Sadece bir anlık dalgınlık sonucunda her an beklenmedik olaylar yaşayabiliriz. İnsanlık olarak canımız, Dünya’mız bir pamuk ipliğine bağlı. Coronavirüs daha önceden geleceği bilinen bir durum olmadığı gibi, bundan çok daha fazlası bile gelebilir. Bizler her an, her saniye binlerce büyük tehdit altındayız. İnsanız ve insan olarak yaşam boyunca Dünya gezegeni tehditlerle dolu. İnsanlar bile bugün bu tehditlere karşı gelemiyor, ya insan eliyle, ya da doğal sebeplerle ortaya çıkan bu tehditleri durdurmamız bir zaman gelecek ki mümkün olamayacak. Bugün coronavirüs pandemisini durdurmak nasıl asla mümkün olamıyor ve milyonlarca insan enfekte, binlerce insan ölümle karşılaşıyor ise sonucunda herkes bir şekilde Dünya’da beklenmedik olaylar olabileceğinin farkında olmalı.

Bugün coronavirüs nereden, nasıl ve ne şekilde çıktı bilmezken, 1 saniye sonra Dünya’da zombi salgınları bile olabileceğine artık tüm Dünyalılar olarak inanmış durumdayız. Zombiler gelir mi? Derseniz bunun biraz zor olduğunu, ancak insan olarak her türlü olasılığa açık olmak zorunda olduğumuzu belirtmeliyiz. Sonucunda bir genetik manipülasyon üzerinde çalışmalar var ve bu makalemizde bu durumu da ele alacağız.

Salgınlar YaşanacakGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Gelecekte insanlar coronavirüs gibi birçok farklı pandemi ile karşılaşacak. Belki bunu siz görmeyeceksiniz ama sizin çocuklarınız, yani bizden sonra gelecek insanlar coronavirüs pandemisinden bile tehlikeli binlerce salgın ile karşı karşıya kalacak. Bu salgınlar bir anda ortaya çıkmış olacak ve bilinmeyen bir şekilde tüm dünyada kaosa sebep olacak. Dünya’da yaşanacak olan pandemilere binlercesinin eklenmesi mümkün.

Binlerce yıldır mevcut olan Dünya, aslında bundan çok öncelerde az nüfusa rağmen bile çok ciddi pandemiler yaşadı. Kara veba pandemisi, İspanyol gribi pandemisi gibi daha bizim bilmediğimiz onlarca pandemi yaşandı.

Bunlar gelecekte daha sert, daha felaket bir şekilde yaşanmaya devam edecek ve göründüğü kadarıyla insanlar gelecekte çok daha büyük pandemi olaylarına hazır olmak zorundalar. Bugünden gelecekte yaşanacak pandemi olaylarına hazır olmak mümkün olmasa bile, pandemilerin gelecek yıllarda da yaşanacağını, coronavirüs pandemisinin ilk ve son pandemi olmadığını bilmeliyiz.

Genetik ManipülasyonGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Gelecekte insanlar bugünden bile test edilen ve başarılı olan genetik manipülasyon sayesinde doğacak olan bebeklerine daha hamile bile kalmadan nasıl bir insan olmaları gerektiğine karar verebilecek. İnsanlar bebeklerinin göz rengini, boyunu, gelecekte ortalama kilosunu ve tipe sahip olması gerektiği gibi konuları önceden seçebilecekler ve doğacak olan insan yani bebek onları şaşırtmayacak.

Bununla ilgili en büyük çalışmalar dünyanın en büyük nüfusa sahip olan ülkesi Çin’de devam ederken, bu tür çalışmalar yasak ve sadece çeşitli denemeler mevcut. Bu denemelere rağmen bazı aileler yasal olmayan bu yöntemi bazı farklı hilekar yöntemler ile şimdiden az da olsa yapmaya devam etmekteler.

Genetik manipülasyon eğer ki yanlış giderse doğacak bebeğin bir canavar olup olmayacağı ise bugünden ilgi ve merak konusu. Bunun sebebi eğer ki bebeğin genlerine müdahale edilirse bunun sonucunda nasıl olacağı ve nasıl bir insanın doğacağı konusu. Gen-DNA zincirine müdahale edilmesi ile beraber bebeğin olması gereken özellikleri farklı olacak ve bu durum özellikle gelecekte zombi saldırılarına bile sebep olabilecek nedenler arasında gösteriliyor. Ancak bir tarafta ise insanlar özellikle çeşitli hastalıklar, kendi sorunları gibi sorunların bebeklerinde de olmaması için genetik manipülasyonun en önemli konular arasında olduğunu düşünüyor.

Milyonlarca, hatta milyarlarca insan kendisine bu şans verilse ilk olarak bu konuda bebeklerinin boyu, kilosu, görüntüsü gibi konularda tasarlama yapmak istediklerine ve bu sayede bir ömür boyu kendi mirasları olan çocuklarının çok daha fazla kendi istedikleri gibi sorunsuz olmasını istemekteler.

Fosfor SıkıntısıGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Vücudumuz enerji üretmek için fosfora ihtiyaç duyar. Bundan 30 ya da 40 yıl sonra insanlar fosfor bulamayacaklar çünkü gezegende yeterli seviyede fosfor kalmayacak. Bu durumla ilgili bazı senaryolara göre fosfor bittiğinde tüm insanlık alternatif kaynağa sahip olamayacağı için bir süre sonra milyonlarca insan patır patır hızlı bir öngörülemez şekilde ölümle karşı karşıya kalacak ve bunun sonucunda çok sayıda insan beklemediği sonuçlar ile karşılaşacak. Bununla beraber fosfor stoklarının tükenmesine yakın bir zamanda Dünya ülkelerinin birbirleri ile eğer ki o zamana kadar bir gezegen olursa savaşa girecekleri tahmin edilmekte.

Bazı uzmanlara göre fosfor sıkıntısı insanlar için son derece büyük bir problem haline gelecek ve bu problem nedeniyle bazı insanlar gelecekte devletler tarafından savaşa gönderilecek. Ancak bu konuda çok büyük bir savaş olup olmayacağına yönelik iddialar ne kadar doğru bir takım soru işaretleri mevcut durumda.

Küresel Isınmanın Getireceği BilinmezliklerGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Bugün için küresel ısınma olduğunun farkında olan Dünya, aynı zamanda küresel ısınmanın yüzyıllar, on yıllar ve binlerce yıl sonra etkilerinin ne olacağı konusunda bilgi sahibi değil. Uzmanlar bugünden sadece gelecekte yaşanabilecekleri tahmin ediyor ancak 100 yıl sonra neler olabileceğini önceden asla görmek mümkün olmuyor. Bunun birçok sebebi olmasına rağmen özellikle bunlar arasında Dünya’nın son derece hızla büyüyor olması, dışarıdan ve içeriden gelen tehditlerin seviyesinin her geçen gün daha fazla artış eğilimi gösteriyor olması gibi sebepler neden olarak gösteriliyor.

Milyarlarca insanın gelecekte küresel ısınmaya bağlı olarak hayatını kaybedecek olduğu bilinse bile, bunun çok uzun yıllar alacağı düşünülüyor. 1.000 yıl içerisinde milyarlarca insanın küresel ısınma nedeniyle ölebilecek olduğu görüşüne bazıları ise 1.000 yıla kadar yeni ve güzel bir gezegen bulunabileceği, bu nedenle insanların küresel ısınma nedeniyle ölmek zorunda kalmayacaklarına değiniyor.

Ancak bugün bile milyonlarca insan her yıl küresel ısınmanın doğurduğu sel felaketleri gibi nedenler dolayısı ile ölümle karşı karşıya kalıyor.

Büyük DepremlerGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

ABD ve diğer birçok ülkede gelecekte büyük doğal felaketler yaşanacak. Büyük İstanbul Depremi bir süre sonra yaşanacak olduğuna kesi gözüyle bakılan depremler arasında. ABD’de yine benzer tsunami ve benzer doğal felaketlerin yaşanacak olduğu, binlerce doğal felaketin insanlığın sonunu hazırlamasa bile sonuna doğru ilerlemesine sebep olacağı iddia edilmekte.

Doğal felaketlerin ne zaman, nasıl ve ne boyutlarda olacağı bilinmeyecek olduğundan insanların bu felaketler karşısında çok büyük sorunlar ve ölümler ile karşı karşıya kalacak olduğu net.

İnsanlar bugüne kadar çok sayıda doğal felaket yaşamış olsalar bile geçmişte yaşanan mini buzul çağı gibi doğal felaketlerin gelecekte çok daha sert ve beklenmedik zamanlarda yaşanabileceği düşünülüyor.

Dünya’nın bundan onlarca yıl sonra mini bir buzul çağı yaşamasına sıcak bakılırken, özellikle de büyük bir buzul çağının aniden başlamasının mümkün olabileceği ve bunun öncesinden bulunamayabilecek olduğu belirtilmekte. Net olarak NASA gibi resmî devlet daireleri tarafından yapılan araştırmalarda insanları korkutacak konularda açıklamalar yapılmadığı ve çoğu zaman gizlendiği belirtilirken, özellikle de bu tür durumların yaşanması halinde NASA gibi kurumların bile etkisiz kalacağı biliniyor.Bugün Florida ve diğer eyaletlerde yaşanan kasırga felaketlerinde bile süpergüç ABD etkisiz kalırken, tüm dünyayı vuracak olan küresel felaketler durumunda hiçbir ülke başarı elde edemeyecek.

Bugün coronavirüs gibi bir felaket ile bile baş edemeyen Dünya, gelecekte aniden yaşanacak olan büyük ve sürekli olabilecek depremler, büyük sel ve okyanus felaketleri ile asla baş edecek durumda değil.

Asteroit ÇarpmasıGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Dünya bugün bir şekilde asteroit çarpmasından kendisini koruyor. Gerek manyetik alanı, gerek ise diğer sebepler dolayısı ile kendini koruyan Dünya, geçmişte ise asteroit saldırılarına maruz kaldı ve bunun sonucunda milyonlarca büyük canlı ölmek zorunda kaldı. Hatta o dönemlerde bir insan ırkının bile olduğu ve asteroit çarpması sonucunda yok olduğu bile iddia edilmekte. Ancak gelecekte de buna benzer olaylar yaşanması muhtemel görülüyor.

Birçok asteroit Dünya’ya doğru geliyor ve bunları bugünden göremiyor olsak bile uzayın sessiz, soğuk ve bilinmezliği içerisinde Dünya’ya tam isabet çarpacak, asla durdurulması mümkün olmayacak şiddetli büyük bir asteroit bir anda çarpabilir. NASA, uzayı izliyor olmasına rağmen gelebilecek en büyük asteroitleri bile göremeyebilir. Çünkü NASA, uzayı birden fazla noktadan izliyor olmasına rağmen uzay o kadar büyük ki asteroit çok yüksek hızla geliyor ise ve bir anda hızlanırsa Dünya’ya çarpacak olduğu birkaç bin kilometre öteden bile görülemeyebilir.

Küresel Ekonomik KrizlerGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Bugün dünyada küresel bir ekonomik krizin ayak sesleri geldi. ABD ve diğer birçok ülkede yaşanan küresel krizlere bir yenisi daha eklenmek üzere. COVID-19 sonucunda birçok ülke ekonomik kriz yaşamaya doğru hazırlanırken, özellikle gelecek dönemde küresel büyük bir ekonomik krizin yaşanmasının an meselesi olabileceği düşünülüyor. Milyonlarca insanın gelecekte yaşayabilecek olduğu bu küresel ekonomik krizden nasibini alması ve bunun bir sonucu olarak insanlığın tamamen yön ve şekil değiştirebileceği düşünülüyor.

Küresel bir ekonomik krizin dünyaya etkileri merak edilirken, gezegenin özellikle bundan sonraki yıllarda yaşanacak olan ve her 20 yılda bir yaşanan ekonomik krizler karşısında nasıl sonuçlar göreceği ve nelerle karşı karşıya kalacağı merak konusu. Küresel ekonomik krizler insanlık ve Dünya için büyük bir son olabilecek tehditler olarak görülmekteler. Bunun sebebi küresel bir ekonomik kriz durumunda insanların ayaklanması, savaşların başlaması ve Dünya’da korunması gereken su ve diğer kaynakların korunmasına engel olacak olması sebep olarak gösteriliyor.

Su Ve Gıda KıtlığıGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Kesin olarak yaşanacak olan problemler arasında su ve gıda kıtlığı bulunuyor. 8 milyara yakın Dünya nüfusu bugün için insanlara yetiyor gibi görünse bile aslında yeterli durumda değil. Milyarlarca insan bugün aç kalıyor, milyarlarca insan su bulamıyor. Gelecekte gıda fiyatlarında yaşanacak arz nedeniyle artışlar sonucunda yine kıtlık yaşanması ve sadece zengin insanların gıdalara erişebilecek olduğu düşünülüyor.

Su konusunda ise yine bundan birkaç on yıl sonra su stoklarının kalmayacağı, su savaşlarının başlayarak milyarlarca insanın ölebileceği düşünülüyor. Ancak su kıtlığının özellikle gıda kıtlığından önce yaşanmayacağı iddia ediliyor. Su kıtlığına karşı bir çözüm bulmak bugün mümkün değil. Eğer Dünya’daki sular bir anda dış tehditler sonucunda pislenir ise ve yağmur bir anda tüm Dünya’da yağmamaya başlar ise bu durumda insanlık çok kısa süre içerisinde yok olma tehdidi yaşar.

3. Dünya SavaşıGelecekte Yaşanması Beklenen Olaylar

Bir gün mutlaka bu savaş yaşanacak. Bir ülke diğerine bir şekilde saldıracak ve diğer ülkeler o ülkelerle beraber savaşa katılacak. Bu belki Türkiye Cumhuriyeti’ne olur, belki ABD’ye, belki Nijerya’ya. Bir şekilde bu savaşın çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor ve bunun ne zaman olacağı ile ilgili açıklamalar arasında her an yanıtı en etkili yanıt ve en doğru yanıt olarak görülebilir.

*Bu makale Zovovo.com için özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir site tarafından kopyalanması yasak olup, paylaşım yapılabilir.