Double datein kelime anlamı, ikili buluşmadır. Yani double date iki farklı çiftin buluşma ayarlayarak buluşması anlamına gelir.

Couple Date Ne Demek?

Couple Date NeDemek

Couple date anlamı, double date ile aynıdır. Couple date buluşmasında yine iki çift bir araya gelir.

Double Date Nasıl Yapılır?

Double date’in yapılışı için iki farklı çift olması gereklidir. Bu iki çift, beraberce plan yapabilir, sinemaya gidebilir, piknik yapabilir veya hoşlandıkları farklı etkinlikleri düzenleyebilirler. Buluşma içinde olan herkesin yapılan etkinlerden zevk alması ile beraber mükemmel bir double date yapıldığı söylenebilir.

Double Double Ne Demek?

Double double terimi, basketbol alanında kullanılan ve bir basket maçı esnasında herhangi iki oyuncunun da istatiklerinin çiftli rakamlara yükselmesidir. Basketbol tarihi için double double terimi en çok NBA takımlarının maçlarında kullanılmıştır.

Arkadaşlarla Date Ne Demek?

Arkadaşlarla date’a çıkmak olarak kullanılan kavram, arkadaşlar ile buluşmaya çıkmak anlamındadır. Date, kelime anlamı olarak flört edilen kişi ile buluşmak anlamını içerdiğinden dolayı, genellikle flörtler ya da sevgililer ile buluşma için kullanılır. Ancak günümüzde genel olarak her buluşmaya da date denmektedir. Double date ise yalnızca sevgili veya flört ilişkisi olan kişilerin 4 kişi olarak buluşmalarına verilen isimdir.

Triple Double Nasıl Yapılır?

Triple Double Nasil Yapilir

Triple double terimi, basketbol maçlarındaki oyuncuların sayı, ribaund, asist, top çalma veya blok kategorilerinden en az üçünden çift basamaklı sayıların elde edilmesi durumunda kullanılan terimdir. Triple double eylemi, çok sık gerçekleşebilen bir durum değildir bundan dolayı da bu durumu gerçekleştiren basketbol oyuncularının genellikle başarılı olduğu söylenir.

Vibe Almak Ne Demek?

Vibe alma durumu, yüz yüze görüşülmeyen birinden kötü enerji ya da hisler hissedilmesini ifade eden bir durumdur. Vibe almak, günümüzde özellikle sosyal medya üzerinden tanışan kişilerin henüz yüz yüze görüşmeden birbirleri hakkında hissettiklerini ifade etmek için kullandıkları kelimler arasında yer alır. Vibe almak, kötü hissi hissetmek manasına gelse de iyi his ve duygular için de kullanılabilir.

Self Date Ne Demek?

Self Date Ne Demek

Self date terimi, kişilerin yalnız başlarına dışarı çıkmaları ve kendilerine zaman ayırmalarıdır. Self date içinde kişilerin biri ile beraber zaman geçirmelerine gerek yoktur. Kişiler yanlarında kimse olmadan da dışarı çıkarak zaman geçirebilirler.

First Date Ne Demek?

İlk date ya da firt date olarak kullanılan terim, günümüzde ilk randevuyu ifade eder. Birbirinden hoşlanan ve flört etmekte olan kişilerin ilk defa randevuya çıkmaları first date olarak isimlendirilir. Günümüzde first date, pek çok genç için heyecanlı dakikaların yaşanması anlamına da gelir. First date, double date ile karıştırılmaması gereken bir kavramdır. Double date durumunda iki farklı çift buluşur ancak bu çiftlerin birbirleri ile ilk buluşmaları olsa da first date olarak değil double date olarak isimlendirilir.