Evden çalışmak artık insanların yaşamlarında standart rutin hale gelen bir olay. Corona virüsü pandemisi salgını nedeniyle çok sayıda insanın home office çalışma stiline geçmesi özellikle bazı şirketlerde yemek masrafı gibi masrafları büyük oranda azaltmış durumda. Şirketler, aslında evden çalışmanın son derece iyi olabileceğinin farkına vardılar ve Twitter gibi büyük devasa şirketler son dönemde özellikle evden çalışmaya onay vermeye başladılar.

Evden Çalışmayı İyi Hale Getirmek İçin Öneriler

Evden çalışma sırasında bazı kimseler son derece zorlanırken, özellikle bir iş yapmıyor hissine kapılabiliyorlar. Bunu engellemek için yapılması gereken bazı adımlar olsa bile, özellikle evden çalışırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar sayesinde çok kolay ve başarılı bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz.

Giyinin!

Kalkın ve iş kıyafetlerinizi olmasa bile işe gidecek gibi giyinin. Bu sizin kendinizi işte hissetmenizi sağlar ve diğer iş arkadaşlarınıza karşı saygınızın bir göstergesidir. Özellikle sadece üzerinizi bile giyseniz bu sizi işte hissettirecek önemli bir adımdır.

Tutarlı Olun

Eğer ki bir gün 30 dakika işe geç başlarsanız bunun kendiniz için olumsuz olabileceğini bilin. Aynı zamanda işe kalkma ve yatma saatleriniz arasında bir program tutun. Bu programa mutlaka uyarak bu sayede sorunsuz bir şekilde işlerinizi yürütün.

Kişisel İletişimi Kesin

Arkadaşlarınız, aileniz ve diğer kimseler ile iş sırasında kişisel iletişimi hemen kesin. Bu sizin işte olduğunuz algınızı değiştirecek bir durum olduğundan özellikle arkadaşlarınıza ara ara mesaj atmaktan bile birkaç saatliğine ara verene kadar vazgeçin.

Mekanı Değiştirin

Eğer ki işinizi yaptığınız oda kötüyse bu durumda hemen farklı bir odayı ayarlayın. Bu süreç uzun sürebileceği için dikkatli hareket edin ve mekanınızı değiştirerek kendinizi en rahat hissettiğiniz odada çalışın. Mümkünse etrafta sizin dikkatinizi bozacak ve sizi uykuya teşvik edecek yatak gibi objeler olmamasına dikkat edin.