ABD Başkanı dünyanın en iyi korunan, en önemli devlet başkanıdır ve bu hep böyle olmuştur. Yükselen ekonomisi, başarılı savunma alanlarında liderlik elde etmesi ve daha binlerce sebep ABD’nin bugün tüm dünya ülkeleri için en önemli ülke olmasının temelidir. AB olsun, Türkiye olsun en önemli ülke olarak ABD’yi görürler ve haliyle herkesin gözü ABD’nin üzerindedir. ABD başkanları son derece başarılı korunurken, birçok güvenlik önlemleri bilinmemektedir bile.Bu Durumları Sadece Devlet Başkanları Bilir!

Neler Yaşıyorlar?

ABD devlet başkanının bir gün içerisinde neler yaşadığından yola çıkacak olursak birçok farklı madde karşımıza çıkacaktır.

Camları Açamazsınız!

ABD’de devlet başkanıysanız Beyaz Saray’ın kurşun geçirmez camlarını asla açamazsınız. Bu bir güvenlik riskidir ve Saray’ı izleyen CIA-FBI yetkilileri camların başkan tarafından açılması durumunda derhal acil koduyla uyarılır.

Camların açılması yasaktır ve asla başkan dahil bu kuralları çiğnemez.

Güvenlik Riski İçerisindedirler

ABD başkanı çok rahat hareket edebiliyor olabilir. Ancak bunun sebebi üst düzeyde alınan güvenlik önlemleridir. O kadar yüksek güvenlik önlemleri alınmaktadır ki, bazı durumlarda koruyucu çelik yelekler bile başkan tarafından kullanılmaktadır. Olası çok yüksek riskli durumlarda başkanın bir yerlere gitmesine yetkililer engel olabilirler ve başkanın gideceği yere gitmesini istemeyebilirler.

İstediğiniz Saat Kalkamazsınız

Devlet başkanları gece yarısı, sabah veya akşam her an her türlü olaya karşı hazır olmak zorundadırlar. Bu ister Türkiye devlet başkanı olsun, isterse ABD devlet başkanı olsun farketmez. Ancak ABD’de devlet başkanı daha fazla bu tür durumlarla karşılaşır.

Füzeleri Kontrol Etme Kararı Başkanındır

Ülkenizi savunmak, korumak adına her zaman en güçlü yetki devlet başkanındadır. Başkomutan her zaman devlet başkanıdır ve nükleer füzelerin fırlatılması kararını bile kendisi acil olarak vermek zorunda kalabilir. Bu sebeple olası durumlarda ani kararlar sizi ve insanlığı yıkıma götürebilir. Sakin olmak daha büyük bir yıkım yaratabilir. Bu sebeple çok hızlı karar vermeli ve önerileri bile dinlemeden karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu da size büyük bir sorumluluk yüklemektedir

Bilinmedik Konuları Siz Kararlaştırırsınız

Devlet başkanları bilinmedik konularda bile kendileri karar vermek zorunda kalabilir. Örneğin her mahalleye bir ağaç dikilmesi kararını bile verebilirler. Ancak bu kararları verirken, alacakları tepkiyi de göz önünde bulundururlar.
Kategori: