İster lüks otel olsun, isterse alt seviye bir otel olsun, her birinin kuralları vardır ve bu kurallar genelde sizin rahatınızı artırmak, konforlu ve güzel bir tatil geçirmek için uygulanmaktadır. Bu kuralların bazıları o kadar önemlidir ki, siz belki bunları görmüyor olabilirsiniz ancak zaten görmemeniz için bu kurallar uygulanmaktadır.

Koridorda Çığlık Atmak

Otel koridorunda çığlık atmak sizin otelden atılmanıza sebep olabilecek olan gerekçelerden bir tanesidir. Özellikle otel koridorunda atacak olduğunuz bir çığlık onlarca otel misafirini rahatsız eder ve onların rahatını bozmaya ne sizin, ne de bir başkasının asla hakkı yoktur.

Çıplak Gezmek

Otellerde havuza girerken üzerinizde mayo veya bikini olması zorunludur. Bu kurallar her otelde mevcut olmayabilir. Bazı nudist otellerde bu kurallar tam tersi şekilde uygulanırken çoğu otelde ise normal olarak üzerinizde belirli bölgelerinizi kapatan kıyafetler olması gereklidir. Bu kuralları ihlal ederseniz otel yönetimi sizi paranızı iade etmeden otelden atmaya kalkabilir ve sizi dava edebilir.

Havuzu Kirletmek

İstemeden de olsa havuzu kirletmiş olabilirsiniz, buraya kadar bir sorun yok. Ancak havuza bilerek içecek dökmek veya havuz içerisine saçınızı atmak gibi eylemler yaparsanız, kumlu ayaklarınızı sürekli havuzda yıkarsanız otelden atılmanıza sebep olabilir. Otelden atılmamak için bu kurala dikkat etmek gereklidir.

Odayı Yakmak

Odanızı bilerek ateşe verirseniz bu zararı tamamen siz ödemek zorunda kalırsınız ve bu zarar sizden yasal yollarda mutlaka temin edilir. Otelde herhangi bir eşyanın bozulması veya odanın kendiliğinden yanması sizin sorununuz değildir ve size tazminat ödenmesine sebep olabilir. Ancak siz bilerek yakarsanız bu durumda çok ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacaksınız ve otelden atılmanıza sebep olacaktır.

Oteldeki Diğer Misafirlere Taciz

Oteldeki diğer müşterilerden herhangi birisini sözlü veya fiziksel olarak taciz ederseniz bu hemen otelden atılmanıza sebep olacak olan en önemli sebeplerin en başında gelir. Lüks otellerde özellikle bu konuya çok dikkat edilmektedir. Özellikle de bir misafire fiziksel tacizde bulunmak etik değildir ve asla başkalarını sözlü veya fiziksel olarak taciz etmemek gereklidir.

*Kurallar otellere göre değişir.
Kategori:

Etiketler: