Sürekli olarak oturmak insanların vücudu için uygun değil. Yağ, kas ve diğer kemik gibi doku ve parçalarımız özellikle belirli oranda yürümemize, kollarımızı ve vücudumuzu hareket ettirmemize gereksinim duyuyor. Kimse sürekli olarak oturmanın en iyisi olduğunu söylemez, zira sürekli olarak oturmak dinlenmeye değil daha fazla yorulmaya sebep olur.

Bir kişi sürekli 100 gün boyunca hiç kalkmadan yatarsa ve çok az yürürse bu durumda vücudu en ufak bir harekette bile yorulur, kasılır ve tutulur. Bunların belirtileri kişiye göre değişebilir ve çok farklı olabilir.

DepresyonÇok Fazla Oturduğunuzun İşareti Olan Belirtiler

Sürekli olarak oturmanın en büyük belirtilerinden bir tanesi depresyondur. Kişi sürekli yalnız kalacağı ve farklı yerler görmeyeceği için bu nedenle sorun yaşar ve kısa süre içerisinde depresyon gibi sağlık sorunları yaşamaya başlar. Bu arada Depresyondan Nasıl Çıkılır başlıklı içeriğimize de mutlaka göz atmanızı öneririz..

Sindirim Sorunları

Eğer bir insan sürekli olarak oturuyor ise bu durumda en fazla yaşayacak olduğu sorunların başında sindirim gelir. Organlarımızın daha iyi çalışması için yürümemiz gerekir. Eğer her gün yatarsanız ve asla yürümezseniz bunun sonucunda sindirim ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Yorgunluk

Yorgunluk en büyük belirtiler arasında yer alır. Eğer bir kişi sürekli oturuyor ise bir süre sonra vücudu daha fazla yorulacak ve daha fazla sorunlar yaşamaya başlayacaktır. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi ise kişinin özellikle de en ufak bir harekette kasları hareket eder ve bu kaslar çalıştırılmadığında çok ciddi yorgunluk belirtileri olur.

Endişe

Yüksek endişeye sahip olmak sürekli oturmanın en önemli belirtileri arasındadır. Bunun sebebi ise kişinin sürekli olarak bir şeyleri düşünmesi ve sürekli olarak belirli oranda kafasının dolu olmasından kaynaklanır. Özellikle oturduğu ortamda hava kalitesi kötü olduğunda endişe sorunları çok daha fazla olabilir ve yüksek endişesi büyük paniğe sebep olabilir.

Baş Ağrısı Ve Diğerleri

Baş ağrısı sürekli uzun saatler oturmanın en büyük belirtileri arasındadır. Sürekli aynı noktada olmak, rahatlayamamak ve diğer sorunlar baş ağrısına sebep olur. Oturmanın en büyük etkileri arasında ayrıca asosyal kalmak gibi önemli bir sağlık sorunu da gündeme gelecektir. Bu psikolojik sorun sizin hayatınızı büyük oranda etkileme gücüne sahiptir.

Kategori: