Çocuğuna gelecekte bir hatıra anı bırakmak, hem de eğlenmek için bir takım partiler ve eğlenceler düzenleyen yeni bebeği olan ailelerin sayısı milyonları geçiyor. Türkiye’de son yıllarda yabancı ülkelere oranla daha fazla bu tür partilere ilgi duyulurken, özellikle bunun sebeplerinden bir tanesi olarak halk arasında ‘gösteriş’ ilk sırada gösteriliyor.Yeni Bebeği Olanların Yapabileceği 5 Gelenek-Eğlence

Ancak sadece gösteriş amacı gütmeyen ve gerçekten bebeklerine gelecekte hem hatıra bir anı bırakmak, hem de eğlenmek için düzenlenebilecek, isteğe göre şekillendirilebilecek eğlenceler ve gelenek görenler var.

Yeni Bebek Partisi

İlk bebeği olanlar özellikle ilk bebek partisi veya yeni bebek partisi olarak adlandırılan bu partiye yakın arkadaşlar ve akrabalarını çağırırlar. Bu parti daima genelde çok kişinin çağırıldığı partiler olurken, genelde özel bir ortamda olur. Bu eğlenceli parti sırasında hem herkes bebeği görmüş olur, hem de onlarca kişinin aynı anda evinize gelmesi yerine parti ile bu işi bir kerede çözmüş olursunuz.

Bebek Kıyafeti Partisi

Evde düzenlenebilecek bu parti sayesinde bebeğin kıyafetleri sergilenir ve her gelen bebek kıyafeti getirir. Bu sayede hem bebeğe yeni kıyafetler hediye gelmiş olur, hem de çok sayıda kişi hem hediye getirmiş, hem de bebeği görmüş olur. Bu parti daha çok eğlence amacı değil, gündelik bir buluşma tarzında düzenlenebilir.

Aile Yemeği Buluşması

Eğer sadece ailenizi davet etmek istiyorsanız özel bir akşam yemeğinde bebeğiniz ile beraber ailenizi tanıştırabilirsiniz. Kısa süre içerisinde düzenlenebilecek bu buluşmaya yakın ve uzak akrabaları da çağırabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bu buluşma dışarıda özel bir restoran kapatılarak yapılabilir.