Kellogg’s Coco Pops çikolatalı topları içeren mısır gevreğinin 100 gramı, yaklaşık olarak 398 kaloridir. Kellogg’s Coco Pops çikolata topları içeren mısır gevreğinin 1 porsiyonu ise 230 kalori olarak hesaplanmıştır.

Coco Pops Porsiyonu Nasıl Olmalıdır?

Coco Pops ve türevleri olan kahvaltılık gevreklerinin porsiyonlarına dikkat edilmelidir. Gevrek ve lezzetli olmalarının yanı sıra şeker miktarı yüksek ve kalorili olan bu kahvaltılık ürünler 1 porsiyon olacak şekilde tüketilmelidir. Ne kadar yediğiniz ölçerek porsiyonlara oldukça dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Mısır Gevreği Yiyerek Zayıflanabilir Mi?

Misir Gevregi Yiyerek Zayiflanabilir Mi

Yalnızca mısır gevreği tüketerek zayıflamak mümkün değildir. Kahvaltılık mısır gevrekleri, zayıflamak için tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak sadece tek besine odaklı bir zayıflama süreci söz konusu değildir. Hiçbir besin, kişiyi tek başına zayıflatamaz. Aynı zamanda mısır gevreklerinin çoğunda bulunan şeker oranının yüksek olması sebebi ile mısır gevreği tüketerek yapılan bir beslenme, kişinin yetersiz beslenmesine yol açar. Dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı oluşturarak, mısır gevreklerini yalnızca tek bir öğün içerisinde kullanmak daha doğru olacaktır.

Kellog’s Coco Pops Zararlı Mıdır?

Coco Pops pratik bir şekilde hazırlanması sebebi ile oldukça popüler bir kahvaltılık üründür. Ancak içeriğinin temiz olmaması sebebi ile önerilmeyen bir kahvaltı seçeneğidir. Çünkü içeriğinde mısır, buğday, yulaf ve pirinçten üretilen bu gevreklerde hormonların düzenini bozucu ve kanserojen bazı tarım ilaçları tespit edilmiştir.

Kilo Vermek için Hangi Mısır Gevreği Tüketilmelidir?

Kilo verebilmek için vücudunuza uygun olan mısır gevrekleri, genel anlamda içeriği temiz olan kahvaltılık gevrekleridir. Örneğin tok kalmak ile ilgili bir probleminiz varsa yulaftan yapılan bir gevrek tercih edebilirsiniz. Kalorisi fazla olan çikolata, bal, şeker gibi ürünlerin eklendiği mısır gevreklerinin tüketimi fazla olursa gün içerisinde alınması gereken kalori ihtiyacının fazlasını almış olursunuz. Böylece kilo almanıza neden olabilir.

Kellogg’s Coco Pops İçeriği Nedir?

Kelloggs Coco Pops Icerigi Nedir

Kellogg’s Coco Pops gevreğinin içeriğinde %64 oranında mısır unu, şeker, yağı azaltılmış kakao tozu, %4,2 oranında buğday unu, %3,9 oranında bitter çikolata bulunmaktadır.

Kellogg’s Coco Pops Besin Değerleri Nedir?

Kellogg’s Coco Pops gevreğinin besin değeri 100 gram içerisinde 81 gram karbonhidrat, 6 gram protein, 5 gram yağ ve 2,5 gram lif bulunmaktadır. Coco Pops çikolatalı mısır gevreğinin içeriği sebebi ile çok sık tüketilmemesi gereken bir besin türüdür. Tüketileceği günlerde, o öğün içerisindeki karbonhidrat miktarının azaltılması tavsiye edilir.

Mısır Gevrekleri Nasıl Yapılır?

Mısır gevreklerinin yapılışı şu şekildedir:

  • Tahıllar, ince bir un haline getirilerek pişirilir.
  • Elde edilen un; şeker, kakao ve su ile karıştırılır.
  • Mısır gevreklerinin çoğu gevrek kalıplama yöntemiyle yüksek sıcaklık altında şekillendirilir.
  • Ardından gevrek kurutulur.
  • Son işlem olarak gevrek forma sokulur. Bu genel olarak top, yıldız, yuvarlak ya da kare şeklindedir.Kategori: