Havuzlar yaz aylarının vazgeçilmez olan yerlerinden bir tanesi. Havuza girmek herkesin isteği ancak havuza girmenin bazı yazılı olmayan kuralları var. Bu kurallar arasında özellikle de havuza girecek olanların mutlaka dikkat etmesi gereken kuralların bazıları hijyen ve diğer misafirlerin rahatsız olmaması için son derece önemli.

Sadece kendinize ait olsa bile dikkatli olmazsanız mikrop kapabilir, sağlık sorunları yaşayabilir ve daha fazlasını da yaşamanız mümkün olabilir.

Asla Havuza İşemeyin!

Klor mikropları öldürebilir diye düşünseniz bile idrarınız kimyasal olarak etkileşime girebilir ve havuzda çok farklı tepkimelere neden olabilir. Bunun etkileri mikrop kapmanıza sebep olabilir. Özellikle işediğini zaman idrarınız hemen su üstüne doğru baloncuk gibi hareket edecektir ve mikroplar ölmeden o suyu yutanlar olabilir, özellikle de kendi idrarınızı kendiniz yutabilirsiniz ve bu çok ciddi mikrop kapmanıza sebep olabilir.

Banyoya Gidin

Havuza girerken özellikle de denizden çıktıysanız bu durumda mutlaka duş almanız gerekir. Tuzlu su ile tatlı suyun karışması farklı tepkimeye ve suyun kirlenmesine, renginin değişmesine sebep olabilir. Özellikle de havuz suyu yenilenmiyor ise bu durumda çok ciddi pis görüntüler oluşabilir.

Jean İle Girmeyin

Havuza jean ile girmek çok kötü görüntü oluşturabileceği gibi aynı zamanda üşütmenize sebep olabilir. Havuz suyunun uzun süre üzerinde kalması demek çok ciddi karın ağrısı ve diğer sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Kakanızı Yapmayın!

Havuzda ishal bile olsanız aslan kakanızı yapmayın. Kendinize ait bir havuz bile olsa bu milyonlarca mikrop oluşmasına sebep olacaktır ve bu durum çok kötü görüntüye sebep olur. Aynı zamanda diğer misafirlerin kullandığı bir havuzu kullanıyorsanız çok ayıplanacak bir duruma düşmenize sebep bile olabilir.

Çocukları Yalnız Bırakmayın

Havuzlarda çok iyi yüzme biliyor bile olsa çocuklarınızı asla ama asla yalnız bırakmayın. Olası durumda çocuklar kendilerini öldürebilecek eylemlerde bulunabilir ve bu durumda çok ciddi kazalar olmasına sebep olabilirler. Kendisine bir zarar gelmese bile başkasına bir zarar verebilirler ve bu durum istenmeyen yasal yaptırımlara sebep olabilir. Çocuklar her zaman gözlem altında tutulmalıdır.
Etiketler:

,