Ağrı kesici her insanın hayatında direkt olarak en az 1 kez kullandığı bir çeşit ilaç Bugün kabilelerde bile ağrı kesici için bazı bitkilere başvuruluyor ve dünyada %99 oranla insanlar hayatlarında 1 kez olsun ağrı kesiciyi kullanmak zorunda kalıyorlar.

Ağrı reseptörlerini kapatıyor!

Ağrı kesiciler ağrının yerini nasıl tespit ediyor? Bilmediğimiz gerçekler!

Ağrı kesiciler ağrının nerede olduğunu bilerek akıllı ilaç gibi değil, tüm vücudun ağrı reseptörlerini kapatmaya yarıyor. Bu sayede kişi ağrı hissini ya hiç almıyor, ya da çok az seviyede alarak yaşamını sürdürebiliyor.

Baş ağrısı olduğunda herhangi bir ağrı kesici içinde vücudunuzda siyatik ağrısı da olsa her iki ağrıyı da bu ilaçlar sayesinde kesebilmek mümkün oluyor.

Ağrı kesiciler ağrının yerini nasıl tespit ediyor? Bilmediğimiz gerçekler!

Ağrı kesiciler sayesinde hayatımızda baş ağrısı ve bununla birlikte onlarca farklı ağrıyı hissetmiyoruz. Ancak bu ilaçların çok sık kullanılması durumu söz konusu olursa ilaca bağımlılık olabilir ve bu da istenmeyen bir sonuç ve bir süre sonra ağrının kesilmemesine ve doz arttırımına sebep olabilir. Ağrı kesiciyi dikkatli kullanmalı ve sık sık ağrı kesici almayarak hafif ağrıların kendiliğinden geçmesini beklememiz daha doğru olur.
Kategori: