İnsanlar sadece Türkiye Cumhuriyeti’nde değil, tüm dünyada özellikle en ufak bir olayda gıdadan önce tuvalet kağıtlarına saldırıyor. Evet okuduğunuz doğru, saldırıyorlar, saldırıyoruz. Kimse kendisi ile ilgili bu durumu kabul etmeyecek olsa bile, bazı insanlar tuvalet kağıdı konusunda özellikle diğerlerine oranla çok daha hassas olabiliyorlar. Mesela tuvalet kağıdı yeme hastaları.

Tuvalet kağıtları her zaman modern insan için en önemli ürünler oldu. İnsanlar bundan yüzyıllar önce doğada yaşarken tuvaletlerini doğaya yapar, ardından ise yeşillikler veya su ile kendilerini temizlemeye çalışırlardı. Ancak günümüz 2020 yılının ortalarında artık bu durum uygun ve doğru değil. İnsanlar modern yaşamın gereği olarak çok daha temiz olan tuvalet kağıtlarına alıştılar. 10 yıllardır insanlar tuvalet kağıtlarını kullanırken, özellikle de son 20 yıl içerisinde neredeyse tüm dünyada %90’dan fazla insan tuvalet kağıtlarını kullanmaya başladı, başlamak zorunda kaldılar.

Biliyor muydunuz? Günümüzde bazı insanlar büyük tuvaletlerinden sonra tuvalet kağıdı kullanmıyor ve pis kalmayı tercih ediyorlar.

En Önemli İhtiyaç Mı?Neden En Ufak Durumda Tuvalet Kağıtlarına Saldırıyoruz?

Tuvalet kağıdına hemen saldırı olması ve herkesin en önce destelerce tuvalet kağıdı almak istemesinin ardında olası karantina, kıtlık durumunda tuvalet kağıdı bulamama korkusu yatıyor. En olası durumda insanlar tuvaletlerini yaptıktan sonra duş alarak kendilerini temizleyebilirler ancak bu durum hem daha zor, hem daha kötü geldiği için tuvalet kağıtları önemli görülüyor.

Aynı zamanda tuvalet kağıtları özellikle zorunlu bir ihtiyaç olarak kabul görüyor. Eğer ki tuvalet kağıdı olmazsa ortalama her gün tuvaletini yapan bir insan kıtlıkta suların kesilmesi durumunda birçok koku ve farklı sorunla karşı karşıya kalabilir. Buna karşılık olarak evdeki bez parçaları ve benzer ürünler kullanılabilir ancak bu durum hem daha zor, hem de pek akla gelmez.

Georgia-Pacific (GP) sözcüsü Eric Abercrombie, tuvalet kağıdı stoklarında herhangi bir sorun olmasının asla mümkün olmadığını, lif ve ağaçlar bitmediği sürece tuvalet kağıdı üretiminin kesintisiz olarak devam edecek olduğuna değindi ve ABD’lileri uyardı.

Tuvalet Kağıtlarını Evlerinin Dolaplarına Stoklayanlar Oldu

Türkiye ve dünyada son dönemde tuvalet kağıtlarını onlarca kutu olarak alarak mutfak dolaplarına kadar dolduranlar oldu. Bu kadarının fazla olduğu da çok açık.
Etiketler: