Kredi kartı ve banka kartınızı dezenfekte etmek son derece önemlidir.  Bu dönemde en fazla kullandığımız bu ürünler temassız ödemeler yapılsa bile aslında POS cihazlarına mecburen dokundurulmakta ve mecburen bu cihazlar ile temas etmektedirler. Bunun sonucunda corona virüsü dahil diğer mikroplardan korunmak için kartlarımızı belirli aralıklarla mümkünse çok sık olmamak kaydıyla dezenfekte etmeliyiz.

Çok sık her kullanım sonrası kartların dezenfekte edilmesi kartın yazılarının silinmesine ve benzer sorunlara sebep olabilir. Ve ayrıca kartı her kullanımda dezenfekte etmek özellikle normal zamanlar için gereksiz olacaktır. Ancak bu dönemde her kullanım sonrasında kartınızı dezenfekte edebilirsiniz.

Çip Kısmına Özellikle Önem Verin

Kartınızın çip kısmına mümkün oldukça dezenfektan değdirmemeye çalışın. Bir mikrofiber beze dezenfektan sıkarak hafif ıslak hale geldikten sonra kartınızı bu bez ile her yerini silebilirsiniz. Ancak kartınızın üzerine zarar verecek olan herhangi bir dezenfekten sıkma veya suya atma gibi eylemlerde bulunmayın.

Bu tür temizlik eylemleri kartınızın daha çabuk bozulmasına sebep olacağı gibi, aynı zamanda gereksiz yere dezenfektan kullanımına sebep olacaktır.

Bir kart temizliği işlemi sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken nokta kartınızın arka yüzeyi ve ön yüzeyi ile köşe kısımlarının çok dikkatli olarak temizlenmesidir. Her bir noktanın eşit olarak temizlenmesinde en büyük önem arz eden durum her bir noktaya yeterince dezenfektan sıvısının temas etmesi gereksinimi olmalıdır.
Kategori: