Dizi takip etmek günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir ve insanlar ilgiyle pek çok diziyi takip etmektedir. Bu diziler arasında korku dizilerinin yeri oldukça ayrıdır. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olması nedeniyle çok fazla sayıda korku dizisi yayınlanmıştır. En iyi korku dizileri arasından 11 tanesi bu yazımızın konusunu oluşturuyor. Aşağıdaki yazımızı okuyarak korku dizilerinin içerikleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve ilginizi çekeni izlemeye başlayabilirsiniz.

Listemize geçmeden önce aşağıdaki detaylı içeriklerimize de mutlaka göz atmanızı öneririz:

Stranger Things

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen Stranger Things, korku ve fantezi türünde oldukça popüler bir dizidir. Çocuk oyuncuları, 80’ler nostaljisi ve müzikleriyle de izleyicilere farklı bir içerik sunar. Dizinin ana konusu, bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve annesinin onu aramasıdır. Çocuğunun izini süren ailesi ve küçük arkadaşları karanlık devlet sırları, doğaüstü yaratıklar ve upside down denen başka bir boyutla karşılaşırlar. Heyecanın dozunu her daim yüksek tutan sahneleri sayesinde izlerken tüylerinizi diken diken edecek ve size korku dolu anlar yaşatacaktır.

Ayrıca en iyi duygusal filmler listesine de bakabilirsiniz.

American Horror Story

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

2011 yılından beri yayınlanmaya devam eden American Horror Story dizisi oldukça popüler antoloji dizileri arasında lider konumundadır. Her sezonunda farklı bir korku hikayesini anlattığı için izleyicilerin sıkılmamasını ve severek izlemelerini sağlar. Senaryonun ve oyuncu kadrosunun muhteşemliği sayesinde dizi keyfiniz 2 katına çıkar. Lanetli evler, akıl hastaları ve paranormal olayları profesyonel bir şekilde işleyen dizi, korku dolu sahneleriyle dikkatleri çekmiştir. Oldukça uzun süredir yayınlanmakta ve seyircilerin ilgisini kaybetmemektedir. Korkuyu iliklerine kadar hissetmek isteyen seyirciler için American Horror Story mükemmel bir seçimdir.

The Walking Dead

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

11 sezondur ekranlarda olan The Walking Dead dizisi, hala seyirciler tarafından büyük bir ilgiyle izlenmektedir. Büyük bir izleyici kitlesine sahiptir ve tüm zamanların ve türlerin en iyi dizileri arasında yer alır. Dizinin konusunu insan etiyle beslenen zombilere karşı hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın mücadelesi oluşturur. Bir çizgi roman uyarlaması olan The Walking Dead dizisinin bu gerilim dolu sahnelerini izlerken adeta dizinin içinde hissedeceksiniz ve korku dolu anlar yaşayacaksınız.

Supernatural

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

15 sezondur aralıksız yayınlanan Supernatural dizisi, dizi tarihinin en çok izlenen dizileri arasında yer almaktadır. Ana karakterde Dean ve Sam isimli iki kardeş vardır. Winchester kardeşlerin doğaüstü güçlere sahip varlıklara karşı verdikleri mücadeleyi anlatan Supernatural, her bir sahnede sizi daha da kendine çeker ve odaklanmanızı sağlar. Küçük yaşlardayken annelerini kaybeden bu iki kardeş babalarıyla avcılık yaparak büyürler. Sam, genç yaşında üniversiteye gider ve ailesini arkasında bırakır. Farklı bir hayat yaşama hayali olan Sam, bir gün abisi Dean’dan bir mektup alır ve babasının kaybolduğunu öğrenir. Bunun üzerine abisiyle beraber babasını aramaya koyulur. Bu arama esnasında birbirinden korkunç anlar yaşarlar.

Castle Rock

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

 

 

Korku dizilerini yakından takip eden herkesin bildiği Castle Rock dizisi, tüm Stephen King romanlarında geçen kurmaca bir kasabadır. Stephen King’in birçok öyküsünden ve karakterinden esinlenerek yayınlanan dizi, 10 bölümlük ilk sezonuyla seyircinin oldukça ilgisini çekmiştir. Korku ve gerilim evrenine Stephen King önderliğinde ulaşmak istiyorsanız Castle Rock dizisi tam size göre. İkinci sezonunda kalitesini daha da artırarak seyirci karşısına çıkan Castle Rock, korku dizileri arasında ilklerde sayılabilecek türden.

DARK

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

İlk yayınlandığı günden beri seyircinin büyük ilgisiyle karşılaşan Dark, Netflix yapımı odlukça popüler bir dizidir. Klasik kaybolan çocuk vakası bu dizinin de konusunu oluşturuyor. Fakat bu sefer konu oldukça farklı bir şekilde işlendiğinden sıkıcı değil, aksine ilgi çekicidir. Dizide verilmek istenen şey çocukların ne zaman kaçırıldığının bulunmaya çalışılmasıdır. Yani çocukların nereye, nasıl, kim tarafından kaçırıldığı asıl sorunlar arasında değildir. Dizideki 4 aile suçluyu ve diğer soruların cevabını bulmak için işbirliği içinde çalışıyor ve ortada dönen garip olaylara şahit oluyor. Birçok popüler korku dizisinin karışımı niteliğinde olan Dark, en iyi korku dizileri arasında mutlaka sayılması gerekir.

En iyi hapishane filmleri listesini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Hannibal

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

En korkunç karakterlerden olan yamyam psikiyatrist Hannibal’ın ile FBI ajanı Will Graham’ın hikayesi anlatılır. Bu ajanının seri katillerle empati kurabilme yeteneği vardır. Lecter’ın yaşamının erken dönemlerini konu alan dizide, FBI ajanı kendisine Red Dragon ismini veren bir seri katilin peşindedir. Bu olaylar silsilesi arasında Hannbal, hastası olan FBI ajanına tavsiyeler vermektedir. Tahmin edilebileceği gibi korkunç bir ortamın oluşacağı diziyi izlerken tüyleriniz ürperecek. 3 sezon olarak yayınlana Hannibal, en korkunç diziler arasında önemli bir yere sahiptir.

Bates Motel

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

Korku evreni içinde önemli bir yeri olan PHYSCO’nun yıllar öncesinde geçen Bates Motel, filmin katili Norman Bates’in gençlik yıllarını konu alıyor. Sürekli bir merak duygusu uyandırarak izleyiciyi ekran başına kilitleyen Bates Motel, Norman’ın karanlık geçmişini, annesiyle olan karmaşık ilişkisini, psikolojisinin alt üst oluşunu anlatıyor. Norman’ın sapık karakterine bürünmeden önceki hayatını anlatan dizi, size korku dolu anlar yaşatırken bir yandan da dramatik öyküsü ile üzecektir. Toplamda 5 sezon ve 50 bölümden oluşan dizi uzun süreli olmasıyla da sizi tatmin edecektir.

The Vampire Diaries

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

Oldukça uzun soluklu bir korku dizisi olan The Vampire Diaries, toplamda 8 sezondan oluşmaktadır. Vampir konulu dizi deyince akla ilk gelen diziler arasında yer alır ve kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Büyücüler, cadılar, vampirler ve ölüp dirilen kişilerin yaşadığı korkunç bir kasabada yaşanan olaylar dizinin konusunu oluşturmaktadır. Mystic Falls isimli bu kasabada iyiliği ve kötülüğü temsil eden iki vampir kardeş Damon ve Stefan’ın savaşı sahne edilir. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan The Vampire Diaries, ilk çıktığı andan itibaren büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

The Haunting of Hill House

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

Bir roman uyarlaması olan The Haunting of Hill House isimli dizide, birlikte büyüyen ve daha sonra yolları ayrılan 5 kardeşin yıllar sonra yollarının yeniden kesişmesi anlatılır. Tepedeki eve geri dönmeleriyle bir araya gelen bu kardeşler, gizemli ve değişik birtakım olaylarla karşılaşırlar. Perili köşk olarak anılmaya başlayan bu evde yaratıklar ve hayaletlerin olduğu söylentisi vardır. Bu 5 kardeş, tepedeki evdeki hayaletler ve geçmişten gelen olaylarla yüzleşirler.

En iyi aksiyon dizileri hakkında detaylar yazımızdadır.

Penny Dreadful

En İyi Korku Dizileri – 2021 Güncel – Korku Tutkunları İçin En Korkunç 11 Dizi

Korku türünün en bilindik karakterlerine yer veren Penny Dreadful, Viktorya dönemi Londra’sında geçmektedir. Doğa üstü olaylara karşı kentte yaşayanları korumak için bir araya gelen 4 kişinin hikayesi anlatılır. Korku ve polisiye alanında başarılara imza atmış Penny Dreadful 3 sezon olarak yayınlanmıştır. Tüm sahneleri gerilim dolu olan dizi adeta tüylerinizi ürpertecek türden.

Türk korku dizileri var mı?

Korku türünde çok gelişmemiş bir sektöre sahip olduğumuz için maalesef ki Türk korku dizileri Avrupa ve Amerika yapımı korku dizilerinin gölgesinde kalmıştır. Oldukça az sayıda olan bu diziler, kısa sürelidir ve ilgi çekici değildir.

Fantastik korku dizileri hangileridir?

Korku dizilerinin çoğu gerçek dışı ögelerle donatılır. Diziyi daha korkunç hale getirmek için kullanılan bu yöntem daha çok vampir, zombi, olağanüstü yaratık gibi karakterlerin bulunduğu dizilerde karşımıza çıkar.

Netflix’in en iyi korku dizileri hangileridir?

Son zamanlarda hızla popülerleşen ve oldukça büyük ilgi toplayan Stranger Things dizisi, en iyi korku dizileri arasında ilk sırada gelmektedir.
Kategori: