Banyo temizliği tüm evin geri kalanından daha önemlidir. Evlerin en pis noktası her zaman için banyolar olmaktadır. Kıllar, saçlar, tırnaklar, üzerimizdeki pislikler ve dışkı dolayısı ile temizlik bu alanlarda son derece önemli bir husustur. Bazı insanların evlerinde banyoya girmekten çekinirsiniz çünkü o kadar pis olduğunu düşünürsünüz ki oraya girmek sizin için ölümle eşbenzer bir eylem olabilir.

Yukarıdan Temizliğe BaşlayınBanyo Temizliğinde Bu İpuçlarını Sadece Profesyoneller Bilir!

Banyoları temizlerken mutlaka yukarıdan aşağıya doğru temizlik yapmak önemli bir hamledir. Eğer yerden başlarsanız yerdeki tüm mikroplar ve tozlar tavana doğru yeniden harekete geçecek ve bunun sonucunda tavan veya yukarı kısımlar yine eski halinde olduğu gibi pis kalacaktır. Ancak tavandan yere doğru duvarları silmeye veya yıkamaya başlarsanız çok daha kısa süre içerisinde daha temiz bir banyo elde edebilirsiniz. Bunu yaparken özellikle de mümkünse en yüksek yerden en alçak yere doğru hareket etmek son derece önemlidir.

Küçük Eşyaları Da Temizleyin

Banyoda sabunluklar, diş fırçası kapları ve diğer kişisel bakım eşyalarını da temizlik sırasında temizleyin. Bu ürünlerin üzerinde de bilinmeyen miktarda mikrop olabilir ve rutin olarak bu ürünleri de temizlik sırasında temizlemek sizin için büyük bir fayda sağlayacaktır.

Duş Başlığı Nasıl Temizlenir?Banyo Temizliğinde Bu İpuçlarını Sadece Profesyoneller Bilir!

Duş hortumu nasıl temizlenir? Sorusu bundan daha önemlidir. Bu ürünlerin arası nemli kalabildiği için bakteriler için son derece önemli yaşam yerlerinden bir tanesidir. Çok sıcak olmasa bile duş başlığı ve hortumuzunu eğer ki gerçekten çelikten yapılmış paslanmaz ürünler ise Domestos çamaşır suyu dökülü olan bir kovanın içerisinde 30 dakika kadar mümkünse sıcak suda bırakarak tertemiz bir hale getirebilirsiniz. Eğer paslanmaz çelikten değil veya bundan emin olamıyorsanız yine ılık çamaşır suyunda bekletebilirsiniz.

Tuvalet Fırçasını Değiştirin!

Tuvalet fırçası gibi ürünleri de mutlaka temizleyin. Bir tuvalet fırçasını mümkünse her ay, mümkün değilse her 3 ayda bir kez değiştirin. Ortalama 10 TL olan bu ürünlerin başlık ve fırça kısımları için 10 TL ayırmak 1 ay içerisinde sizi birçok bakteriden koruyacak, aynı zamanda tuvaletinizin daha temiz olmasını sağlayacaktır. Sadece fırça kısmını değiştirip diğer kısmı Domestos ile yıkamakta uygundur.