküz’ ismi ve sonrasında ‘Hayvan’ isimleri ile yayınlanmıştır. 2013 yılından itibaren ise, ‘OT’ ismi ile yayınlanmaktadır. Ot dergisi, Türkiye’nin en önemli dergileri arasında yer almaktır. Birol Tezcan, Burak Aksak, Ali Lidar, Kaan Boşnak ve Tuna Kiremitçi gibi isimlerin bulunduğu önemli bir yazar kadrosuna sahip olan dergi; mizah, spor, siyaset, edebiyat ve felsefe gibi farklı alanlara yönelik çarpıcı yazı içeriklerine sahiptir.

4. Kafa

en-cok-okunan-dergi-isimleri

KAFA – En Çok Okunan Dergi İsimleri

Kafa dergisi, 2014 yılından beri en çok satan ve okunan edebiyat dergileri arasında yer almaktadır. Aylık olarak yayınlanan dergi; edebiyat, kültür, sinema gibi konuların yanı sıra, gündem konularında da yer vermektedir. Derginin dikkat çeken yazar kadrosunda ise; İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Sunay Akın ve Enis Batur gibi isimler yer almaktadır.

3. Kafka Okur

en-cok-okunan-dergi-isimleri

Kafka Okur – En Çok Okunan Dergi İsimleri

Kafka Okur dergisinin içeriği, sürükleyici yazılar ve gündeme ait yazılara sahiptir. Derginin içerik kalitesi ve etkileyici yazar kadrosu, bu derginin sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Kafka Okur dergisinin en dikkat çeken özellikleri arasında, her sayıda yer verdiği ve farklı ünlü kişilere ait illüstrasyon paylaşımları yer almaktadır.

2. All About Space

en-cok-okunan-dergi-isimleri

All About Space – En Çok Okunan Dergi İsimleri

All About Space dergisi, 2012 yılından beri yayınlanan ve uzay ile ilgili içeriklere sahip olan bir dergidir. Uzay ve astronomi severlerin tercih ettiği All About Space dergisi, detaylı açıklamaları ve etkileyici fotoğrafları ile büyük bir okuyucu kitlesine sahiptir. Her ay düzenli olarak yeni sayısını süren All About Space dergisi; uzay, astronomi ve kozmolojik konulardaki içerikleri ile de dikkat çekmektedir.

1. #tarih

en-cok-okunan-dergi-isimleri

#tarih – En Çok Okunan Dergi İsimleri

#tarih dergisi, kısa bir sürede Türkiye’nin en fazla satılan tarih dergisi olmayı başarmıştır. Dergi, gerçek tarihi anlatmanın yanı sıra, zaman zaman gündemde ön plana çıkan konulara da değinmektedir. Sade ve anlaşılır anlatımları ile tüm okuyucuların dikkatini çekmektedir. İnceledikleri konulara dair gerçek belgeleri ve zengin görsellere yer veren #tarih dergisi, en çok okunan dergi isimleri arasında yer almaktadır.