Evinize alacak olduğunuz robot süpürgeler son derece faydalı olabilir, ancak bir yandan da faydalarının yanında evinizde %100 performansla çalışmayan robotların olmasını istemezsiniz.

Robot süpürgeler özellikle evlerinizde temizlik konusunda size o kadar büyük bir yardımı dokunan ürünler olabilir ki, her gün toz içerisinde olan bir ev bile tertemiz kalabilir. Ancak bunların özellikle düşük bütçeli olanları son derece büyük sorunlar yaşamanıza sebep olabilir ve paranızı sadece sokağa atmış olabilirsiniz.

Bir süre önce robot süpürge sayısı son derece az sayıdaydı ancak son birkaç yıl içerisinde özellikle çok fazla tercih ediliyor olması ve daha fazla ilgi görüyor olması sonucunda daha fazla model üretildi ve çok farla AR-GE çalışması yapıldı. iRobot markası bu konuda en öne çıkan markalardan bir tanesi olurken, özellikle Çin merkezli bilinmeyen şirketlerin modelleri de reklam kampanyaları sayesinde son dönemde çok daha fazla arttı.

Düşük bütçeliler işe yaramayabilirRobot Süpürge Alacakların Dikkat Etmesi Gereken Detaylar

Çok ucuz olan robot süpürgeler kısa süre içerisinde performans sorunları yaşayabilirler. Genelde zaten çok fazla performans göstermezler ve kısa süre içerisinde bataryaları biteceği için evinizi temizlemek bir yana dursun daha fazla pisletebilirler. Bunun aynında özellikle düşük bütçeli olan modeller doğru temizlik yapamazlar ve evinizin bir bölümünü temizlerken, diğer bölümünün pis kalmasına sebep olabilirler.

Hazneleri ve fırçaları küçük olacağı için temizlik yetersiz olabilir.

Haritalandırma özelliği olan modelleri seçin

Haritalandırma özelliğine sahip robot süpürgelerin tüm evi tarayarak size en iyi temizliği sunacağı bariz açık bir durum. Özellikle haritalandırma özelliği olan modeller son derece iyi çalışırlar ve doğru haritalandırma sayesinde evi kısa süre içerisinde tamamen temiz hale getirirler.

Yorumları okuyun

Mutlaka robot süpürge ile ilgili yorumları okuyun. Eğer evinizde hali çok fazlaysa robot süpürgelerin en iyileri bile bu halıları aşmakta zorlanabilir. Özellikle püsküllü halı robot süpürgeler için en kötüsüdür ve bu halılara takılma sorunları yaşamak mümkündür. Bu sebeple robot süpürge kullanırken evinizde püsküllü halı olmaması ya da robot süpürgenin kullanılacağı alanda bu türden halılar olmaması gerekir.

Kendi istasyonuna dönen modeli seçin

Kendi şarj istasyonuna dönecek olan modelleri seçin. Bu sayede makineyi şarja takmak için ellemek zorunda kalmaz ve pislik yaymazsınız. Makine kendi şarjı azaldığında otomatik şarj istasyonuna geri döner ve bu sayede sorun yaşamazsınız.
Kategori: