ABD’nin uçsuz bucaksız Nevada çölleri üzerinde kurulu olan ve yürüyerek ulaşmanın mümkün olmadığı 51. Bölge hakkında merak edilenler, bugüne kadar 51. Bölge’de UFO var mı? Sorusu üzerine olmuştu.

51. Bölge sadece UFO efsaneleri ile sınırlı iddiaların olduğu bir bölge değil. Bölge hakkında çok fazla soru işareti var ve giderek bu soru işaretleri arttı. Yıllar içerisinde bu bölge hakkında artan gizem YouTube başta çok sayıda sosyal medya sitesinde tartışma ve merak konusu olmaya başladı, öyle ki son dönemde 2.1 milyondan fazla ABD vatandaşının katıldığı ”51. Bölge’yi basıyoruz” etkinliği bile düzenendi. Pentagon öyle bir açıklama ile gündeme geldi ki bölgenin çok önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Baskın düzenlemeyi düşüren vatandaşların savaş uçakları tarafından bombalanacak olduğunu ve hiçbir şekilde 51. Bölge’ye girişe izin vermeyeceklerini açıklayan Pentagon, ABD ordusunun her türlü imkana sahip olduğunu açıklayarak Amerikan vatandaşlarını alenen ‘tehdit’ etti.

51. Bölge’ye ABD Başkanı Bile İzinsiz Giremez!

51. Bölge Hakkında 5 Efsane Bilgi!

51. Bölge’ye ABD Başkanı Donald Trump veya kendinden sonra gelebilecek diğer ABD Başkanları da izinsiz olarak istediği zaman giremez. Öyle ki başkana izin verilmemesi de gündeme gelebilir. ABD Başkanı’nın bu bölgeye girmesine izin verilmemesi durumunda başkan herhangi bir yetkiyi kullanarak bu bölgeye girmeye çalışamaz, izinsiz olarak girmeye çalışması durumunda Pentagon yetkilileri ve yargı tarafından engellenir.

Fotoğraf Çekmek – Drone Uçurmak Yasak

51. Bölge Hakkında 5 Efsane Bilgi!

51. Bölge’de fotoğraf çekmek, drone uçurmak veya herhangi bir torpil gibi ürünleri patlatmak yasak. Bölgede kapı sınırı dışında fotoğraf çekilen ABD’liler olsa da görevliler bu kişileri saniyelik olarak izliyorlar ve zaman zaman bu kişilere fotoğraf çekmemeleri konusunda uyarıda bulunuluyor.

Gireni Öldürmek Serbest!

51. Bölge Hakkında 5 Efsane Bilgi!

Eğer 51. Bölge’ye gider ve sınırları geçerseniz plakasız araçlardaki güvenlik güçlerinin sizi öldüreceğini kabul etmiş oluyorsunuz ve sizi öldüren yetkililer hiçbir ceza almayacakları için sizi öldürmekten çekinmeyeceklerdir. Aksine sınırları geçer ve sizi vurmazlarsa ağır cezalar alabilirler ve yetkililer her dakika bölgeyi karış karış gezdikleri için ve termal kameralar, yeraltı takip sistemleri ve diğer bilinmeyen takip sistemlerince 7 gün 24 saat takip edilen 51. Bölge’nin sınırlarının aşılması mümkün değil.

Çalışanlar Bilinmeyen Araçlar İle Getiriliyor

51. Bölge Hakkında 5 Efsane Bilgi!

51. Bölge çalışanları özel güvenlik kontrollerinden geçiyor ve öyle giriş yapabiliyorlar. 51. Bölge çalışanlarının özel beyaz büyük otobüsler ile alındığı ve bölgede kontrol edilip edilmeyecek olduklarının takip edilerek çalışanların bilinmeyen bir yere bırakıldığı ve yüzlerinin, kim olduklarının görülmesine asla müsade edilmediği biliniyor. Ancak zaman zaman çalışanların bu bölgeye geldikleri otobüslerin şehir içerisinde de çalışanları bıraktığı iddiası olsa da bu konuda kimse net olarak otobüsleri takip edemediği için bu konuda kesin bir bilgi yok.

Pentagon Yetkilileri Yıllar Sonra Kabul Etti

51. Bölge Hakkında 5 Efsane Bilgi!

Pentagon uzun yıllar reddettiği 51. Bölge varlığını daha sonra kabul etti ve böyle bir merkezin olduğunu ancak burada neler yapıldığı hakkında bilgi vermedi. Pentagon’a göre burası testlerin yapıldığı bir tesis olsa da daha önce UFO’lar olduğu ve UFO kazalarının yaşandığı iddia ediliyor. Kesin olarak 51. Bölge konusunda bilgi yok ve burada uzaylıların olup olmadığı hakkında da bazı soru işaretleri hiçbir zaman net olarak yanıt bulmadı. Yakın zamanda da bulamayabilir.