Vizesiz Yurtdışı Turları

Vizesiz yurtdışı turları sayesinde vize istemeyen tüm ülkelere seyahat etmek mümkündür. Özellikle sadece pasaport ile seyahat edilebilecek bu ülkelere gerçekleştirebileceğiniz birçok seyahat acentesi bulunmaktadır.

Bu acenteler ile iletişime geçmeniz halinde pasaportunuz ile harika bir tur gerçekleştirebilirsiniz.  Peki vizesiz seyahat edilebilen ülkeler nelerdir? Hangi ülkelere vizesiz yurtdışı turları ile gidilebilir?

Vizesiz ülkeler şöyle sıralanabilir;

10- Maldivler

9- Karadağ

8- Bosna Hersek

7- Makedonya

6- Sırbistan

5- Gürcistan

4- Filipinler

3- İran

2- Güney Kore

1- Lübnan

10- Vizesiz Maldivler Turu

Birçok kişinin hayali olan vizesiz Maldivler turu harika bir seyahat geçirebilirsiniz. Özellikle temiz sahilleri ile harika bir görünüme sahip olan Maldivler 20 dakikalık bir yürüyüş mesafesine sahip olan bir adadır.

Genellikle balayı çiftleri tarafından sıklıkla tercih edilen Maldivler’e vizesiz olarak sadece pasaport ile seyahat etmek mümkündür.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Maldivler – Vizesiz Yurtdışı Turları

9- Vizesiz Karadağ Turu

Balkan ülkelerinden bir tanesi olan Karadağ Avrupa kıtasında vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında yer almaktadır. Vizesiz Karadağ turu sayesinde sadece pasaportunuz ile bu ülkeye seyahat edebilir ve ülke içerisinde yer alan doğal güzellikler ve dikkat çekici şatoları ile turistik bir gezi sağlayabilirsiniz.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Karadağ – Vizesiz Yurtdışı Turları

8- Vizesiz Bosna Hersek Turu

Türkiye’nin kardeş ülkesi olarak kabul edilen Bosna Hersek mimari yapısı ve muhteşem doğası ile birçok kişiyi kendine çekmektedir. Özellikle orta çağdan kalma köyleri ve şehrin tam ortasından akan dereleri ile birçok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Bosna-Hersek – Vizesiz Yurtdışı Turları

Vizesiz Bosna Hersek turu ile gerçekleştirebileceğiniz seyahatleri sadece pasaportunuz ile gerçekleştirebilirsiniz.

7- Vizesiz Makedonya Turu

Balkanlarda ziyaret edilebilecek en ideal ülkelerden bir tanesi olan Makedonya genellikle başkent Üsküp’ten başlayan ve Matka kanyonu, Kalkandelen, Sturga ve Ohri gölü kıyısı boyunca düzenlenen Vizesiz Makedonya turu sayesinde ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Makedonya – Vizesiz Yurtdışı Turları

6- Vizesiz Sırbistan Turu

Oldukça enerjik ülkelerden bir tanesi olan Sırbistan Avrupa’da gençliğin nabzının attığı yer olarak da kabul edilmektedir özellikle şehir merkezlerinde yer alan gece kulüpleri içerisinde birçok genç sabaha kadar eğlence gerçekleştirmektedir.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Sırbistan – Vizesiz Yurtdışı Turları

Vizesiz Sırbistan turu ile Türk gençleri de bu eğlenceleri dahil olabilmek için pasaportları ile bu ülkeye seyahat düzenlemektedirler.

5- Vizesiz Gürcistan Turu

Türkiye’nin komşu ülkelerinden bir tanesi olan Gürcistan özellikle Batum sınırından girildiğinde vizesiz olarak seyahat imkânı tanımaktadır. Ali ve Nino hikâyesi ile tanınan bu ülke Gürcü Nina ve Türk Ali’nin aşk hikayesi ile bu iki ülkeyi birbirine bağlamaktadır.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Gürcistan – Vizesiz Yurtdışı Turları

Türkiye’den gerçekleştirilen yurtdışı seyahatlerinin önemli bir kısmını Gürcistan seyahatleri oluşturmaktadır. Vizesiz Gürcistan turu sayesinde bu şehrin harika doğasını gezebilir aynı zamanda Ali ve Nina heykelini yakından görerek bu iki talihsiz aşığın hikayesini dinleyebilirsiniz.

4- Vizesiz Filipinler Turu

Dünyada gidilebilecek en güzel yerlerden bir tanesi olan Filipinler tropik bir cenneti ortaya koymaktadır. Asya’da yer alan bu ada harika bir doğaya sahiptir. Genellikle balayı çiftleri ve kış dönemlerinde gerçekleştirilen tatillerde en ideal yerlerden bir tanesi olan Filipinler Özellikle sürekli sıcak olması sayesinde yılın neredeyse tüm zamanları tatil yapma imkânı sağlamaktadır.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Filipinler – Vizesiz Yurtdışı Turları

Vizesiz Filipinler turu sayesinde sadece pasaportunuzu alarak kolay bir şekilde bu harika doğaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Düğünden sonra sessiz ve cennet gibi bir mekânda tatil yapmak istiyorsanız vizesiz yurtdışı seyahati sağlayan seyahat acenteleri ile tur rezervasyonu yaptırmanız yeterlidir.

Özellikle dalış meraklısı olan kişiler için denizaltı dünyası sayesinde harika ve eğlenceli bir tatil geçirmek mümkündür.

3- Vizesiz İran Turu

Asya kıtasının önemli turizm noktalarından bir tanesi olan İran özellikle tarihi dokusu ile oldukça popüler seyahat noktalarından bir tanesidir. Oldukça eski çağlara dayanan İran tarihi ve ülkenin her noktasında yer alan tarihi mekanları sayesinde hem diğer dünya ülkelerinden hem de Türkiye’den bu ülkeye seyahat eden turistleri kendisine çekmektedir.

vizesiz-yurtdisi-turlari

İran – Vizesiz Yurtdışı Turları

Vizesiz İran turu ile sınır komşumuz olan bu ülkeye kolay bir şekilde sadece pasaportunuzu ve seyahat edeceğimiz aracın biletini alarak ya da doğrudan kendi aracımız ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliriz.

2- Vizesiz Güney Kore Turu

Özellikle Kore Savaşı’ndan sonra ülkemizden gelen ziyaretçilere vize zorunluluğunu kaldıran Güney Kore genellikle gastronomi, kültür ve sanat alanlarından duayen konumundadır.

5000 yıllık tarihi ile ülkenin birçok noktası tarihi mekanlar ve tarihi dokulardan meydana gelmektedir. Özellikle kış aylarında bu ülkede bulunan dağlarda harika bir kış tatili geçirmek mümkün olabildiği gibi aynı zamanda deniz olan bölgelerde de yaz tatillerini geçirebilirsiniz.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Güney Kore – Vizesiz Yurtdışı Turları

Gözlerden uzak ve sessiz olan bu ülkeye vizesiz Güney Kore turu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Vizesiz Güney Kore turu hizmeti veren birçok seyahat acentesi üzerinden pasaportunuz ile tur rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

1- Vizesiz Lübnan Turu

Gece hayatı, doğal güzellikleri ve tarihi kültürü harika bir ülke olan Lübnan içerisinde birçok farklı kültürü barındırması sayesinde bu ülkede kültürel çeşitlilik oldukça fazladır. Lübnan mutfağı gastronomi alanında oldukça gelişmiş ülkeler içerisinde yer almakta ve özellikle meze kültüründe ve çeşidinde de oldukça gelişmiştir.

Vizesiz Lübnan turu sayesinde burada yer alan babaganuş, tabule, humus, fettuş ve falafel gibi mezeleri tam olarak yerinde yeme fırsatı yakalayabilirsiniz.

vizesiz-yurtdisi-turlari

Lübnan – Vizesiz Yurtdışı Turları

Özellikle hafta sonu kaçamakları için harika bir yer olan bu ülkede Müslüman, Hıristiyan veya Dürzi dinlerine birçok farklı vatandaş yaşadığı için bu ülkede bu dinlere ait kültürel yapılar iç içe geçmiş durumdadır.

İlginizi çekebilir: Dyatlov Geçidi Vakası – Gizemini Koruyan Korkunç Bir Olay