Erkek cinsellik sıvısı protein ve benzer şeyler açısından zenginlikler içeriyor olabilir. Ancak cinsel semen sıvısının yutulmasında, cilde sürülmesinde hiçbir sakınca olmadığı bilinirken, uzmanlar bu sıvının cilde enjekte edilmesinin son derece kötü sonuçlar yaratabileceğine değiniyor. Erkek cinselik sıvıları uzunca yıllardır kozmetik sektörü başta olmak üzere cilt bakımı için bile kullanılıyor. Bu ürünlerin kullanımının her geçen gün daha fazla arttığı, özellikle kadınlar tarafından yüksek fiyatlar ödenerek bu ürünlerin satın alındığı özel markaların bile olduğu bilinmekte olan bir gerçek.

33 yaşında bir İrlandalı adam ise bu durumu biraz kendi lehine çevirmek istedi ve neden, nasıl böyle bir şeye karar verdi biz de bilmiyoruz ancak kendi semenini sağ koluna enjektör ile enjekte etti.

Enjektöre Toplamış

33 yaşındaki genç adamın kendi semenini ejekülasyon sonrasında halk arasında şiringa olarak bilinen ürüne çektiği, ardından ise yavaşça sağ kolunun damarlarının bulunduğu bölgeye enjekte ederek ağrısının geçecek olduğu düşüncesinde olduğu açıklandı. İrlanda’yı şoke eden olayda genç adamın bir süre sonra belirli reaksiyonlar gösterdiği, kendi cinsel sıvısı olmasına rağmen vücudun tanınmayan bir madde olarak bu maddeyi algıladığı belirtildi.

Hasta Dublin’de olan bir hastaneye aslında bu sebeple gitmemişti, sırtında olan kronik yani geçmeyen ağrıları dolayısı ile başvuru yapmıştı. Ancak bir hemşire 33 yaşındaki erkek hastanın röntgen sonuçlarından hemen sonra sağ kolunda kızarıklık ve şişlik olduğunu, bunun bir enfeksiyon belirtisi olabileceği düşüncesi ile ilgili hekime haber verdi.

Hasta adam 1.5 yıldır kendisine şiringa ile her ay 1 kez spermlerini enjekte ettiğini ve bu sayede ağrısının geçecek olduğu düşüncesinde olduğunu hekime anlattı. Hekim ve hemşirelerin durum karşısında büyük bir şok yaşadıkları tahmin edilen olayda hekim hemen harekete geçti.

Erkek spermlerinin – cinsel sıvılarının – yaraları iyileştirmek konusunda cilde sürülmesi ile ilgili litaratürde bazı çalışmalar var ve bunlar olumlu olan çalışmalardır.

Ağrısı Geçti

Hastanın ağrılarını geçiren doktorlar, enfeksiyon için ise antibakteriyel ilaçlar vererek hastayı eve taburcu etti. Hasta herhangi bir kötü durumla karşı karşıya kalmadı ancak uzmanlar asla bu tür cinsel sıvıların vücuda büyük oranlarda enjekte edilmemesi gerektiği konusunda uyardı. İrlanda’da yaşanan bu olay gelecekte benzer vakaların olabilecek olduğuna da bir işaret.