Kim internetten para kazanmak istemez ki? Yarım gün süreli işler veya serbest çalışma yoluyla olsun, her ay nakit akışınıza daha fazla para katmak her zaman güzeldir. Ne yazık ki, herkesin başka bir iş bulması veya ek çalışma yapması için zamanı yok. Eğer durum böyle olursa, pes etmeyin. Bunun yerine, zamanınızın büyük bir kısmını muhtemelen harcadığınız bir şeyi sizin için kazançlı haline getirin: İnternet.

İşinize yaramayan 2.el eşyalarınızı satmaktan tutun, Instagram veya Facebook’da ürünlerinizi tanıtıp online para kazanmanın onlarca yolu var. İnternetten para kazanmanın 30 benzersiz ve kolay yolunu keşfetmek için yazımızın devamını mutlaka okuyun.

İçeriğe geçmeden önce şu an en kazançlı yatırım araçlarından biri olan Bitcoin sahibi olmak istiyorsanız, En Güvenilir Bitcoin Siteleri içeriğimize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

1. Anket Doldurarak Para Kazanma

anket-doldurarak-para-kazanma

 

Anket doldurmaktan hoşlanıyor musunuz? Bazı şirketler değerli tüketici ve kullanıcı verilerini toplayabilmek için anket dolduran kişilere para ödemekte. Paranın üstesinden gelmenin en ilginç yolu olmayabilir, ancak Myiyo, Valued Opinions gibi fikirleriniz için nakit sunan web sitelerini bulabilirsiniz.

2. Blog Kurarak Para Kazanma

blog-acarak-para-kazanma

Eğlenceli, ilginç blog yazıları yazdığınızda, reklamlar, bağlı kuruluş bağlantıları ve diğer gelir seçenekleri aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Blog yazınızın başarısı, yeteneğinize, blogunuzun popüler bir konuyu kapsamasına veya içerdiği bağlantıların popülaritesine (Google AdWords gibi geri bağlantı veya tıklama başına ödeme bağlantısı) bağlıdır.

 

3. Eşya ve Ürün Satarak Para Kazanma

esya-satarak-para-kazanma

EBay’in dramatik büyümesi ve başarısı, çeşitli öğeler için açık artırmalar veya online pazar yerleri sunan birçok rakibi teşvik etti. Eski kitaplarınızdan tutun, tasarımcı kıyafetlerinizi çevrimiçi satmak veya yüksek hacimli bir çevrimiçi mağaza geliştirmeye kadar, Gittigidiyor, Amazon.com, Etsy.com ve benzeri sitelerde büyük paralar kazanabilirsiniz.

 

4. Eski Elektronik Eşyaları Satarak Para Kazanma

elektronik-esya-satarak-para-kazanmak

Artık kullanmadığınız bir hesap makinesi, dizüstü bilgisayar veya cep telefonunuz var mı? Bu eşyalar, sizin işinize yaramıyor olsa da, çoğu zaman başkalarının işine yarayabilirler. Elektronik eşyalarınızı da Gittigidiyor gibi sitelerden veya Letgo gibi uygulamalardan satabilirsiniz.

 

5. Dijital Kitap Yazarak Para Kazanma

kitap-yazarak-para-kazanmak

Eğlenceli bir kurgu ya da kurgu olmayan kitap yazabileceğinizi veya yazdığınızı düşünüyorsanız, Amazon’un Kindle Direct Publishing platformu üzerinden bir dijital kitap yazmayı ve yayınlamayı düşünün.

 

6. Google AdSense Reklamlarına Sahip Niş Web Siteleri Oluşturarak Para Kazanma

google-adsense-para-kazanma

Popüler niş siteleri oluşturmak, özel bilgi arayan kişileri sitenizde daha fazla tutabilir ve Google AdSense reklamlarını sitenize ekleyerek, siteyi para kazanma makinesi haline çevirebilirsiniz. Sitenize gelip sitenizdeki reklamlara tıklayan her kullanıcı için ödeme alacaksınız.

7. YouTube’dan Para Kazanma

youtube-para-kazanma-yolları

Pahalı video ekipmanlarına yatırım yapmanız gerekmez. Eğlenceli veya bilgilendirici videolar yüklemek için akıllı telefonunuzun video kapasitesini nasıl kullanacağınızı öğrenin ve her video görüntüsü için biraz para kazanmak için videolarınızın önünde reklamlarınızın yayınlanmasını tercih edin. Birden çok medyada çıkan haberlere göre, YouTube yıldızı PewDiePie, toplamda 7,4 milyon dolar kazanç elde etti.

 

8. Mobil Cihazlar için Faydalı Uygulamalar Tasarlayarak Para Kazanma

mobil-uygulama-yaparak-para-kazanma

Değişik, eğlenceli veya bir ihtiyacı gidermeye yönelik bir uygulama tasarlarsanız, ürettiği gelire şaşıracaksınız. ITunes veya Android uygulama mağazasında bir veya daha fazla uygulama sunmak, eserlerinize potansiyel müşterilere geniş bir ilgi katar. Peki nasıl gelir kazanacaksınız? Bazı özellikleri kısıtlayıp uygulama içi ücretlendirme yaparak, uygulama içi reklamlar görüntüleyerek veya uygulama içi yükseltmeleri ücretlendirerek gelir elde edebilirsiniz.

 

9. El Yapımı Ürünler Satarak Para Kazanma

el-yapimi-urunler-internetten-satma-para-kazanma

El işi ürünler üretmekten hoşlananlar için Etsy gibi web siteleri bu hobilerden biraz para kazanmak için idealdir. El becerileriniz var ise, Etsy ve benzeri siteleri araştırıp hangisinin en uygun olduğunu bulun ve mağazanızı oluşturup satışa başlayın.

 

10. İçerik Yazararak Para Kazanma

yetenek-satarak-internetten-para-kazanmaYazmak için bir tutkun var mı? Yazarak para kazanmak kan dolaşımını sağlıyorsa, hem isteyen hem de deneyimli yazarlar için görevler sunan sayısız web sitesi var. İçerikbulutu tarzı sitelerin yazar alımları için başvurabilir veya R10.net’teki Makale bölümüne göz atabilirsin!

 

11. Zamanınızı ve Yeteneklerinizi Satarak Para Kazanma

makale yazıp para kazanma

Fiverr, Bionluk gibi sitelerde yeteneğinize uygun herhangi bir şeyi diğer kullanıcılarla ücretli olarak paylaşabilirsiniz. Örneğin, 10 liraya 500 kelimelik bir makale yazıp satabilirsiniz. Ya da kişilerin size vereceği metne seslendirme yapıp para kazanabilirsiniz.

 

12. Fotoğraf ve Video Satarak Para Kazanma

fotograf-video-satarak-para-kazanma

Bazı siteler, hakkı sizde olan fotoğraflarınızı, videolarınızı, orijinal müziklerinizi veya resimlerinizi satmanıza izin verirken size ücretsiz satış lisansı alma seçeneği sunar. Bu, fotoğraflarınızı, videolarınızı veya müziklerinizi kullanan olursa, her kullanım başı size telif ücreti vereceklerini ifade eder ve böylece uzun vadeli kalıcı gelir elde edersiniz.

 

13. Orijinal Instagram Fotoğraflarınızı Satarak Para Kazanma

instagram-fotosu-satarak-para-kazanma

Sosyal medya fotoğraflarınızı Instagram’da paylaşırken, Instaprints.com’da ve benzeri sitelerde fotoğraflarınızdan elde edilen baskıları kar elde etmek için de satabilirsiniz.

 

14. Bilgi Paylaşarak Para Kazanma

bilgi-satarak-internetten-para-kazanmak

Belli bir hobi veya başka herhangi bir konuda derinlemesine uzmanlığınız var mı? Bir ücret karşılığında Skype üzerinden bir müzik dersi vermek veya bahçede video dersleri almak gibi uzmanlığınızı başkalarına sunan bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Para kazanmanın bu yöntemi ile ekstra gelir elde edebilir veya çılgınca başarılı olabilirsiniz.

 

15. Organizasyon ve Partileri Sosyal Medyada Tanıtarak Para Kazanmak

online-kurs-vererek-para-kazanma

Birçok büyük perakendeci, işletmelerini web sitelerinizde ve sosyal medya sayfalarınızda tanıtmak için size ödeme yapar. Nakit veya hediye kartlarıyla ödeme yapabilirler. Örneğin, bazı restoranlar, Facebook veya Yelp’de check-in yaptınız mı size bir hediye kartı verebilir.

 

16. Affiliate Programları Yoluyla İşletmeleri, Ürünleri ve Hizmetleri Tanıtarak Para Kazanmak

domain-alım-satım-yaparak-para-kazanma

Bir web sitesine veya bloguna sahipseniz, bazı affiliate sitelerinden alıp kendi sitenize yerleştireceğiniz ve kullanıclarınıza tanıtacağınız ürünler üzerinden satış başı komisyon alabilirsiniz.

17. Ucuz ve Değişik Ürünler Bulup İnternetten Satarak Para Kazanma

online para kazanma

Para kazanmanın diğer harika yolu, bölgenizde ücretsiz veya ucuz olan şeyler bulmak ve bunları online satmaktır. Birçok kişi, yerel markaların ürünlerini, nadir bulunan koleksiyonları, yerel elbiseleri ya da ucuz kitapları çevresinden temin ederek internet üzerinde Instagram’dan, Gittigidiyor gibi sitelerden satıyor. Siz de denemelisiniz.

 

18. Ücretli Web Siteleri Tasarlayarak Para Kazanmak

ucretli-websitesi-yaparak-para-kazanma

Web geliştirme konusunda bir ilgi veya beceriniz varsa, tasarımcılar için işletmeler veya kuruluşlar için kazanan siteler oluşturmak için büyük bir talep var. ELance.com, R10.net gibi siteler, müşterileri bulmak ve portföyünüzü oluşturmak için iyi bir yerdir.

19. Domain (alanadı) Alıp Satarak Para Kazanma

organizasyon-tanıtarak-online-para-kazanma

Bazı insanlar, arzulanan domainleri (site isimleri) erkenden satın alıp alıcılara satarak büyük para kazanmışlardır. Godaddy gibi sitelerden 10-20 $ gibi bir ücrete alanadı alıp başka insanlara satabilirsiniz.

 

20. Online Kurs Vererek Para Kazanma

affiliate-para-kazanma

Udemy gibi siteler uzmanları, onlardan öğrenmek için para ödemeye istekli insanlarla buluşturuyor. Web sitesine göre, yaklaşık 10 milyon öğrenci bu hizmeti kullanıyor ve ortalama öğretmen kazancı 8000 dolar.

 

Siz de farklı internetten para kazanma yolları‘nı biliyorsanız yorumlarda bizimle paylaşın listemize ekleyelim!