Uykusuz kaldığınız zaman vücudunuz belirli oranda harekete geçer ve size uyumanız gerektiğinin en iyi sinyallerini bedensel ve zihinsel olarak her yönden verir. Zihinsel olarak ve bedensel olarak hissedilecek olan belirtiler arasında birden çok belirti vardır ve belirtiler arasında bazıları zaman zaman korkutucu olabilir.

Uykusuz kalan bir insanın göstereceği belirtiler arasında bazıları şiddetli belirtiler olabilir.

Yorgun Hissetmek

Uykunuzu aldığınızı zannediyor olabilirsiniz, ancak eğer ki gün içerisinde yorgun hissetmeye devam ediyorsanız bu durumda uykunuzun yeterli gelmediği konusuna dikkat etmelisiniz. Yorgun hissetmek özellikle sürekli oluyorsa uyku düzeninizi bir kez daha gözden geçirmeniz doğru olabilir.

Uykuya Dalmakta Güçlük

Uykuya dalmakta son derece güçlük çekiyorsanız bu durumda yapılması uyku düzeniniz konusunda sorunlar olabilir. Uykunuz geldiğinde uyumuyor ama uykunuz kaçtığında uyuyorsanız bu durumda bazı uykusuzluk sorunları olabileceğine işarettir.

Daha Erken Uyumak

İstediğiniz saatte uyumak yerine daha erken saatte uyuyorsanız bu durumda uykusuzluk ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Uykusuz kalmak özellikle de erken saatlerde uyumanıza sebep olabilir ve belirtileri çok şiddetli olabilir.

Odaklanma Zorluğu

Eğer yeterince iyi düzeyde uykunuzu alamadıysanız bu durumda odaklanmakta çok ciddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunu engellemek için uykunuzu düzenlemek ve yeterince iyi uyumak en önemli konu olacaktır. Eğer ki uykusuz kalırsanız ne kadar ders çalışırsanız çalışın asla bunlar beyninize girmez ve bunun sonucunda asla yaptığınız çalışmadan aklınızda bir eser kalmaz. Bu nedenle özellikle uykusuz iseniz biraz uyuduktan sonra yeniden kalkıp çalışmak sizin daha iyi odaklanma ve daha iyi hafızanıza kazınmasını sağlayabilir.

Ruh Hali Sorunu

Ruh haliniz bir anda sinirli olabilir, bir anda beklenmedik sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda uykusuz kaldığınıza dair en büyük işaretlerden bir tanesidir. Özellikle de uykusuz kalan kişiler sinirli olabilir veya tam tersi bıkkın bir surat ifadesine sahip olabilir.

Diğer arkadaşlarınıza karşı davranışlarınız uykusuz kaldığınız zaman değişim gösterebilir. Örneğin çok yakın arkadaşınızla iyi anlaşamayabilir ve çok yakın arkadaşınızı istemeden de olsa kırabilirsiniz. Uykusuzluk birçok farklı probleme sebep olur ve çok ciddi farklı belirtiler göstermenize sebep olabilir.