Milyarlarca dolarlık alışveriş yapılan Black Friday gününe özel milyonlarca mağaza ve satıcı tarafından büyük oranlarda indirimler yapılıyor ve ABD’de yapılan bu indirimler dünyanın en iyileri oluyor. Araştırmalara göre en büyük indirimler ABD ve ardından Avrupa’da yapılırken elektronik alanında yapılan indirimler ilk sırayı çekiyor. Adobe Analytics isimli araştırma firmasının yaptığı son araştırmaya göre 24 saat içerisinde Black Friday alışverişlerinin tutarı en az 7.4 milyar dolara yükseldi ve alışveriş çılgınlığı bu sene geçen senelere oranla rekor üzerine rekor kırdı.

Cyber Monday’de 7.9 Milyar Dolarlık Alışveriş Yapılmıştı

ABD’de Kara Cuma’nın Bilançosu: 7.4 Milyar Dolar Harcandı

Siber Pazartesi alışverişi geçen yıl 7.9 milyar dolar ile rekoru elinde tutmayı sürdürürken, ABD’nin bu yıl yine iyi bir satış yaptığı ve birçok satıcının %99’ları aşan oranlarda indirimler yaptığı açıklandı. 7.4 milyar dolarlık alışverişin büyük kısmının elektronik ve giyim için harcandığı tahmin edilirken, bu yıl online alışveriş %20 oranında yükseldi.

Mağazalara gitmek yerine online alışverişi tercih edenlerin oranı bir hayli fazla iken, birçok ABD’li de mağazalara akın etti ve alışveriş çılgınlığını ‘yerinde’ yaşadı.

Kategori: