Her geçen gün yaşlanıyorsunuz, yaşlanmaya devam edeceksiniz. Bugün genç görünüyorsunuz ancak organlarınız, deriniz ve beyniniz yaşlanmaya devam ediyor. 18 yaşınız ile 20 yaşınız aynı değil ve 20’li yaşlar kırışıklıkların oluşmaya başladığı yaşlar olarak biliniyor.

İnsanların çoğu 20’li yaşların başından itibaren kırışıklık sorunlarını az da olsa yaşamaya başlıyor ve cilt yüzeyinde belirli kırışıklıklar olması normal karşılanıyor. Birçok ünlü marka özellikle sürekli olarak çok büyük paralara kremler satıyor ve erken yaşlarda yaşlanma karşıtı kremleri kullanıcılara satmaya başlıyor. 20 yaş, 30 yaş ve diğer yaş gruplarına özel kırışıklık engelleyici kremlerin aslında hiçbir işe yaramadıkları ve içerisinde ana madde olarak güneş koruyucu kremler olduğu bilinen markalar bile mevcut.

Uzmanlar cilt kırışıklıklarını engellemek için tek ürünün güneş kremi olduğunu geçmişte araştırdı ve kanıtladı. Güneşin insan vücudunda kuruma, çatlaklar ve belirli sorunlara sebep olduğu bilinirken özellikle de güneş kreminin kırışıklıkları engellemek ve oluşmasının önüne geçmede yardımcı bir rolü olduğunu tespit etmiş durumdalar.

Birçok insanın günümüz Türkiyesinde özellikle de pahalı olması gerekçesi ve unutmasından dolayı güneş kremi sürmediği bilinirken, uzmanlar güneş kreminin mutlaka sürülmesi gerektiğine işaret etmekteler.

Amerikan Dermatoloji Akademisi Uyardı!20’li Yaş Kırışıklıklarını Engelleyecek Kesin Çözüm!

Amerikan Dermatoloji Akademisi tarafından yapılan araştırmalarda dışarıda güneş olmasa ve hava bulutlu olsa bile yüzünüze güneş kremi sürmenin son derece önemli bir hayat rutini olması gerektiği belirtilmiştir. Amerikan Dermatoloji Akademisi yetkililerine göre güneş kremi cilt üzerinde kırışıklıkları engelleyebilecek tek maddedir ve bu kremlerin özellikle kaliteli olanları ve en güçlü olanlarının kullanılmasının önerildiği bilinmektedir.

Güneş kremini az miktarda yüzünüze sürmeden dışarı çıkmanın çok ciddi cilt hasarına sebep olmasa bile uzun vadede daha fazla kırışıklık, daha fazla sorun ve daha fazla cilt sorunları yaşamanıza sebep olabilecek bir unsur olduğu bilinmektedir.

Cildinize Nazik Davranın

İnsanların ciltlerine mutlaka nazik davranması gerektiğine değinen dermatologlar, eğer ki güneş kremi gibi kremler kullanılmaz ise daha kötü cilt sorunları ile karşı karşıya kalmanın mümkün olabileceğini de çok sık tekrar etmektedirler.

*Amerikan Dermatoloji Akademisi araştırmalarına göre güneş kremi kırışıkları engelleyici tek üründür.
Kategori: