Seyirciye ideal süreleri ile birlikte vermek istediklerini en iyi şekilde gösteren en iyi mini diziler dizi severlerin en iyi alternatifi oluyor. Uzayan dizi sürelerine kıyasla, anlatmak istediklerini en kısa sürede ideal bir şekilde anlatan mini diziler, bu sayede izleyicinin daha fazla heyecan duymasını sağlarken, aynı zamanda uygun süreleri sayesinde sonlarının da gelmesine olanak veriyorlar.

Chernobyl, IMDb: 9.4 – 2019

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Özellikle yayınlandığı dönemde büyük bir izleyici kitlesine ulaşmış olan Chernobyl, tüm dünyanın bildiği nükleer facia üzerine odaklanıyor. 26 Nisan 1986 tarihinde SSCB’ye bağlı Ukrayna’daki Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen patlama dünya tarihindeki en büyük nükleer santral patlamaları arasında yer alıyor. Patlamanın öncesini ve sonrasını tüm detayları ile işleyen dizi, bu sayede izleyicilere nükleer felaketin nasıl oluştuğunu izleme imkânı yaratıyor. Dizi her ne kadar Amerikan bakış açısıyla olayları anlatıyor olsa da konuyla ilgili gerek senaryosu gerekse efektleri ile izlenmeyi hak ediyor.

Ayrıca en iyi arkadaşlık sitesi bilgilerine de bakabilirsiniz.

Şahsiyet, IMDb: 9.2 – 2018

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Yerli yapımlar arasında özel konusu ile öne çıkan Şahsiyet, sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda tüm dünya tarafından seyredilen bir dizi özelliği taşıyor. Haluk Bilginer’in oyunculuğu sayesinde Emmy Ödülü de alan dizi bu bakımdan izleyicilere harika bir seyir keyfi sunmanın ötesinde çekimleri ve müzikleri ile de dikkat çekiyor.

Dizide Alzheimer teşhisi bulunan Agah Beyoğlu, yıllar önce memurluk yıllarında tanık olduğu bir olayın intikamını almak için harekete geçer. Ancak artan hastalığı ve yaşlılığı her adımını özenli bir şekilde atmasını gerektirecektir çünkü en ufak bir hatası ile polise yakalanmasını sağlayacaktır. Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı dizi, yerli yapımlar kadar dünya dizileri arasında da kendisine özel bir yer buluyor.

When They See Us, IMDb: 9.0 – 2019

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Gerçek bir öyküden esinlenerek çekilmiş When They See Us, dört siyahi çocuğun işlemedikleri bir suç yüzünden sistem tarafından nasıl mahkum edildiklerini gözler önüne getiriyor. 1989’da Central Park’ta işlenen bir cinayetin faillerinin bulunamaması yüzünden dört siyahi çocuğun mesul tutulduğu soruşturma, gerçek bir hukuk ve emniyet krizine dönüşüyor. Dram ve gerilimin had safhada olduğu dizinin tüm oyunculukları da göz doldurarak seyirciler tarafından ayrıca beğeni kazanıyor. Dizinin yapım yılı olan 2019 yılında ise bu olayla ilgili olan gerçek kişiler görevden istifa etmek zorunda kaldılar ve böylece dizi bir başka yarar daha sağlamış oldu.

Unbelievable, IMDb: 8.5 –  2019

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

En iyi mini diziler arasında ilginç öyküsü ile dikkat çeken Unbelievable, 18 yaşındaki Marie Adler’in gerçek yaşam öyküsüne odaklanıyor. Tecavüze uğradığını belirterek şikayetçi olan Marie, asılsız suçlamada bulunduğu gerekçesi ile karşı suçlamaya maruz kalır. Yaşadığı olaylar sonucunda bir de söylediklerine kimseyi inandırmayı başaramaması, yaşadığı dramın dozunu arttırarak çok kötü günler geçirmesine neden olacaktır. İzleyicinin her anında karakter ile empati kurmasına ve aynı zamanda yaşadığı zorlukları görmesine neden olan dizi, herkesin yakından bildiği ama kapatmayı tercih ettiği toplumsal bir soruna odaklanması sayesinde başarılı bir mini dizi olarak öne çıkıyor.

Feud, IMDb: 8.5 –  2017

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Hollywood dünyasının iki kavgalı oyuncusu Joan Crawford ve Bette Davis’in yaşamları üzerine odaklanan Feud, başrolünde oynadıkları bir filmin setinde yaşadıklarını keyifli bir şekilde seyirci ile buluşturuyor. Aslında birbirlerine son derece düşman gibi görünmelerine rağmen, yaşadıkları sayesinde benzer yönlerini keşfetmelerine neden olacak film çekim seti, böylece iki oyuncunun zamanla birbirlerini daha yakından tanımalarını sağlayacaktır.

Years and Years, IMDb: 8.4 – 2019

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

2034 yılına kadar uzanan keyifli bir bilim kurgu dizisi olan Years and Years en iyi diziler arasında kendisine özel bir yer buluyor. 5 kardeşten oluşan bir ailenin yaşadıkları üzerine odaklanan dizi, aynı zamanda toplumsal dönüşümün de gelecek yıllarda nasıl olacağını seyirciye aktarmayı başarıyor. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkma süreci olan Brexit sonrası ülkenin nasıl bir hale dönüşeceğini kurgulayan dizi, bu bakımdan güncel siyasi olaylara da bolca göndermede bulunuyor.

Trump’ın tekrar başkan olduğu bir dünyada Çin de giderek güçlü hale gelmiştir. İki ülke arasındaki çekişmeler yüzünden tüm dünyada büyük bir kaos meydana gelmektedir. Aynı zamanda nesiller arasındaki iletişim bozukluğu ve aynı zamanda büyüyen işsizlik de son derece gerçekçi bir dil ile seyirciye aktarılırken, ailenin yaşamına odaklanan dizi bu sayede seyirciye de duygusal ve yer yer komik anlar yaşatmaya da yardımcı oluyor.

En iyi Android TV Box bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Godless, IMDb: 8.3 – 2017

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Western türünde en iyi mini diziler arasında yer alan Godless, türünün en iyi örneklerinden birisi olarak öne çıkıyor. 1880’li yılların vahşi batısında geçen dizi, kendisine ihanet eden Frank Griffin’in ortağını arama macerasını içeriyor. Ancak bu yakalama öyküsü Frank’in hiç hayal ettiği gibi gitmeyecek ve özellikle La Belle isimli kasabaya geldiğinde kendisini gerçek yaşamın tamamen dışında bulacağı bir kasabada bulacaktır. Sadece kadınların yaşadığı bu kasaba her ne kadar dışarıdan önemsiz gibi görünüyor olsa da kasabada yaşananlar büyük sorunların yakında patlayacağını haber vermektedir.

11.22.63, IMDb: 8.2 – 2016

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan dizi, her ne kadar sadece bir gerilim dizisi gibi görünse de gerek karakterleri gerekse de işlenişi bakımından son derece keyifli ve  merak uyandırıcı bir dizi olarak öne çıkıyor. Sıradan bir lisede öğretmenlik yapan Jake Epiing, zamanda yolculuk yaparak 1960 tarihine gider ve henüz Kennedy suikastı gerçekleşmediği için bu suikastın gerçekleşmesini önlemeye kendisini adar.

Ancak her ne kadar olayın önceden haberdarı olsa da suikastı engellemek hiç de kolay olmayacaktır. Her şeyden önce olayı engellemek için karşısına toplumu alması gerekecektir. Gerilimin ve merakın hiçbir zaman azalmadığı dizi bu bakımdan izlenecek mini diziler arasında kendisine özel bir yer bulmayı başarıyor.

Watchmen, IMDb: 8.1 – 2019

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Filmleri ve çizgi romanları ile birlikte mini dizisiyle de kendisinden söz ettiren Watchmen, süper kahramanların alternatif bir evrende yaşadıklarına odaklanıyor. Romandan farklı olarak günümüzde geçen dizi öyküsü, fantastik yapımları ve süper kahramanları sevenler için görsel bir şölen sunuyor. Karakterlerin özenle işlendiği dizinin aynı zamanda kötü karakterleri de oldukça sempati toplayacak şekilde işlendiği için diziyi izlerken iyiliğin ve kötülüğün sınırlarının nasıl başladığını düşünmek seyirciye ayrı zamanlar yaşatıyor.

Band of Brothers, IMDb: 9.5 – 2001

Her Zaman Keyifle İzlenecek En iyi 10 Mini Dizi

Yapımının üzerinden neredeyse 20 yıl geçmesine rağmen her zaman keyifle izlenen mini diziler arasında kendisine özel bir yer bulan Band of Brothers yani Kardeşler Takımı, Airborne birliğine mensup bir dizi Amerikalı askerin II. Dünya Savaşı esnasında verdikleri mücadeleyi içeriyor. Oyunculukların ve çekimlerin çok iyi olduğu dizide, her bölümde farklı bir cepheye izleyici giderek tarihsel olayları da öğrenme imkânı buluyor.

Aynı zamanda dizide o dönemde yaşamış ve bizzat savaşa katılmış askerlere de söz verilmesi dizinin anlatısını daha da güçlü hale getiriyor. Oyunculuk, atmosfer, efektler ve tarihsel kurgusu bakımından Band Of Brothers en iyi mini diziler arasında üst sıralarda yer alarak türünün en iyi örneklerinden birisi oluyor.

En iyi Hint filmi seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

En iyi mini diziler listemizle ilgili yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.